Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Sedavé zaměstnání a zdravý životní styl. Je to možné skloubit?
Sedavé zaměstnání a zdravý životní styl. Je to možné skloubit?

Sedavé zaměstnání a zdravý životní styl. Je to možné skloubit?

Sedavé zaměstnání a zdravý životní styl. Je to možné skloubit?

Hodně z Vás má zaměstnání, které Vás nutí celý den sedět za stolem. Strašně málo se hýbete, a proto na Vás číhá množství civilizačních chorob. Ráno si sednete do auta, odvezete se do práce, kde si znovu sednete a prosedíte celý den. Když se nechcete stát obětí takového životního stylu, nechcete mít nadváhu, cukrovku, či kardiovaskulární potíže, měli byste se držet následujících pár zásad.

planning

Plánování je důležitou součástí zdravého životního stylu. Po stanovení cíle je nezbytné k jeho dosažení naplánovat vhodný trénink a samozřejmě stravu.

Víte, že nepřibíráte z toho, že sedíte, ale z toho, že jíte hodně, často a nezdravě. Prostě přijímáte příliš mnoho kalorií. Obrovský rozdíl je mezi spotřebou energie, když se celý den pohybujete na čerstvém vzduchu, nebo když sedíte roky zavřeni v jedné místnosti za počítačem. Až časem, a možná s přibývajícím věkem se ukáží následky takového životního stylu. Přibírání, únava, celulitida, bolesti zad, krku, hlavy ... atd.

 pohyb

Najděte si čas, ve kterém Vám vyhovuje absolvovat trénink v posilovně, či běh na čerstvém vzduchu. Co si vyberete, je na Vás, ale třeba se hýbat pravidelně alespoň 3-4x týdně.

zdrava strava

Mnoho lidí si stále neuvědomuje, jak zásadně ovlivňuje náš život kvalita stravy. Poctivě si naplánujte, co budete jíst celý den. Jídlo si rozdělte do 5-6 menších porcí abyste zabránili výkyvům hladiny krevního cukru, následnému pocitu hladu a tloustnutí. Jezte potraviny s nízkým glykemickým indexem, konzumováním kterých si naše tělo udržuje pocit nasycení. (Např. Mrkev, grep, brokolice, hruška ... atd). Když jste se už začali věnovat i nějakému sportu, dbejte i na dostatečný příjem bílkovin (cca 2g / kg hmotnosti). Kromě zdravé stravy Vám v tom pomůže například i proteinový nápoj po tréninku ProteinFit 80, který je vhodný i pro diabetiky. Já ho také užívám, mám s ním dobré zkušenosti a velmi mi chutná. Velký důraz bych kladla i na příjem Omega 3 mastných kyselin (přírodním zdrojem jsou např. V ryby, chia semínka vlašské ořechy ....), které Vám přispívají ke správné funkci srdce, snižují hladinu cholesterolu a zabraňují jeho usazování v cévách. Dále je důležité přijmout optimální množství vitamínů a minerálních látek a podle potřeby i výživových doplňků, jako například Fit Artro Aktiv, který obsahuje 100% čistý glukosamin sulfát, chrání Vaše klouby, ale je vhodný i na rychlejší regeneraci po kloubních zraněních, operacích nebo poškození šlach a vaziv.

Připravte si své jídlo dopředu a nastavte si přesný čas, kdy a co sníte. Mlsat mezi jídly je přísně zakázáno! :) Jen tak můžete dosáhnout svého cíle.

Timea Juhásová, 28.7.2017

Bikiny fitness, osobní trenérka