Smoothie bowl - barevné snídaně plné vitamínů
Smoothie bowl - barevné snídaně plné vitamínů

Smoothie bowl - barevné snídaně plné vitamínů

Smoothie bowl - barevné snídaně plné vitamínů

Klasické smoothie už určitě zkoušel každý jeden z Vás, ale co tak si ho ozvláštnit přípravou do misky? Vypadá skvěle, chutná výborně a zároveň je plné vitamínů. Nechte se inspirovat naším jahodovým smoothie bowl a připravte si pochoutku, která lahodí nejen Vašemu žaludku, ale zároveň posílí imunitu díky obsahu aminokyseliny L-lysin v proteinu Zen Whey.

Ingredience

  • 1 jogurt řeckého typu / Skyr (180g)
  • 250 g jahody
  • 2 ks banány
  • 2 dávky Zen Whey proteinu (2x30g) - příchuť vanilka-smetana
  • Na ozdobení: kokosové chipsy, ovoce, lístky meduňky podle chuti

Postup

Jako první vložíme do mixéru ovoce - jahody a banány, které rozmixujeme s jogurtem. Na dochucení přidáme protein Zen Whey s příchutí vanilka-smetana, který vaší misce plné zdraví dodá lahodnou smetanovou chuť a vytvoří hustší konzistenci. Připravované smoothie v misce musí být totiž hustší než to klasické, připravované s mlékem, případně vodou, ale pokud by Vám vznikla příliš hustá hmota, můžete vzniklou směs zředit s rostlinným mlékem. Nyní máme všechny suroviny v mixéru a společně je mixujeme dohladka několik minut.

Vzniklé smoothie nalijeme do misky a ozdobíme podle vlastní fantazie a kreativity čerstvým nebo sušeným ovocem, ořechovým máslem, ořechy, kokosovými lupínky, ...

Náš tip 1

Na ozdobení můžete použít lyofilizované ovoce. Toto mrazem sušené křupavé ovoce smoothie bowl ozvláštní, je vyráběno bez použití konzervantů a dalších přísad, zároveň chutná a voní úžasně!

Náš tip 2

Pro krémovější konzistenci použijte výkonnější mixér.

Náš tip 3

Pokud jste si připravili větší množství než dokážete sníst, klidně si můžete ze zbytku smoothie připravit domácí zmrzlinu. Stačí ho jednoduše nalít do nádobek, dát zamrazit a o pár hodin si můžete vychutnávat výbornou domácí zmrzlinu.

Video postup

Otevřete kliknutím na:

Dobrou chuť!