Fenylalanin - proti bolesti, na lepší náladu
Fenylalanin - proti bolesti, na lepší náladu

Fenylalanin - proti bolesti, na lepší náladu

Fenylalanin - proti bolesti, na lepší náladu

DLPA je zmesou 50% D-formy a 50% L-formy fenylalanínu. Na rozdiel od iných analgetík je prostriedkom proti bolesti bez negatívnych vedľajších vlastností. Okrem toho zlepšuje náladu, potláča mentálnu únavu a znižuje nadmernú chuť do jedla.

DL - fenylalanin/DLPA

DLPA je směs 50 % D-formy a 50 % L-formy samostatně. Na rozdíl od jiných analgetik je prostředkem proti bolesti bez vedlejších negativních vlastností. Není toxický ani návykový . Je možné kombinovat ho s libovolným předepsaným lékem kromě L-dopy. Chrání endorfiny - látky podobné morfinu potlačující některé bolesti a deprese (chronické bolesti zad, artrózy, artritidy , migrény, předmenstruační syndromy). DPA potlačuje činnost enzymů, které působí destruktivně na endorfiny a enkefaliny. Tyto bílkoviny se váží na opiátový receptor na mozku az toho důvodu ovlivňují malý nepokoj a sklíčenost, které vznikají s normálními fyziologickými ději. DPA prodlužuje životnost endorfinů a enkefalinů a jejich pozitivní vliv. Zvyšuje hladinu hormonu noradrenalinu, jehož produkce se věkem snižuje . Nízké hladiny zvyšují přecitlivělost k únavě, bolesti, depresím.

L-fenylalanin/LPA

je esenciální aminokyselina, což znamená, že organismus ji nedokáže vytvořit a proto je závislý od jejího vnějšího příjmu do organismu. L-fenylalanin je důležitý pro zvýšení produkce dopaminu a norepinefrinu - excitačních neurotransmiterů, které mají stimulační účinky na mozkovou aktivitu a mají celkové povzbudivé účinky na organismus. Zpomaluje proces mentálního stárnutí, zlepšuje schopnost učení a zapamatování si a zlepšuje náladu. L-fenylalanin je také důležitý pro tvorbu látky L-DOPA. L-DOPA (dihydroxyfenylalanin ) je spolu s dopaminem důležitou látkou z hlediska prevence a léčby Parkinsonovy nemoci, která je podle více teorií způsobena právě nedostatkem dopaminu. Je konvertován i na fenyletylamin, látka, která se nachází v mozku a zlepšuje náladu.

D -fenylalanin/DPA

se nenachází v organismu. Není konvertován na L-tyrosin, L-dopa , norepinefrin. Je konvertován na fenyletylamin. DPA ovlivňuje chemické látky v mozku, které souvisí s pocitem bolesti. Potlačuje stavy deprese. Může být nápomocný lidem s Parkinsonovou chorobou. Je vhodný pro pacienty s chronickou nemocí - osteoartritidou a revmatickou artritidou.