První pomoc při sluncem vyčerpané a poškozené pokožce
První pomoc při sluncem vyčerpané a poškozené pokožce

První pomoc při sluncem vyčerpané a poškozené pokožce

První pomoc při sluncem vyčerpané a poškozené pokožce

Sluneční záření pozitivně ovlivňuje naše duševní zdraví a náladu, ale ve zvýšené míře dokáže svou přátelskou tvář změnit a naopak ublížit nám. Horké letní slunce je skutečně těžkou zkouškou zejména pro naši pokožku a vlasy, které se po skončení léta musí vzpamatovat.

Pronikáním UV záření do pokožky se poškozují kožní vlákna a následně DNA buněk, což vede ke stárnutí kůže. Realizuje se ochranný proces pigmentace. Ten způsobuje opálení a chyby v genetické informaci, které představují riziko vzniku rakoviny kůže.

Proto pokud toužíte po stále zdravě a mladistvě vypadající pokožce, musíte se o ni starat během celého roku. Ona totiž nezapomíná a jednou Vám Vaši předcházející péči připomene. V jiném případě léto odejde, ale viditelné znaky poškození a stárnutí - vrásky, Vám zůstávají.

Dostatečná hydratace organismu a používání vhodných kosmetických přípravků je alfou omegou pro snížení negativních vlivů slunečního záření. Kromě vrásek se zvyknou tvořit pihy, stařecké a pigmentové skvrny či nejednotný barevný tón pleti vznikající v důsledku rozvoje nadměrné pigmentace.

Všichni si jistě uvědomujete, že ani ta nejlepší a nejkvalitnější ochrana Vás nechrání na 100%. Ptáte se proto, co můžete kromě toho podniknout?

V boji se stárnutím vlivem slunečního záření Vás může posílit několik pomocníků ve formě výživových doplňků, které chrání Váš organismus, ale zejména pokožku zevnitř.

Sluneční záření proniká do vrstvy kůže zvané škára. Ta je tvořena kolagenovými a elastinovými vlákny, které jsou klíčové pro mladistvý a vypnutý vzhled Vaší pokožky. Nicméně vlivem slunečního záření dochází k jejich ztrátě.

Vitamín C kromě tvorby kolagenu a elastinu rozjasňuje pokožku, potlačuje tvorbu melaninu, a tím předchází tvorbě pigmentových a stařeckých skvrn.

SkinBooster od Kompava obsahuje kromě vitaminu C další látky jako kolagen, elastin, keratin či vitaminy skupiny B, které při společném působení dodají vaší pokožce, vlasům i nehtům bohatou výživu.

Léto, slunce, voda, také pobyt v klimatizovaných prostorách způsobují vysušení pokožky. SkinBooster obsahuje kyselinu hyaluronovou. Označuje se také jako přírodní zvlhčovač, protože na sebe dokáže vázat velké množství vody, a tím účinně předcházet vysoušení. Odstraňuje pocit ,,žíznivé" pokožky během horkých dní a zajišťuje její dostatečnou hydrataci.

zena_voda

Vlivem chemických látek, stejně jako i slunečního záření dochází k tvorbě volných radikálů a následně oxidačnímu stresu, což zapříčiňuje poškození a rychlejší stárnutí buněk. Látky, které přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem a neutralizují volné radikály se nazývají antioxidanty.

Mezi takové látky patří známý vitamín E, ale také L-karnosin, který se díky svým omlazujícím účinkem nazývá i ,, látka dlouhověkosti ".

L-Carnosine může být pro Vás účinnou zbraní proti vráskám způsobených slunečním zářením. Kromě zmíněných antioxidantů (karnosin a vitamín E) obsahuje navíc i koenzym Q10, který dokáže buňky vitalizovat a efektivně chránit před stárnutím.

Působení slané vody, chlóru, písku, horkého vzduchu a suchého větru dává opravdu zabrat Vašim vlasům. MSM (metylsulfonylmetan) obsahující ,,minerálu krásy"- organické síry, vyživuje vlasy, ale i pokožku a nehty. Může být také nápomocný při zmírňování příznaků různých alergií, které Vás neobcházejí ani během horkých letních měsíců.

S jejich příchodem letního období se dny prodlužují, čímž se, logicky, zvyšují i ​​Vaše energetické nároky. K2 Anti Age podporuje tvorbu buněčné energie v mitochondriích. Více se nemusíte obávat ztráty energie a můžete se ráno probouzet odpočatí, svěží a plní energie.