Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Jak porazit nejčastější problémy s trávením?
Jak porazit nejčastější problémy s trávením?

Jak porazit nejčastější problémy s trávením?

Jak porazit nejčastější problémy s trávením?

Věřili byste, že téměř každý člověk na Zemi už někdy zažil nebo pravidelně zažívá bolesti, nepříjemné pocity či jiné příznaky trávicích obtíží? Lidé o těchto problémech často mlčí a snaží se je přetrpět v tichosti. To je však to nejhorší, co pro své zdraví mohou udělat.

Kromě samotné prevence není nic důležitějšího než řešení potíží spojených s trávením. Je důležité si uvědomit, že právě díky správně fungujícímu trávení funguje také celý náš organismus.

Obsah

Příčiny a důsledky špatného trávení

Špatné trávení a jeho poruchy mohou zhoršovat vstřebávání a zvyšovat tak riziko nedostatku některých živin, například železa, zinku či vitamínu B12.

Závažný trávicí problém představují zejména průjmy. Ty nejen snižují vstřebávání potřebných živin, ale tímto způsobem přichází organismus o velké množství vody a minerálních látek (například sodíku, draslíku nebo chlóru).

Nedostatek potřebných živin může zažívací potíže zhoršit a také se mohou přidružit další zdravotní problémy. Například nedostatek zinku může zintenzivňovat průjmy. Nedostatek vitamínu D přispívá ke vzniku zánětlivých procesů v trávicím traktu.

Zdravé trávení = pevná imunita

Zdraví trávicího systému představuje základ pro fungující imunitu. V trávicím traktu totiž sídlí velké množství mikroorganismů, které ovlivňují fungování imunitního systému a celého organismu.

Zdravá mikroflóra zajistí nejen bezproblémové trávení, ale také organismus chrání před vznikem různých onemocnění, jako je Crohnova choroba či rakovina tlustého střeva.

Trávení ovlivňuje mnoho faktorů. Pokud nepřijímáme dostatečně výživnou stravu, trávení nás dříve či později potrápí.

Rovněž máme-li nedostatek pohybu, trávicí potíže se nám nevyhnou. A zapomínat není třeba na psychické zdraví, které je pro trávení velmi důležité.

Vyhněte se problémům s trávením

Bezproblémové trávení můžeme podpořit přírodní cestou, ale přitom opravdu efektivní. Víme, jak na to a můžete to vědět i vy. Stačí, když do formuláře zadáte svůj e-mail a obdržíte příručku plnou tipů, triků a rad jak se vyhnout problémům s trávením.

Nejčastější problémy s trávením: Jak je porazit?

I vás občas potrápí zažívací problémy? Stáhněte si E-book Trávení a jeho problémy, ve kterém se dočtete o nejběžnějších nepříjemnostech trávicího systému - zácpa, průjem, hemoroidy, reflux, pálení žáhy a žaludeční vředy. Zjistíte, proč vznikají, jak jim předcházet a také to, jak si pomoci, když už je máme.

Nejčastější problémy s trávením: Jak je porazit?
ebook_gift_unknown_error
ebook_gift_thank_you