Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Esenciálni aminokyselina L-Glutamín
Esenciálni aminokyselina L-Glutamín

Esenciálni aminokyselina L-Glutamín

Esenciálni aminokyselina L-Glutamín

Viete, že Glutamín, tým že zvyšuje hladinu glutatiónu, spomaľuje starnutie a tým nám predlžuje aktívny vek

Víte, že Glutamin, tím že zvyšuje hladinu glutathionu, zpomaluje stárnutí a tím nám prodlužuje aktivní věk? Glutamin je aminokyselina, která se řadí mezi významné produkty, které zabraňují stárnutí buněk.

Glutamin posiluje imunitu, zkracuje délku chorob a zlepšuje rekonvalescenci. Zlepšuje obnovení svalové síly, pomáhá při detoxikaci organismu odstraněním amoniakových zbytků ve svalu, tímto odstraňuje svalovou únavu, zlepšuje regeneraci, zvyšuje výkonnost a vývoj svalů. Glutamín je nepostradatelný pro každého, kdo je ve stresu nebo chorý. Glutamín má velký vliv na zvýšení hladiny glutathionu.

Co je to glutation?

Glutation se skládá z 3 aminokyselin /cystein, kyselina glutamová a glycin/ a vytváří se ve všech buňkách našeho organismu. Je produkován v játrech. V játrech se nacházejí největší množství těch látek, které zajišťují detoxikaci škodlivých produktů. Ty jsou glutationem metabolizovány a vylučovány žlučí. Určité množství glutationu je vylučovány z jater přímo do krevního oběhu, kde pomáhá udržet celistvost červených krvinek a chrání bílé krvinky. Glutation se vyskytuje i v plicích a střevním traktu, kde pomáhá při přeměně cukrů. Co je důležité, podporuje i rozklad oxidovaných tuků, které mohou zapříčinit vznik arteriosklerózy a urychlit stárnutí.

Jeho hlavní funkce spočívá v likvidaci a odstraňování všech potenciálně škodlivých toxinů, které zaplavují naše tělo. Je to velmi silný antioxidant, který očišťuje stravu v trávicím traktu od nebezpečných volných radikálů a chrání před nimi buňky. Pokles glutationu v buňkách, ke kterému dochází v průběhu stárnutí, umožňuje rozvoj nekontrolovatelné aktivity volných radikálů. 

Úžasné schopnosti glutationu jako likvidátora volných radikálů pomáhají vysvětlit, proč konzumace ovoce a zeleniny, kde se glutathion především nachází, je často spojena s nižším výskytem rakoviny, nemocí srdce a jiných chronických onemocnění. Glutathion čistí potravu od žlutých nebezpečných tuků v našem trávicím traktu, předchází vzniku cukrovky, ale ji i léčí. Hladina glutationu v těle poukazuje na rozdíl mezi chronologickým a funkčním věkem. Ten, kdo má hladinu glutationu vyšší, je zdravější a vypadá mladistvěji. Množství glutationu v krvi zvyšuje například vitamín C - 500 mg denně, selen - v para ořeších a L- glutamin .

 

Jak bojuje glutation proti stárnutí?

Pro zachování mládí a elánu glutathion:
  • Udržuje správné imunitní funkce
  • Omlazuje starý a slabý imunitní systém
  • Chrání nás před rakovinou
  • Zabraňuje poškození plic volnými radikály
  • Likviduje volné radikály ve žlutých tucích
  • Braní oxidaci cholesterolu v krvi
  • Pomáhá léčit cukrovku
  • Chrání před vznikem makulární degenerace, t.j. oční choroby, ke které dochází ve vyšším věku.

S věkem hladina glutationu klesá. Pokud se tomuto poklesu nezabrání zvyšováním jeho produkce, může se deficit glutationu prohloubit a stárnutí se urychluje.

Glutamin, aminokyselina vhodná na regeneraci a ochranu svalové hmoty.