Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Co jsou to bakterie?

Co jsou to bakterie?

Bakterie jsou velmi malé, vždy jednobuněčné organismy. Neobsahují pevné buněčné jádro, DNA je rozložení v celém prostoru buňky. Bakterie se řadí k prokaryontom. Typicky jsou dlouhé několik mikrometrů, jednotlivé bakterie mají mnoho různých tvarů od koulí a tyček až ke spirálám.

Bakterie jsou všudypřítomné v každé lokalitě na Zemi, rostou v půdě, kyselých horkých pramenech, v mořské vodě, hluboko v zemské kůře i v lidském těle. Od prvních minut našeho života osídlují naši pokožku, sliznice, urogenitální trakt a zejména trávicí trakt. S výše 600 druhů bakterií střevní mikroflóry se snaží náš organizmus žít v symbióze.

Jejich hmotnost může dosáhnout až 2 kg a jejich metabolický účinek se může porovnat s játry. Zajištění zdraví lidského organismu a správné funkce trávicího systému je závislé na udržování rovnováhy mezi miliardami bakterií žijících v tomto systému. Porušení této rovnováhy se může projevit různými zdravotními problémy, například špatným trávením, sníženou imunitou a průjmy. V horším případě může být napaden organismus virem, který je těžko léčitelný. Vznikají vředy, gastritida, v ojedinělých případech rakovina trávicího ústrojí.

Účinným " Imunobooster " s výrazným antivirovým a antibakteriálním účinkem je L- lysin extra, který silně chrání a aktivuje buňky imunitního systému a Premium Colostrum, které podporuje imunitní systém , zvyšuje regeneriáciu a uzdravuje nemocný organismus.

Pár vedlejších informací o bakteriích v našem organismu:

Kvantitativní rozložení bakterií:

Žaludek a dvanáctník: 101-103 / ml mikroorganismů
Tenké střevo: 104-108 / ml mikroorganismů
Tlusté střevo: 1010-1012 / ml mikroorganismů


Kvalitativní zastoupení bakterií:

Žaludek a dvanáctník: laktobacily, streptokoky, baktériody
Tenké střevo: laktobacily, streptokoky, baktériody, bifidobakterie, fusobaktérie
Tlusté střevo: baktériody, bifidobakterie, streptokoky, eubakterie, fusobaktérie, klostridie, laktobacily, stafylokoky, kvasinky


Rozdíl mezi běžnými bakteriemi střevní flóry a probiotiky:

Neprůchodnost bakterie je dlouhodobý obyvatel trávícího traktu se schopností žít a množit se v něm
Probiotikum je živá bakterie, která v GIT-e (gastrointestinální trakt) setrvá dočasně, vykoná prospěšnou činnost, ale není schopna dlouhodobé kolonizace.

Nepatogenní střevní bakterie (probiotika), okupující střevní plochu poskytují organismu první linii ochrany sliznice. Lidské střevo obsahuje více než 600 bakteriálních druhů, což jsou přibližně 2 kg bakterií na hmotnost těla Přibýváním věku se mikroorganismy stávají méně stabilnější a jejich složení se mění v neprospěch těch příznivých (ubývání probiotik, nárůst patogenních bakterií).