TEST: Nejlepší koktejly (nejen) na sport.
TEST: Nejlepší koktejly (nejen) na sport.

TEST: Nejlepší koktejly (nejen) na sport.

TEST: Nejlepší koktejly (nejen) na sport.

Jsem běžné dívka, která chodí rádo cvičit a chce si vytvarovat postavu. I proto budu dělat tento test z pozice aktivnějšího člověka, ne vrcholového sportovce. Ale to vůbec nevadí. Konzumovat práškové proteiny a predtréningovky není jen výsada top sportovců.

Pokud do sebe nevíte dát v běžné stravě dost bílkovin, i vy si můžete dělat proteinové koktejly. Jste po nemoci? Vyhublé? Nemůžete konzumovat pevnou stravu? I zde pomůže proteinový šejk. Testovala jsem dvě novinky, Sport Premium Energy a Protein Premium Energy výrobce KOMPAVA.

SPORT PREMIUM ENERGY

Mnoho lidí si myslí, že je to gainer. Obsahuje přece vysokou dávku sacharidů! A to je omyl. Obsahuje totiž speciální škrob, který se štěpí pomalu a nedráždí inzulín, čili z tohoto sacharidu nepřibíráte! Je určen na výživu před a během zátěže. Pracuje na technologii "MET FLEX". Je to novinka, proto se vám to zdá nereálné.

Co to je? Je to technologie, která podporuje schopnost metabolismu efektivně využívat zejména tukové zásoby jako zdroje energie. Ne, nezdá. Znamená to, že můžete zahodit všechny vaše silné kofeinové, taurínové a jiné predtréningovky.

Z nich vás jen svrbela kůže a více jste se potili a pak bum, padli jste nevládní na žíněnku ve fitku. S tímto produktem to nehrozí, tvrdí výrobce. Můžete trénovat i tři hodiny v kuse. Znělo to povzbudivě. Tak jsem si z něj začala dělat šejky i já ...

První dojmy
Dostala jsem radu od profesionálů. Pokud chceš zhubnout, je třeba chodit cvičit ráno nalačno. Nalačno? Moje tělo to odmítalo. Tajila jsem snídaně. Zcela bez stravy jsem se neuměla hýbat. Jedla jsem vločky, protože jsem potřebovala alespoň nějaké sacharidy. Alternativou k nim byl, jako na zavolání, právě tento výrobek, jakási "prémiová komplexní energie".

Vyrábí se v příchutích jablko / limetka, jahoda / limetka a pomeranč. Oblíbila jsem si jahodový. Je krásné narůžovělý a mám pocit, jako by v sobě obsahoval jahodové zrníčka. Pouštět mixér, abych si ho vydělala o 6:30 ráno by byl teror pro sousedy. Tím, že se rychle rozpouští ho můžete klidně tiše mixovat i v šejkru se spirálou.

Účinek a nová receptura
Možná se výrobce nyní chytí za hlavu, ale "vylepšila" jsem jeho recepturu. Z času na čas se vracím k původním snídani, což jsou vločky, ale zkombinuji je se Sport Premium Energy. Vím, že rozbijí poměr sacharidů, nemá se to, ale přesto se cítím na tréninku výborně. A nepotřebuji si do ovšák dávat už nic jiného, prášek má úžasnou ovocnou, sladkou chuť. Dávám si však jen jednu naběračku. Optimální dávka jsou dvě. Ale vy to nemusíte dělat. Stačí vám pouze prášek rozpuštěný ve vodě.

Funguje to!
Jak na mě účinkoval? Nikdy jsem nebyla během sportu ospalá. Když mi kdysi chyběl cukr, zela jsem. Dnes už ne. Necítím se po tréninku vyčerpaná, nepadám mrtvá na postel. Ani nemohu, chodím do práce. A právě to byla výzva. Cvičit brzy ráno, ale být pak i v robotu svěží. Samozřejmě, že jsem se cítila unavená, však jsem cvičila, ale nebylo to na mně vidět. Příjemná nevýhoda konzumace tohoto výrobku je tedy v tom, že vám lidé přestanou věřit, že těžko cvičíte! :)

Všimla jsem si ...
Kdo se vyzná ví, že při velké fyzické zátěži ztrácíme nejen tuk, ale i svaly, pokud jejich nešetříme. Kromě proteinu proto potřebujeme BCAA aminokyseliny, které je chrání. Nejsou to levné výrobky. Tento produkt je má už v sobě! Plus množství dalších látek, jejichž název vám nic neřekne, ale jsou důležité jako MCT tuky, minerály a vitamíny. Na obrázku nahoře vidíte všechny výživové složky, které jsem posbírala a museli byste je sníst s běžnou predtréningovkou, abyste se vyrovnali složení Sport Premium Energy.

HODNOCENÍ: První sacharid na trhu, ze kterého se netloustne!

PROTEIN PREMIUM ENERGY

Protein Premium Energy je určen na regeneraci po zátěži nebo přes den. Namíchejte si ho hned po náročné fyzické aktivitě. Ale pozor! Nedělejte chybu, že ho umixujeme s mlékem, nebo ten čokoládový zalijete horkou vodou, abyste měli falešné kakao.

V prvním případě se vám hůře stráví, ve druhém si teplém zabijete všechny prospěšné bílkoviny. Velmi ráda zdůrazňuji, že oba výrobky obsahují proteiny, které nejsou ze žádné laciné, modifikované sóji.

I tento obsahuje hovězí protein, obohacený o BCAA a zbytek nutných látek. A mají společnou ještě jednu věc. Obsahují důležitý škrob, kvůli kterému se může nahlas říci, že jde o nejbezpečnější a nejinteligentnější sacharid na světě!

První dojmy
Jsem šťastná, že se oba výrobky prodávají také v menším balení. Jsou skladné, můžete je ukrýt v kuchyňské poličce mezi sklenicemi, aby vám jejich zbytek rodiny nepil :) Nepřekážejí, a proto kelímky používám, i když se obsah mine. Do pixely si pak nasypu kokos nebo oříšky.

Doposud jsem si myslela, že čokoládová příchuť je nejlepší. To jsem ještě nevyzkoušela Protein Premium Energy nugát. Voní božsky, barva je jemně oříšková, ale ta chuť je jako skutečná, trošku kávová. Ani tento protein nemá žádný pivový efekt, když ho umixujeme s vodou. Neudělá se žádná vysoká pěna, kterou potřebujete precuckať, abyste se dostali k vaší výživě.


Protože mi předešlé, levnější proteiny moc nechutnaly, nakupovala jsem si tablety s různými příchutěmi, které jsem v nich rozpustila. Měla jsem tak malinové proteiny, oříškové, banánové. Nyní jsou mi tabletky k ničemu, protože chuť Protein Premium Energy je dostatečně výrazná.

Účinek
Když začnete dělat fitness, zahoďte váhu a začněte se měřit. Na hmotnosti totiž nemusíte ztratit ani gram, ale zmenšíte se i o dvě konfekční čísla. Sval je totiž těžší než tuk. Mně se to stalo. Přestala jsem se honit za čísly a začala jsem si pravidelně dělat svalnaté selfíčka, abych viděla svůj progres. Proteiny jím už rok, tyto testovací dva měsíce. Každý měsíc si nahmatám na těle nějakou, novou malou bulku svaloviny a vládzem jít kardio i hodinu 4x týdně. A co je důležité, nemívám žádnou namožené svaly. Kdysi jsem jedla kilogramy L-glutaminu, abych jí předešla, ale zbytečně. Dnes mi stačí jíst kvalitní protein s BCAA a jsem spokojená.

Všimla jsem si ...
Nyní se velmi projeví moje ženská stránka osobnosti, ale oceňuji chutné, malé a barevné naběračky, které jsou k proteinu přibaleny. Ačkoli by to měl být dnes již standard, ne všichni výrobci jejich přikládají. A když, tak jsou neuvěřitelné velké a nepraktické. Prášek nelze vybrat z kelímku, aniž jste ho trochu nevysypali. Nemají zaoblené, ale hranaté tvary, kde se usazuje a třeba ho obúchavať o šejkr. Když si nabírám svou dávku proteinu, mám pocit, že jdu jíst zmrzlinu. Prášek je tužší, ne pískový a drží chutný kopčekovitý tvar.

Obal obou výrobků je velmi minimalistický. Titulní fotka Tater je krásný odkaz na to, že jde o slovenský výrobek, ale i symbol jakési vrcholné energie, bez pádů, což je pro výrobky a jejich působení na metabolismus a fyzickou zátěž typické. Dále obsahuje už jen informace o složení, žádné síle rady a návody. Plus obalu dominuje fotografie Vlada Zlatoš a Tiny Zlatoš Turnerovy, ve spolupráci kterých tento produkt vznikl. Jejich sexy těla a pokroková práce v oblasti zdravého životního stylu jsou pro mě jakousi razítkem, že je produkt "čistý". Sami iniciovali a dohlíželi na vývoj produktů, sami je i konzumují.

HODNOCENÍ: Top regenerace po cvičení.