Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Enzym serrapeptáza poskytuje odpověď na bolest, záněty či ucpané cévy. Jedná se o jeden z mála enzymů, který je předurčen stát se nejpoužívanější aktivní látkou prospěšnou pro organismus, díky své schopnosti nahradit většinu protizánětlivých léků či léků na ředění krve.

Serrapeptase Plus
Balení:
Cena:
1 589 Kč

Základní popis produktu

Serrapeptáza (serrapeptidáza) je přírodní, bílkoviny (proteiny) štěpící (proteolytický) enzym, který produkuje přátelská bakterie z rodu Serratia, žijící ve vnitřnostech bource morušového (Bombyx moři). Enzym se získává z enterobakterií Serratia sp. E-15 v procesu kontrolované fermentace. Enzym přispívá k rozkladu a odstranění poškozených buněk z organismu.

Serrapeptázu řadíme mezi tzv. proteázy, protože jejím úkolem je rozkládat nežádoucí látky v těle, které jsou na bázi proteinů – odumřelá tkáň, krevní sraženiny, cysty, arteriální plak a zánět ve všech formách. Bez ohledu na příčinu nebo umístění problému v organismu, Serrapeptáza začne působit v postiženém místě a zastaví zánětlivou reakci. Překvapivé je, že na rozdíl od jiných biologických enzymů, serrapeptáza působí pouze na odumřelou tkáň. To je důvod, proč není Bource morušová rozložena svým vlastním enzymem. Serrapeptáza rozpouští pouze mrtvé tkáně, jako jsou například odumřelé vrstvy ucpávající výstelku cév. Ty nebezpečně omezují tok krve a kyslíku do mozku. Z tohoto důvodu je Serrapeptáza mimořádně užitečná pro zabránění opětovného hromadění arteriálních usazenin. Kromě toho má schopnost rozpustit i hlen a zánět spojený s bolestí. Proto se její užívání doporučuje i během infekce dýchacích cest.

Přípravky s obsahem serrapeptázy se mohou však lišit svou účinností, která se měří silou enzymu vyjádřené v SPU jednotkách (serratiopeptidase units). Čím vyšší číslo, tím vyšší síla enzymu a silnější účinek. Podle studií je serrapeptáza látkou nestabilní v kyselém prostředí a v přítomnosti kyseliny se velmi rychle rozkládá a ztrácí svou účinnost. To může být problém, protože žaludek produkuje silnou kyselinu chlorovodíkovou, která serrapeptázu zničí ještě před tím, než se dostane do tenkého střeva a do krevního oběhu. Proto se serrapeptáza musí speciálně aplikovat do acidorezistentní kapsle, aby neporušená přešla do tenkého střeva, byla vstřebána přes střevní klky do krve, a mohla tak působit na postiženém místě.

Na světě existuje jen jeden druh serrapeptázy stejně účinný pro lidi i zvířata. Vzhledem k neustále narůstající potřebě péče o domácí mazlíčky, kteří jsou často považováni za rodinné příslušníky, se serrapeptáza schválila i jako veterinární přípravek pro pomoc při různých onemocněních zvířat. Porovnáme-li ji se serrapeptázou určenou pro lidi, jde přesně o tutéž látku s přizpůsobeným dávkováním v závislosti na velikosti (hmotnosti) organismu.

Složení SERRAPEPTASE PLUS 250 000 SPU:
enzymatická aktivita 250 000 SPU, přičemž obsahuje 110 mg účinné látky v 1 acidorezistentní kapsli,
Inulin 241 mg,
stearan hořečnatý 5 mg,
acidorezistentní tobolka (hypromelóza, gellanová guma)


V současnosti je enzym Serrapeptase schválen pouze pro veterinární použití.

Doporučené dávkování

 • Do 80 kg 1 kapsle denně
 • Nad 80 kg 2 kapsle - ráno a večer
 • Užívání je nejefektivnější nalačno, nejlépe ½ hodiny před jídlem nebo alespoň 2 hodiny po jídle.
 • Obsah kapsle se nesmí vysypat. Kapsle je nutno užít celé a neporušené kvůli vstřebatelnosti a bezpečnosti produktu.
 • Pro koně a velká plemena psů
 • Veterinární přípravek


Poznámka: Produkt lze objednat pouze s fakturačními údaji fyzického zákazníka. V případě, že chcete na faktuře uvedenou firmu (IČ), předem nás kontaktujte.

Více informací naleznete také v článku o příběhu Serrapeptázy

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  163 x
 • 4 hvězdičky
  15 x
 • 3 hvězdičky
  1 x
 • 2 hvězdičky
  2 x
 • 1 hvězdička
  2 x