Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Začali jste během karantény cvičit a chcete začít s výživovými doplňky?
Začali jste během karantény cvičit a chcete začít s výživovými doplňky?

Začali jste během karantény cvičit a chcete začít s výživovými doplňky?

Začali jste během karantény cvičit a chcete začít s výživovými doplňky?

Obsah

Covid 19 nadělal ve světě mnoho změn. Nastalo období kompromisů a přizpůsobení. Ať už jsou tyto změny pozitivní nebo negativní, někomu tato situace vytvořila nové možnosti. Zejména ohledně využívání času a posílení imunity.

Několik z nás tento čas využilo ke studiu, čtení knih. Velká skupina lidí se zaměřila na zlepšování fyzické kondice formou sportovních aktivit. Pravidelné sportovní aktivity pozitivně ovlivňují náš organismus. Pravidelná turistika, cyklistika, cvičení doma s vlastní váhou či s pomůckami pozitivně ovlivňuje celý organismus.

Určitě s cvičením nepřestávejte

Sportovní aktivity nám pomáhají korigovat energetický výdej, váhu, svalovou hmotu a kondici. Nemůžeme zapomenout na kalorický příjem ve formě kvalitní stravy a výživových doplňků. Právě výživové doplňky nám pomohou zlepšit imunitu a regeneraci celého organismu. Že se v nich nevyznáte a jste začátečník? Právě proto vznikl tento článek. V následujících řádcích vám nabídneme základní výbavu pro sportovce - začátečníka.

V dnešní době je obrovská nabídka výživových doplňků, což zhoršuje orientaci a správný výběr. Důležité si je uvědomit, že základní oblasti výživových doplňků můžeme rozdělit na pitný režim, regeneraci a stimulaci.

Pitný režim

Výživové doplňky v oblasti pitného režimu patří mezi nejvíce podceňovány. Mnoho lidí si myslí, že jim během fyzické aktivity stačí obyčejná voda. Ano obyčejná voda je velmi důležitá a rozhodně hraje významnou roli v rámci pitného režimu, ale důležité si je uvědomit, že během fyzické aktivity naše tělo kromě vody ztrácí i důležité vitamíny, antioxidanty či minerály, které bychom měli pravidelně doplňovat.

A to je hlavní důvod proč existují tzv. iontové nápoje. Ty obsahují zejména minerály, které jsou důležité při regeneraci a také usnadňují vstřebávání vody v trávicím traktu. Tělu je třeba dodat tekutiny zejména při výkonech, které trvají déle než 30 minut, pokud je výkon kratší, tak tekutiny stačí doplnit až po výkonu.

Regenerace

Jste momentálně velmi motivovaný a každý den si dopřejete trénink, kde jdete přímo "vyplivnout duši?" To vám gratulujeme, ale nezapomínejte na jednu velmi důležitou věc - regeneraci. Nejlepší forma regenerace je samozřejmě kvalitní spánek, ale aby vás druhý den netrápila "namožené svaly", rozhodně zkuste aminokyseliny BCAA. Ve svalech napomáhají k tvorbě dalších aminokyselin, ze kterých se následně vytvářejí bílkoviny jako stavební hmota pro svaly. Doporučujeme užít jednu dávku 45 minut před tréninkem a druhou ihned po tréninku.

Nesmíme zapomínat ani na příjem kvalitních bílkovin, který si zajistíme pomocí proteinu. Prosím Vás nelekejte se slova protein. Častokrát se setkáváme s tím, že mnoho nezkušených lidí považuje proteiny za "sypačky". Avšak protein je vlastně pouze anglický název pro pojem bílkovina.

Bílkoviny si samozřejmě můžete doplňovat i ze stravy (maso, mléčné výrobky apod.), ale při velkém výkonu to nestačí, proto doporučujeme sáhnout i po výživovém doplňku. Pokud chceme pozitivní působení na svalovou hmotu musíme přijímat kvalitní proteiny . Na začátek doporučujeme koupit malé 500 gramové balení a vyzkoušet jak vám chutná a jak ho trávíme. V nabídka najdete i bezlaktózové či veganské proteiny.

Stimulace nebo "nakopnutí" k výkonu

Pokud chceme pomoci našemu metabolismu trošku rychleji spalovat tuky případně se zlepšit energeticky v takovém případě nám pomůže L-karnitin. Příznivě působí na tukový metabolismus a energii srdce. V osmdesátých letech byl označován jako "srdeční vitamín ".

Kvalitní strava a správné výživové doplňky nám pomohou zregenerovat, dosahovat lepších výsledků, pozitivně stimulovat výkon a co je důležité, hlavně v tomto období pozitivní vliv na imunitní systém.