Vyrazte do přírody! Turistika je balzám na tělo i duši. Co si nezapomenout vzít s sebou?
Vyrazte do přírody! Turistika je balzám na tělo i duši. Co si nezapomenout vzít s sebou?

Vyrazte do přírody! Turistika je balzám na tělo i duši. Co si nezapomenout vzít s sebou?

Vyrazte do přírody! Turistika je balzám na tělo i duši. Co si nezapomenout vzít s sebou?

Všichni se z času na čas vybereme do přírody na procházku nebo si jen tak vyčistit hlavu. Najdou se mezi námi i tací, kteří preferují náročnější túry nebo kemping v přírodě. Avšak dříve než se do přírody vydáme, bychom přípravu neměli podceňovat. Ať se líbí, máme pro Vás pár tipů, co si jistě vzít do batohu s sebou.

Nejpřirozenějším pohybem lidského těla je chůze. Příroda zase nevyčerpatelným zdrojem energie, dobré nálady a čerstvého vzduchu. Oba výrazy lze spojit v jeden a tím je turistika. Aktivita, která Vám zprostředkuje možnost zasportovat si a zároveň vidět svět z jiné perspektivy. Abyste si však pobyt v přírodě dokonale vychutnali a odpočinek se nezměnil na nepříjemný boj, je třeba si několik věcí naplánovat předem. Mezi nimi zejména důkladné zabezpečení příjmu potravy a dodržení dostatečného pitného režimu.

Vhodná příprava na turistiku znamená zabalit vše potřebné, v co nejlehčí a nejmenší formě. Zároveň je velmi důležité, aby šlo o kombinaci potravin, které přinesou pocit zasycení, ale zároveň se po nich nebudete cítit těžko. Nikomu se přece nekráčí dobře s plným žaludkem. Takový klasický ,,lepeňák "či chlebíček s řízkem může znít fajn, pokud se však dostaví nevolnosti, nezůstanou nám na naši ,, výpravu" právě nejkrásnější vzpomínky.

Nadšenci turistiky jistě ocení rychlou a snadnou přípravu stejně jako složení 100% přírodních instantních polévek Fit Soups. Stačí otevřít, směs vysypat do hrnku, zalít horkou vodou a Vy si můžete vychutnat chutný hovězí vývar plný bílkovin (až 28 g) uprostřed hor. Na své si přijdou vegan nadšenci s příchutí FitSoups - hrášek. Obsahují MCT tuky, které Vás zasytí na delší dobu a zároveň slouží jako okamžitý zdroj energie vzhledem k jejich rychlý transport do krevního oběhu.

Každý z Vás se určitě alespoň jednou setkal s pocitem touhy sáhnout si na vlastní dno, avšak Váš vytoužený cíl vůbec nemusí být v nedohlednu. Vaše odhodlání dokážou opravdu účinně podpořit energetické tyčinky či energetické gely s okamžitým nástupem energie a NO efektem, který zvýší a usnadní výkon. Tyčinky a gely mají několik benefitů - jsou malé, chutné, sladké a dodají Vám okamžitou energii na cestě do cíle.

Během turistiky je také důležitá volba tempa. Zde vždy přihlížejte na to, abyste si síly rovnoměrně rozložily. Nezapomínejte, že energii totiž nepotřebujete jen na výstup za nezapomenutelnými výhledy, ale i na bezpečný a bezproblémový sestup. Množství turistů si zvykne při sestupu stěžovat na bolesti kolen, znáte tento pocit i Vy? Nápomocná Vám může být kloubní výživa nebo kloubové tyčinky pro zdraví kloubů a pojivové tkáně. Být připraven na turistiku se jednoznačně vyplatí, proto je vhodné mít klouby ještě před sezónou v pořádku.

Nesmíte zapomínat ani na zajištění dostatečného pitného režimu. Netřeba však čekat na žízeň, ten totiž není správným ukazatelem nedostatku tekutin. Objevuje se až při 2% a vyšších ztrátách vody v organismu. V neposlední řadě nezapomínejte ani na minerály a vitamíny, které Vaše tělo ztrácí zejména prostredníctom pocení. Hypotonický nápoj je tou správnou hydratací pro zatěžován organismus. Díky obsahu vitamínů, minerálů a přírodních extraktů působí antioxidačně a pomáhá předcházet svalovým křečím a zároveň poskytuje příval energie díky obsahu glukózy a maltodextrinu.

Pýcha předchází pád, proto třeba mít při zdolávání horských výšin respekt a přikládat důležitost nejen důkladnému naplánování trasy, ale i výživě a rozumnému hospodaření s energií. K rychlé regeneraci po náročné turistice Vám mohou účinně pomoci instantní aminokyseliny. Zajistí abyste mohli druhý den ráno vstát z postele bez bolesti svalů a svalovice.

Přejeme Vám na horách mnoho sil!