Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Belly Fyto Detox

Doplněk stravy Produkt je vhodný pro vegany Produkt je vhodný při intoleranci lepku Produkt neobsahuje geneticky modifikované suroviny

Unikátní přírodní složení Belly Fyto Detox zajistí bezproblémové trávení. Kromě 100% rozpustné a nerozpustné vlákniny obsahuje rostlinné extrakty, které pomáhají lidem se zácpou či hemeroidy. Vláknina je zároveň důležitou součástí stravy lidí s omezeným pohybem.

Belly Fyto Detox
Balení:
Cena:
919 Kč

Základní popis produktu

Belly Fyto Detox je čistě přírodní kombinace rozpustné a nerozpustné vlákniny, která na sebe váže škodlivé látky v procesu trávení, čímž eliminuje jejich kontakt se sliznicí a absorbování do krve a tkání. Přispívá k odstranění nánosů a usazenin z vnitřní sliznice střev, které vznikly v důsledku nezdravého životního stylu, čímž dochází k pročištění střev. Rozpustná vláknina tvoří s vodou gel, který zpomaluje trávicí procesy, čímž zajišťuje delší vyprazdňování žaludku a tím i lepší absorpci živin. Pozitivně ovlivňuje normální hladinu cholesterolu a regulaci cukru v krvi.

V roce 1998 WHO doporučila vlákninu nerozdělovat, nakolik je každá potravina směsí rozpustné a nerozpustné vlákniny. Jedinečná kombinace 10 rostlinných extraktů v Belly Fyto Detox přispívá k optimální střevní mikroflóře, uklidňuje sliznici trávicího traktu a střev, přispívá ke správnému trávení podporou vylučování trávicích šťáv, navozuje správnou peristaltiku (pohyb) střev a napomáhá správnému a snadnému vyprazdňování čím eliminuje zácpu. 

Doporučený denní příjem vlákniny je 25 až 30 g/den.

Obsah 30 g vlákniny se nachází přirozeně v 1,7 kg jablek nebo 1,1 kg ořechů, 3,4 kg hlávkového salátu, 1,9 kg brambor, 4,3 kg vařených špaget, 1 kg banánů. Pokud nejsme schopni přijímat stravou stanovené množství vlákniny, můžeme si pomoci jednoduše připraveným nápojem plným vlákniny a přírodními rostlinnými extrakty. Jedna dávka Belly Fyto Detox obsahuje až 6,5g vlákniny, což představuje až ¼ doporučené denní dávky. 

Pro maximalizaci prospěšných účinků vlákniny se doporučuje pít dostatek vody.

Produkt Belly Fyto Detox byl vyvíjen s nejúspěšnějším Slovenské paralympionikom v letních sportech - čtyřnásobným zlatým medailistou z paralympijských her ve stolním tenise PhDr. Jánem Riapošem, PhD. dvojnásobným mistrem světa (2010, 2017), desetinásobným mistrem Evropy. Vláknina je důležitou součástí stravy pro vozíčkáře a má pozitivní vliv na jejich zdraví. Vláknina pomáhá udržovat pravidelnou střevní funkci a snižuje riziko zácpy, která může být častým problémem pro lidi s omezenou pohyblivostí. 

,,I slovenští paralympionici čerpají energii z KOMPAVY.“ 

Belly Fyto Detox obsahuje:

 • Psyllium ovato (vláknina z jitrocelu)
  Zmírňuje potíže s vyprazdňováním, přispívá k normální funkci střevního traktu a potlačuje touhu po dalším jídle. Při vstupu do střevního traktu působí jako houbovité vlákno, absorbuje vodu v trávicím traktu, čímž přispívá ke zvýšení objemu a zlepšení konzistence stolice a k rychlejšímu střevnímu tranzitu.
 • Lněná mouka
  Je zdrojem vlákniny, bílkovin, omega 3-mastných kyselin, vitamínů skupiny B a minerálů vápníku, hořčíku, zinku a selenu. Vláknina obsažená ve lněné mouce může podporovat zdravé trávení a střevní funkci tím, že zvyšuje objem stolice a stimuluje střevní peristaltiku.
 • Medvědice lékařská
  Obsahuje látky, které se připisují protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem, které mohou pomoci při zmírnění zánětlivých stavů v trávicím traktu a podpořit hojení trávicích problémů. Medvědice lékařská se tradičně používá ke zmírnění zažívacích potíží, jako jsou například pálení žáhy, nadýmání nebo nevolnost. Zároveň pozitivně ovlivňuje činnost močového měchýře a ledvin.
 • Lékořice
  Má příznivý účinek na sliznici žaludku a střev. Pomáhá při nadměrné tvorbě kyseliny v žaludku a následných žaludečních a dvanáctníkových vředech. Urychluje peristaltiku střev.
  Brest červený
  Obsahuje bioaktivní sloučeniny s vysokým obsahem slizotvorných látek, které mají uklidňující účinek a pozitivně tak ovlivňují podrážděnou sliznici trávicího traktu.
 • Aloe Vera
  Může zlepšit trávení tím, že podporuje produkci trávicích enzymů a stimuluje střevní peristaltiku. Tyto účinky mohou pomoci při odstraňování nadýmání a pomáhají při lepším trávení potravy. Aloe Vera zajišťuje normální hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje imunitní systém a celkovou funkci střevního traktu. Buňky regeneruje, hydratuje, zklidňuje a vyživuje.
 • Rebarbora dlanitá
  Je bohatá na vlákninu, což je důležité pro správnou funkci trávicího systému. Některé látky obsažené v rebarborě dlanité mohou podporovat produkci trávicích enzymů, což zlepšuje trávení potravy a vstřebávání živin.
 • Proskurník lékařský
  Má mírně projímavé vlastnosti, což znamená, že může pomoci při zmírňování problémů se zažíváním, jako je zácpa a nepravidelná stolice. Zmírňuje také podrážděnost sliznice způsobenou zánětem v trávicím traktu.
 • Pepermint
  Olej z pepermintu může pomoci při zmírňování různých trávicích obtíží, jako jsou například pálení žáhy, nadýmání, nevolnost nebo zácpa. Mentol obsažený v pepermintu má mírný svalový relaxační účinek, což může pomoci při zmírňování svalových křečí a bolesti břišních svalů spojených s trávicími problémy.
 • Vojtěška setá
  Vojtěška setá je bohatá na vlákninu a obsahuje enzymy, které pomáhají při rozkladu potravy a podporují lepší vstřebávání živin. T. Vlivuje na normální hladinu cholesterolu v krvi, má pozitivní vliv na vyprazdňování, plynatost, křeče i komfort při menopauze.
 • Fenykl obecný
  Podporuje snižování nadýmání, zlepšuje trávicí funkce a zmírňuje trávicí problémy jako pálení žáhy nebo křeče, působí proti nadýmání, má příznivý účinek na vyprazdňování. Jeho protizánětlivé vlastnosti přispívají k celkovému zdraví trávicího traktu.
 • Papaya
  Obsahuje enzym papain, který pomáhá rozkládat proteiny a zlepšovat trávení trávení. Kromě toho je papaya bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály.
 • Vitamin E
  Vitamin E je antioxidant, který hraje důležitou roli ve zdraví trávicího systému. I když přímo neovlivňuje proces trávení, jeho protizánětlivé a ochranné účinky mohou mít pozitivní vliv na trávicí trakt. Vitamin E může chránit buňky v trávicím traktu před poškozením způsobeným volnými radikály a zánětlivými procesy, což může pomoci udržet zdravou funkci trávicího systému.
 • Vitamíny B1, B2, B6, B12
  Tyto vitamíny jsou nezbytné pro správné fungování metabolických procesů, které jsou klíčové pro trávení a vstřebávání živin z potravy. Nedostatek těchto vitamínů může vést k poruchám trávení, jako je například porucha trávení sacharidů, tuků a bílkovin, což může mít za následek různé trávicí problémy jako nadýmání, zácpa nebo nepravidelná stolice.
 • Vitamin C (kyselina askorbová)
  Mohou pomoci chránit buňky v trávicím traktu před poškozením způsobeným volnými radikály a zánětem. Kromě toho je vitamin C nezbytný pro syntézu kolagenu potřebného pro tvorbu a opravu tkání v trávicím traktu. Nedostatek vitamínu C může vést k různým trávicím problémům, včetně zvýšené náchylnosti k infekcím, pomalejšímu hojení ran a problémům se zažíváním.

Pro koho je produkt určen

Belly Fyto Detox je vhodné pro lidi s intolerancí na laktózu, diabetiky, celiatiky i vegany.

Jeho užívání se doporučuje:

 • při problémech s vyprazdňováním a hemeroidy,
 • při často nafouknutém břiše, trávicím diskomfortu,
 • lidem se sedavým zaměstnáním a omezeným pohybem,
 • na detoxikaci trávicího traktu,
 • lidem, kteří nemají dostatečný denní příjem vlákniny,
 • lidem s vysokým příjmem bílkovin, protože pomáhá odstraňovat zbytky nestrávených bílkovin ve střevě,
 • na podporu trávení a na podporu hubnutí.

Doporučené dávkování

1 odměrku 6,5 g prášku 1 - 2 krát denně (vhodné ráno a večer). Užívejte nalačno, půl hodinu před jídlem.

 • 1 odměrku 6,5 g prášku 1 – 2 krát denně (vhodné ráno a večer).
 • Doporučujeme začít 1-3 dny s poloviční dávkou a postupně přejít na 2 dávky denně až do spotřebování produktu. Užíváním 2 dávek denně zabezpečíte dostatečný přívod vlákniny, který podnítí pravidelné vyprazdňování a obnoví zpomalenou peristaltiku střev.

Příprava

1 odměrku (6,5 g) prášku dobře rozmíchejte v 200-300 ml studené vody a ihned vypijte! Produkt nenechte dlouho stát, zahušťuje se. Zapijte následně dalšími 200 ml vody. 

Skvělá ingredience pro kuchyňské experimenty

Domácí chléb bez kynutí

Chléb plný vlákniny, jehož příprava vám nezabere více než 15 minut? Vyzbrojte se špaldovou hladkou moukou (má nižší glykemický index), na recept jí budete potřebovat 380 gramů, přidejte 1,5 odměrky Belly Fyto Detox je to cca 10 gramů, k tomu přilijte 300-350 ml acidofilního mléka, 1 lžičku soli. ČL sody bikarbony, 3 PL oleje, přidejte libovolná semínka (lněná, dýňová, slunečnicová). Aby vám chlebíček hezky voněl a zlepšili jste i jeho chuť, přidejte 2 lžíce mletého kmínu a 1 lžíci koriandru. Je ideální, jako rychlá záchrana, pokud vám nečekaně zavolají známí, že jsou za chvíli u vás.

Zde si můžete přečíst celý recept také s postupem.

Nutriční hodnoty

Jedna dávka: 11 g

100 g1 dávka (6,5 g)*%RVH na dávku
Energetická hodnota1548kJ(364kcal)100,6 kJ/24 kcal1,2
Tuky0,920,050,07
  z toho nasycené mastné kyseliny0,10,00650,03
Sacharidy85,935,51,9
  z toho cukry5,20,30,3
Vláknina80,735,220
Bílkoviny3,130,20,4
Sůl1,280,081,4

* RVH - referenční výživová hodnota
Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

Psyllium (98%), fruktóza, Peppermintový extrakt, lněná mouka, extrakty (Papaya, Aloe vera, Vojtěška, Fenykl obecný, Medvědice lékařská, Lékořice, Brest červený, Proskurník lékařský, Rebarbora dlanitá), pektin, sůl, vitamíny: kys . L-askorbová (C), niacin (B3), DL-α-tokoferylacetát (E), kys. pantothenová (B5), pyridoxínhydrochlorid (B6), riboflavin (B2), thiamin hydrochloridu (B1), kys. listová (B9), D-biotin (H), kyanokobalamin (B12), banánová aroma, guarová guma.

UPOZORNĚNÍ

Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti a mládež do 18 let. Mírné překročení doporučené denní dávky nezpůsobuje zdravotní riziko. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

100 g1 dávka (6,5 g)*%RVH na dávku
B1 - tiamin11 mg0,7 mg63
B2 - riboflavin12 mg0,8 mg57
Niacin139 mg9 mg56
B5 – kys. pantotenová46 mg3 mg50
B6 - pyridoxín15,3 mg1 mg71
B12 - kyanokobalamin8 μg0,5 μg20
C – kys.askorbová461 mg30 mg37,5
E–D–α-tokoferylacetát77 mg5 mg33,3
Biotin1,1 mg0,075 mg150
Kyselina listová1,5 mg0,1 mg50

* RVH - referenční výživová hodnota
Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

 • Vláknina

  5,2 g
 • Vitamin C

  30 mg
 • B VITAMINY

  14,5 mg
 • KALORIE

  24 kcal
Belly Fyto Detox

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  20 x
 • 4 hvězdičky
  0 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  1 x

Často kladené otázky

Právě starší lidé mají problém s dostatečným příjmem vlákniny a následně se vyskytují problémy s trávením a vyprazdňováním. Belly Fyto oba tyto problémy vyřeší.

Může se užívat, ale Belly Fyto se doporučuje na lačno, takže jiné produkty s odstupem alespoň 30 minut.

Je to ideální kombinace, oba produkty se vzájemně podporují a zlepší se jejich účinek.

Ano, pokud máte ve stravě málo vlákniny, je to přírodní a přirozená cesta jak si množství vlákniny zvýšit.

Vzhledem k tomu, že Belly Fyto Detox doporučujeme užívat na lačno, je možné si jej přimíchat do neoslazená čaje.