Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris
Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přírodní testosteron Tribulus Terrestris

Přestože Tribulus terrestris patří na trhu doplňků výživy k novinkám, sahá jeho použití do doby před 1500 lety.

Obsah

V Indii a Číně se používal při onemocněních ledvin, jater, bolestech hlavy a na celkové posílení organismu. V Turecku byl oblíbeným při léčbě koliky a srdečně-cévních onemocnění. Románské národy znají účinky Tribulus terrestris více než 1000 let, zejména na zvýšení sexuální výkonnosti a neplodnosti u mužů i žen.

Pozoruhodní výsledky na Olympijských hrách

První vědecké a klinické pokusy byly zahájeny v roce 1982 v Bulharsku. Souviselo to s úspěchem vzpěrače a zápasníků na Olympijských hrách v Moskvě, kde sportovci v rámci přípravy užívali výtažky z této rostliny a později v soutěži překonali své soupeře. Předpoklad, že užívání Tribulus ovlivňuje hladinu testosteronu se potvrdil v pokusech na zvířatech a později i na lidech.

Tribulus Terrestris zvyšuje hladinu testosteronu nepřímo až o 30-50 % v rámci normálních fyziologických hodnot, v jeho přirozené maximální hladině. Oblíbeným je zejména při "rýsování" kulturistů, kde snižuje riziko ztráty svalstva při nižším kalorickém příjmu. Rovněž se zvyšují i ​​hladiny estradiolu, LH (luteinizačního hormonu) a FSH (folikuly stimulačního hormonu).

Přírodní stimulant tvorby testosteronu Tribulus Terrestris podporuje růst svalové hmoty, zlepšuje tělesnou výkonnost a odstraňuje únavu při přetrénování.

Tribulus normalizuje funkci reprodukčního systému a močových cest

Další zajímavou oblastí použití Tribulus terrestris je jeho příznivý účinek na sexuální výkonnost (uvolňuje hladkou svalovinu cév a podporuje prokrvení kavernózních tělesech) a plodnost. Už po 30 dnech užívání se signifikantně zvyšuje počet spermií a jejich pohyblivost.

Zde je třeba upozornit na rozdílné obsahové látky (a tím i rozdílný účinek) rostlin z různých lokalit - vybírejte si ten kvalitní od spolehlivého výrobce. V listech se kromě steroidního saponinu protodioscinu nacházejí i dioscin a diosgenin, které zvyšují hladinu testosteronu a u žen regulují hladinu estrogenu a progesteronu, což se využívá při premenstruačním syndromu a menopauze.

žena a muž v posteli

Účinky Trubulus terrestris - nejen lepší imunita a nižší LDL cholesterol

Saponiny terrestrinín A a B posilují imunitní systém a urychlují léčbu virových onemocnění, výborné výsledky jsou při chřipce a oparu. Tribulus obsahuje beta-sitosterol, známý svým účinkem na snížení hladiny cholesterolu, který je pravděpodobně důsledkem jejich podobné chemické struktury - ve střevě dochází k obsazení transportních mechanismů pro cholesterol beta-sitosterolu, a tím se zamezí zpětnému vstřebávání cholesterolu.

Jak užívat Tribulus a jeho dávkování

Doporučená denní dávka je 750-1250 mg rozdělena do tří dávek užívaných před jídlem (nezapíjejte slazenými nápoji, Tribulus je účinnější pokud je hladina glukózy v krvi nízká). Ještě lepší výsledky dosáhnete pokud ho užíváte spolu s Magneziem chelátem.

Vhodné je užívat ho po 30. roku života. Je ideální pro sportovce, zejména pro výbušné silové sporty, ale i pro starší muže (zejména v období andropauzy). S dlouhodobým užíváním nejsou zkušenosti, doufáme, že čas a další výzkumy ukáží a potvrdí jednotlivé fakta. Pokud jde o ženy, doporučuje se nižší dávkování - dobré výsledky byly publikovány při mírnění projevů menopauzy a jako podpůrná léčba urologických infekcí.