Vláknina, kterou si vaše tělo oblíbí
Vláknina, kterou si vaše tělo oblíbí

Vláknina, kterou si vaše tělo oblíbí

Vláknina, kterou si vaše tělo oblíbí

Potřebujete po zimě shodit nějaké to kilo a dostat se zpět do formy? Asi neřekneme nic nového, pokud budeme opakovat starou pravdu: pestrá a vyvážená strava je 80% úspěchu a pokud k tomu přidáte správně nastavený tréninkový program, pevnou vůli a výdrž, výsledky nenechají na sebe dlouho čekat.

Důležitou a nezbytnou podmínkou, aby kila šly dole je hlavně správný jídelníček.

Poradit jak, kdy a co jíst, vám ví nejlépe poradit výživový poradce. Zapomeňte na hladovění i diety, protože ty jen naruší váš metabolismus. „Naše tělo je jedinečný stroj a když zistí, že mu nedáte jíst, tak se snaží prežit.

Přejde do úsporného režimu, což znamená, že začne ukládat zásoby na horší časy (tukové zásoby), spalování stopne na minimum, anebo přestane spalovat úplně a jen šetří,“ říká Ing. Želmíra Komorechová, odbornička na výživu z firmy Kompava.

Pro efektivní spalování tuků by měla vaše strava obsahovat 30% bílkovin, 30% sacharidů a 40% tuku.

Kromě toho vzorce vám poradíme ještě jeden trik. Zkuste zařadit do svého jídelníčku vlákninu. Víc než 75% lidí jí má akutní nedostatek, což může způsobovat trávící problémy, zpomalené trávení, plynatost nebo dokonce pravidelně se opakující zácpu.

Naopak vláknina anebo potraviny bohaté na vlákninu mohou pomoct ručičce váhy přiblížit se k vysnívaným hodnotám. Vláknina totiž navozuje pocit sytosti v žaludku a nema téměř žádnou energii. Napomáhá k lepšímu trávení a čistí trávící systém od škodlivin. Denní doporučená dávka vlákniny je 25-30g, což je v překladu 1,7 kg jablek, 3 kg listového salátu anebo 200g červené čočka.

Pokud nedokážete přijímat takový dostatek vlákniny z ovoce a zeleniny, vsaďte na výživový doplněk Belly Fyto Detox od Kompavy100% přírodní rozpustnou vlákninu ze semen skorocelu. „Je to vláknina obohacená o 10 přírodních rostlinných extraktů (např.fenykl, peppermint, lékořice, jílm červený, aloe vera...) vitamíny skupiny B, C, E.

Svým složením přispívá k optimální střevní mikroflóře, pozitivně ovlivňuje vliv na trávení, předchází zácpě, nadýmání a navozuje správnou peristaltiku střev. Napomáhá zbavovat se nejen toxických látek z těla, ale i přebytečných kil,“ doplňuje Želmíra Komorechová.