PREMIUM ENERGY - revoluce v sportovní výživě v České republice
PREMIUM ENERGY - revoluce v sportovní výživě v České republice

PREMIUM ENERGY - revoluce v sportovní výživě v České republice

PREMIUM ENERGY - revoluce v sportovní výživě v České republice

Říká se, že podle síly metabolismu lze předpokládat i sílu osobnosti.

Obsah

Co je síla metabolismu?

Třeba si pod tímto slovním spojením představit kvalitu zdraví, vitalitu, přiměřenou kondici, ale i výši celodenní mentální energie. Svoji energii se všichni snažíme nasměrovat do činností, přes které chceme být užiteční nejen pro sebe, ale i pro druhé.

K tomu, abychom rozvíjeli svůj osobní potenciál a mohli se stát lepší verzí sami sebe, potřebujeme nejen užitečné poznatky, ale také nástroje. Jeden takový nadčasový užitečný nástroj jsme vyvinuli ve společnosti Kompava ve spolupráci s Vladem Zlatošem - expertem na optimální výživu a funkční kondici.

O co konkrétně jde?

Jedná se o novou řadu speciálních prémiových produktů, které unikátním způsobem působí na metabolismus a pomáhají stát se efektivnějším a zároveň zdravějším.

Věděli jste, že...

Zdraví člověka zásadním způsobem ovlivňuje to, jak je nastaven náš metabolismus. Jeho nastavení rozhoduje o tom, které živiny z potravy využijeme, vyloučíme a které uložíme do zásob (například: glykogen, podkožní tuk). Většina lidí je závislých na sacharidech a nedokáže využívat jako hlavní zdroj energie tuky.

Jedná se o „cukrový metabolismus“, který způsobuje silný metabolický stres.

Obzvlášť se prohlubuje při náročném sportování jakéhokoli druhu. Tělo se neumí na tento druh stresu dlouhodobě adaptovat bez ztráty zdraví, což zapříčiňuje: přibírání podkožního tuku, pomalejší regeneraci, snáze dochází k přetrénování a oslabení imunity. V cukrovém režimu je velmi náročné udržet si přiměřené procento podkožního tuku, častý je obávaný jo-jo efekt, člověk je příliš často hladový, má velkou chuť na sladkosti, trpí nedostatkem energie.

Jak se dostat na optimální nastavení a zvýšit tak sílu vlastního „tukového metabolismu“?

 • Zvýšit hodnotu kalorií, hlavně z nutričně bohatých potravin.
 • Snížit množství toxinů v prostředí, ve kterém se nacházíme (vzduch, potraviny, kosmetika...).
 • Naučit se přiměřeně pracovat s dalšími stresovými faktory, jako je chlad, hlad, světlo (cyrkadiální rytmus, na který je navázána ne/funkčnost hormonální soustavy) a málo potravin ve výživě, které se mění na glukózu.

Kompava jako první firma na Slovensku zabývající se výživovými doplňky a sportovní výživou přináší na trh dva druhy produktu z řady Premium Energy. Jedná se o před a po tréninkovou suplementaci v instantní formě.

Produkty jsou speciálně ušity na míru pro sportovce, kteří dělají vytrvalostní sporty – maratónce, běžce, cyklisty, jakož i pro dynamické individuální a kolektivní sporty – crossfit, tenis, gymnastiku, fotbal, volejbal, hokej, basketbal, házenou, vodní pólo a různé a , zda krátké, vysoce dynamické sportovní disciplíny. Na své si však přijdou i lidé, kteří nejsou velkými vyznavači sportu, ale není jim lhostejné, jak vypadají.

Premium Energy produkty pomohou optimalizovat funkčnost metabolismu!

Jak je to možné?

Jedná se o produkty s obsahem speciálního škrobu, které jsou namíchány s dalšími ingrediencemi dle našeho vlastního receptu. Tajemství produktů je speciální škrob SuperStarch (HMT kukuřičný škrob bez GMO), který obsahuje komplexní sacharidy s vysokou molekulární hmotností (500.000 až 700.000 g/mol), který neovlivňuje hladinu inzulínu.

Pozor! Nejde o běžný škrob, jaký si můžete pořídit v obchodech nebo v bio prodejnách. Jedná se o speciální zdroj energie vyrobený hydrotermickou metodou HMT (Hydrothermally modified waxy maize starch) z certifikované kukuřice bez GMO, bez chemikálií či enzymatické modifikace. Výjimečná technologie kompletně mění způsob, jakým se škrob využívá v metabolismu, oproti jiným škrobům, které znáte.

SuperStarch je sacharid který:

 • nezpůsobuje energetické výkyvy;
 • nemá vliv na vyšší tvorbu inzulínu;
 • umožňuje spalování tuků;
 • nezatěžuje žaludek a trávicí trakt,

Škrob SuperStarch je zkombinován s dalšími ingrediencemi: MCT tuky, BCAA 4:1:1 (L-leucin, L-isoleucin, L-valin), hovězím proteinem, které společně vytvářejí synergický efekt, který ještě více zlepšuje efektivitu vašeho metabolismu. Tuto unikátní kombinaci ingrediencí nazýváme MET/FLEX technologie.

Pomáháme sportovcům posouvat hranice ve výkonu...

Vrcholový výkon sportovce, ať už jde o amatéra, vrcholově orientovaného atleta nebo člověka, který chce být v dobré fyzické kondici, symbolizuje na etiketě produktu národní vrch Kriváň. Řada Premium Energy umožní sportovcům trénovat mnohem déle, tvrději as vyšší intenzitou. Následně sportovec podává vrcholový fyzický či duševní výkon bez výkyvů energie, který už má poctivě natrénovaný.

Produkty pomohou usnadnit přechod na tukový metabolismus bez stresu as minimální námahou. Jedná se o metabolický kompromis, kde tyto produkty hrají roli přemostění mezi nevhodným cukrovým režimem a optimálním metabolismem se všemi jeho výhodami a podpoří zasloužený výkon.

Jedinečný produkt, který poskytuje optimální zdroj energie před a během fyzického výkonu. Díky MET/FLEX technologii optimalizuje metabolické prostředí a podporuje jeho schopnost efektivně využívat především „tukové“ zdroje energie. Bezkonkurenční složení doplňují aminokyseliny BCAA 4:1:1, L-lysin, L-citrulin malát a MCT tuky.

„Hlaďák?“ Tak ten Vás už během výkonu nepřekvapí. Jednou z vlastností Sport Premium Energy je, že zabraňuje hypoglykémii a energetickým výkyvům.

Premium Energy

 • stabilní zdroj energie,
 • zabraňuje hypoglykémii,
 • zabezpečuje vyrovnanou hladinu glukózy bez stimulace inzulínu (nízká hladina inzulínu umožňuje spalování tukových zdrojů energie),
 • lehce stravitelný, nezatěžuje žaludek ani trávení,
 • bez lepku, bez laktózy, neobsahuje žádné další alergeny.

Těšit se můžete na příchutě jahoda/limeta, jablko/limeta a pomeranč.

Protein Premium

Po náročném fyzickém, silovém či vytrvalostním výkonu nelze zapomínat na velmi důležitou fázi a tou je regenerace. Vaše tělo si zaslouží to nejlepší. Proto jsme připravili Premium Protein, který představuje optimální zdroj živin. Důmyslnou kombinaci ingrediencí s hydrolizovaným ultrafiltrovaným značkovým hovězím proteinem a unikátním škrobem SuperStarch.

 • funkční výživa před a během vytrvalostního výkonu,
 • stabilní energie bez výstupů a pádů na minimálně 90 minut zátěže,
 • souběžné spalování tukových zásob energie,
 • intenzivní a zrychlená regenerace po výkonu,
 • vysoký stupeň koncentrace v náročných povoláních (šoferové, vojáci, piloti a jiní),
 • vhodný při redukční dietě,
 • bez lepku, bez laktózy, neobsahuje žádné další alergeny.

Protein bude v nejvíce oblíbených příchutích čokoláda a nugát.