Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Základní rozdíly mezi E-Fit přístrojem a jinými verzemi, jako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody ..
Základní rozdíly mezi E-Fit přístrojem a jinými verzemi, jako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody ..

Základní rozdíly mezi E-Fit přístrojem a jinými verzemi, jako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody ..

Základní rozdíly mezi E-Fit přístrojem a jinými verzemi, jako je Bodytec, SpeedFitness, Sbody ..

Miha Bodytec je technologie, která má již skoro 10 let, zatímco E-Fit, který má i Kompava, je již přístrojem páté generace, jehož software, technické oblečení a elektrody jsou neustále inovovány, a tím se samozřejmě pokračuje i v budoucnu.

Prakticky:

E-Fit má 10 nezávislých kanálů, čili je vhodný i na trénování lýtka, jelikož jsou k dispozici i lýtkové návleky. Kromě toho na stehno se nepripínajú pouze návleky, které když se uvolní, elektroda může i spadnout, ale obléknou se kompletní kalhoty-šortky, které zajistí dokonalé umístění a přilnutí elektrod.

Nevím o jaký starý přístroj jde, ale patenty elektrod se dlouho vyráběly měděné, co se, ale oxiduje a jejich údržba je pak velmi drahá. E-Fit k tomu používá nerezovou ocel. Technické oblečení lze prát v pračce, je odolné a antibakteriální.

Neustálý progres ve vývinu je u E-Fit zajištěn díky inovacím, jakým i tzv. technologie shift impuls -S.I.T. Na základě této technologie přicházejí do svalů 2 impulsy po sobě, jehož význam spočívá v tom, že vliv prvního impulsu se příchodem toho druhého vymaže, nervový systém se neadaptoval na daný impuls, a tím se zajišťuje pokrok ve vývinu.

Pocitově příjemné vnímání impulsu je dáno tím, že gumově-uhlíkové elektrody ho rovnoměrně rozloží, čímž se stimuluje celý sval a eliminuje se pocit bodnutí při průchodu proudu přes pokožku do tkání.

S bodytecom mám takovou osobní zkušenost, že celé svalstvo jakoby bylo šokované. Svaly nejsou regulovány přes oddělené kanály, což může způsobit jejich křečovité stažení, jelikož např. triceps zdaleka nesnese tolik zatížení jako biceps, což je přirozeně dáno u každého svalového páru, které spolupracují při provádění toho kterého pohybu.

 

 

 

U E-Fit se impuls nedostane najednou do každého svalu, ale postupně, takže svaly nejsou vystaveny tak velké energetické zátěži, což je mnohem bezpečnější a není vůbec bolestivé.

E-Fit běží pouze na 12V, protože má transformátor, zatímco do přístroje samotného u Bodytec se dostává 220V a až v přístroji se volty transformují.

U E-Fit se neustále obnovuje i software, což přispívá zase k tomu, abyste měli přístroj vždy moderní a pokrokový.

Na výběr nemáte jen pár programů, ale můžete nastavit i individuální programy, aby každý klient mohl přizpůsobit úroveň zatížení přesně tak, jak mu aktuálně vyhovuje.

Není tajemstvím, že Bodytec existoval dříve než E-Fit, ale v tomto případě je to spíše výhoda, protože nedostatečnosti mohly být tím eliminovány, a tak se mohl stát E-Fit certifikovaným medicínským přístrojem.

Výhody strojů E-Fit:

 • Stroj EF-1280 má 12 nezávislých kanálů, které zajišťují přesné rozmístění elektrod na jednotlivých svalových skupin, tím pokryjí téměř celé svalstvo těla.

 • Speciální tréninkové šortky a vesta jsou vyrobeny ze vzdušného antibakteriálního materiálu, který zajišťuje ty nejvyšší hygienické standardy a správnou pozici pro elektrody.

 • Kabely se nacházejí uvnitř tréninkové vesty a šortek, nebrání pohybu a díky pružným řemínkem je jejich nošení pohodlné.

 • Tréninkové oblečení je vybaveno 10-mi páry elektrod. Jeden pár elektrod procvičí jen jednu skupinu svalů, čímž lze selektivně stimulovat vybrané natahovače a ohýbače (lýtkový sval, stehenní svaly, velký hýžďový sval, hluboký zádový sval, horní zádový sval, břišní svaly, prsní svaly, biceps a triceps). Elektrody jsou připnuté na svaly pomocí dobře regulovatelných spon.

 • Během tréninku dochází k postupnému zesilování impulsů, což zabraňuje náhlému trhnutí (pocitu elektrického šoku).

 • Síla, hloubka, frekvence a čas impulsů je nastavitelná, čímž se trénink může více přizpůsobit klientovi.

 • Dobu odpočinku mezi impulsy je možné nastavit podle úrovně fyzické kondice a frekvence tréninků.

 • Vlny Duplex vyrobené technologií SD dual snižují asimilaci svalů a nervů.

 • Díky technologii S.I.T. byly z těla zcela eliminovány vyštipování a interference, čímž se její využití stalo ještě bezpečnějším.

 • Speciální, unikátní elektrody FCPE rozdělují impulsy rovnoměrně a působí na celý povrch svalu. Díky celoplošné a vysoké vodivosti elektrod může být napětí na jednotlivých svalových částech sníženy, a tím účinnost tréninku zvýšena.

 • Držák a podstavec stroje jsou vyrobeny z masivní nerezové (inox) oceli. Tréninkové oblečení (vesta, šortky) a kabely jsou vybaveny profesionálními kovovými konektory.