Steroidy a jejich důsledky
Steroidy a jejich důsledky

Steroidy a jejich důsledky

Steroidy a jejich důsledky

Obsah

Pokud se do organismu přivádějí dodatečné hormony ve formě tabletek nebo injekcí, přirozená rovnováha hormonů v krvi a tkáních se naruší.Taková porucha se přenáší prakticky do všech článků hormonální regulace, od hypofýzy, přes hypothalamus až do jednotlivých oblastí mozkové kůry. 

 

Co to způsobuje?

Při podávání anabolických steroidů se organismus snaží jejich zvýšené množství kompenzovat a obnovit hormonální stabilitu omezením jejich přirozené produkce. 

 

Jaké to má důsledky na organismus?

Důsledkem takového umělého přívodu hormonů v organismu je pokles až zastaveno produkce vlastních hormonů. Následkem dlouhodobého zneužívání takového medikamentu může být atrofie některých varhan. Na druhé straně, při přívodu anabolických substancí do organizmu se zvyšuje sekrece mnoha jiných hormonů, čímž se organismus snaží vykompenzovat narušenou rovnováhu. Tyto změny mohou vést k příznakům, které se za normálních okolností vyskytují pouze jako výsledek abnormální funkce některé ze žláz, produkujících tyto hormony.

 

K základním steroidovým látkám patří:

Anabolické steroidy - látky podporující výkon a růst muskulatury

Diuretika - látky zvyšující tvorbu a množství vyloučené moči

Spalovače tuků - Dinitrophenol, Efedrin

Beta - blokátory - látky blokující tvorbu stresových hormonů

Růstový hormon - látka podporující růst svalové hmoty

Stimulanty - látky zvyšující výkon

Jiné látky - synthol, inzulín

Všechny výrobky od Kompavy neobsahují geneticky modifikované suroviny ani látky ze Seznamu zakázaných látek Světového antidopingového kodexu.