Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

ProteinFit 70 vs. ProteinFit 80
ProteinFit 70 vs. ProteinFit 80

ProteinFit 70 vs. ProteinFit 80

ProteinFit 70 vs. ProteinFit 80

Noční protein je specifický druh proteinu obsahující pomalu vstřebatelné bílkoviny, které zajišťují několikahodinový pozvolný přísun aminokyselin do krevnímu oběhu (až 7 hodin). Je charakteristický delší dobou trávení, takže jeho konzumace je ideální zejména před spaním, aby během spánku udržoval pozitivní dusíkovou bilanci a podporoval anabolické procesy, které vedou k syntéze bílkovin a tím i k růstu svalové hmoty během noci.

ProteinFit70 vs. ProteinFit 80: VÝHODY UŽÍVÁNÍ NOČNÍHO PROTEINU

Noční protein je specifický druh proteinu obsahující pomalu vstřebatelné bílkoviny, které zajišťují několikahodinový pozvolný přísun aminokyselin do krevnímu oběhu (až 7 hodin). Je charakteristický delší dobou trávení, takže jeho konzumace je ideální zejména před spaním, aby během spánku udržoval pozitivní dusíkovou bilanci a podporoval anabolické procesy, které vedou k syntéze bílkovin a tím i k růstu svalové hmoty během noci.

Při nedostatečném přísunu živin totiž dochází v těle k odbourání vlastních tkání, přičemž svalová tkáň se odbourá spíše než tuková tkáň. Noční protein zabraňuje nežádoucím katabolickým procesům, t.j. třepení a odbourání svalové tkáně, a urychluje regeneraci svalů po tréninku, která probíhá hlavně v noci. Přívlastek "noční" souvisí s jeho nejlepším využitím během noci, avšak schopnost dlouhého vstřebávání nočního proteinu lze využít i kdykoliv během dne, kdy má tělo omezený přístup k jídlu nebo ke kvalitnímu zdroji bílkovin.

Pomalé a plynulé uvolňování aminokyselin v organismu probíhá díky různé délce jejich řetězce, přičemž tento efekt může být znásoben zastoupením více druhů bílkovin s různou posloupností aminokyselin v řetězci.

ProteinFit 70 je vícesložkový protein s obsahem živočišných a rostlinných bílkovin. Díky svému širokospektrálnímu složení, které zajišťuje postupné uvolňování aminokyselin, je označován jako noční protein.

Obsahuje syrovátkový proteinový koncentrát (WPC), který se vyznačuje vysokou nutriční hodnotou, ale zároveň i velmi rychlou stravitelností, což může být do jisté míry nevýhodou.

Dalším zdrojem bílkovin v produktu je sójový proteinový izolát. Navzdory šíření mýtů o tomto proteinu je pro organismus velmi dobře využitelný a neobsahuje fytoestrogeny, protože je zpracován ultrafiltrací, která zajišťuje vysokou kvalitu produktu. Navíc neobsahuje téměř žádné tuky ani cukry, takže se perfektně hodí pro ty, kteří potřebují dodržovat nízkokalorickou dietu. Tráví se pomaleji než syrovátkový proteinový koncentrát, no rychleji než další druhy proteinu obsažené v produktu ProteinFit 70 - mléčný proteinový koncentrát (MPC) a sušený vaječný bílek (albuminový izolát).

Mléčný proteinový koncentrát se získává izolací kaseinu a syrovátky z čerstvého kravského mléka. Je pomalu vstřebatelný a ve srovnání se sójovým či vaječným proteinem má větší množství rozvětvených aminokyselin (BCAA), glutaminu a cysteinu.

Vaječný protein je extrahován z čistých vaječných bílků. Je nejdéle stravitelný, má vysokou nutriční hodnotu, vysoký obsah vápníku, BCAA, argininu a sirných aminokyselin (metionin a cystein). Lze jej považovat za nejhodnotnější zdroj bílkovin. Neobsahuje žádný tuk, cholesterol, laktózu ani cukry a jeho enzymy zlepšují využití bílkovin v organismu. Konzumace vaječného proteinu navozuje dlouhodobý pocit sytosti, takže tento druh proteinu je vhodný i pro osoby, které se snaží shodit nadbytečný tuk a pociťují neustálý hlad.

ProteinFit 70 je navíc obohacen o L-glutamin a komplex trávicích enzymů, jejichž účinnost je podpořena vitamíny a minerály. Složení tohoto nočního proteinu je optimálně vyvážené s ohledem na trávení, což pozitivně ovlivňuje jeho užívání před spánkem. Je ideální volbou pro ty, kteří trénují pozdě večer.

Naproti tomu, ProteinFit 80 obsahuje jako zdroje bílkovin syrovátkový proteinový koncentrát (WPC) a syrovátkový proteinový izolát (WPI). Syrovátkový proteinový izolát je frakcí syrovátkových bílkovin zpracovaných cross-flow mikro a ultrafiltrací, při které se téměř úplně odfiltruje laktóza, cukry i tuk, a získá se vysoký stupeň koncentrace bílkovin, takže ve srovnání se syrovátkovým proteinovým koncentrátem má více bílkovin a méně kalorií. Díky způsobu zpracování představuje syrovátkový izolát zdroj kvalitních čistých bílkovin, které jsou navíc částečně "předtrávené" (roztřepené na kratší řetězce), což umožňuje jejich lepší zužitkování samotným organismem a vede k extrémnímu nárůstu čisté svalové hmoty. Z uvedených důvodů je vhodný i v období rýsování. Náročná technologie zpracování syrovátkového izolátu se však, v porovnání s koncentrátem, projevuje na jeho vyšší ceně. Oba druhy syrovátkového proteinu jsou velmi rychle vstřebatelné, v organismu se vzájemně doplňují a vyznačují se vysokým obsahem esenciálních aminokyselin. ProteinFit 80 má rychlý nástup účinku (zejména díky obsahu syrovátkového izolátu), a protože začíná působit téměř okamžitě po příjmu do organismu, doporučuje se užívat ho ihned po tréninku.

Věříme, že tento článek Vám pomohl objasnit rozdíl mezi těmito dvěma proteinovými produkty a utvrdil Vás v přesvědčení, že při výběru proteinu je třeba zohlednit v prvé řadě Vaše tréninkové cíle. Pokud budete své tělo pravidelně zásobovat bílkovinami, výsledky na sebe jistě nenechají dlouho čekat.

Pokud stále váháte s výběrem vhodného proteinu, neváhejte nás kontaktovat, na Vaše otázky spojené s užíváním produktů Vám velmi rádi zodpovíme.