Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris
Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přestože Tribulus terrestris patří na trhu doplňků výživy k novinkám, sahá jeho použití do doby před 1500 lety.

V Indii a Číně se používal při onemocněních ledvin, jater, bolestech hlavy a na celkové posílení organismu. V Turecku byl oblíbeným při léčbě koliky a srdečně-cévních onemocnění. Románské národy znají účinky Tribulus terrestris více než 1000 let, zejména na zvýšení sexuální výkonnosti a neplodnosti u mužů i žen.

Pozoruhodní výsledky na Olympijských hrách

První vědecké a klinické pokusy byly zahájeny v roce 1982 v Bulharsku. Souviselo to s úspěchem vzpěrače a zápasníků na Olympijských hrách v Moskvě, kde sportovci v rámci přípravy užívali výtažky z této rostliny a později v soutěži překonali své soupeře. Předpoklad, že užívání Tribulus ovlivňuje hladinu testosteronu se potvrdil v pokusech na zvířatech a později i na lidech.

Tribulus Terrestris zvyšuje hladinu testosteronu nepřímo až o 30-50 % v rámci normálních fyziologických hodnot, v jeho přirozené maximální hladině. Oblíbeným je zejména při "rýsování" kulturistů, kde snižuje riziko ztráty svalstva při nižším kalorickém příjmu. Rovněž se zvyšují i ​​hladiny estradiolu, LH (luteinizačního hormonu) a FSH (folikuly stimulačního hormonu).

Přírodní stimulant tvorby testosteronu Tribulus Terrestris podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje tělesnou výkonnost a odstraňuje únavu při přetrénování.

Tribulus normalizuje funkci reprodukčního systému a močových cest

Další zajímavou oblastí použití Tribulus terrestris je jeho příznivý účinek na sexuální výkonnost (uvolňuje hladkou svalovinu cév a podporuje prokrvení kavernózních tělesech) a plodnost. Už po 30 dnech užívání se signifikantně zvyšuje počet spermií a jejich pohyblivost.

Zde je třeba upozornit na rozdílné obsahové látky (a tím i rozdílný účinek) rostlin z různých lokalit - vybírejte si ten kvalitní od spolehlivého výrobce. V listech se kromě steroidního saponinu protodioscinu nacházejí i dioscin a diosgenin, které zvyšují hladinu testosteronu a u žen regulují hladinu estrogenu a progesteronu, což se využívá při premenstruačním syndromu a menopauze.

žena a muž v posteli

Účinky Trubulus terrestris - nejen lepší imunita a nižší LDL cholesterol

Saponiny terrestrinín A a B posilují imunitní systém a urychlují léčbu virových onemocnění, výborné výsledky jsou při chřipce a oparu. Tribulus obsahuje beta-sitosterol, známý svým účinkem na snížení hladiny cholesterolu, který je pravděpodobně důsledkem jejich podobné chemické struktury - ve střevě dochází k obsazení transportních mechanismů pro cholesterol beta-sitosterolu, a tím se zamezí zpětnému vstřebávání cholesterolu.

Jak užívat Tribulus a jeho dávkování

Doporučená denní dávka je 750-1250 mg rozdělena do tří dávek užívaných před jídlem (nezapíjejte slazenými nápoji, Tribulus je účinnější pokud je hladina glukózy v krvi nízká). Ještě lepší výsledky dosáhnete pokud ho užíváte spolu s Magneziem chelátem.

Vhodné je užívat ho po 30. roku života. Je ideální pro sportovce, zejména pro výbušné silové sporty, ale i pro starší muže (zejména v období andropauzy). S dlouhodobým užíváním nejsou zkušenosti, doufáme, že čas a další výzkumy ukáží a potvrdí jednotlivé fakta. Pokud jde o ženy, doporučuje se nižší dávkování - dobré výsledky byly publikovány při mírnění projevů menopauzy a jako podpůrná léčba urologických infekcí.