Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Kolostrum - podpora imunitního systému
Kolostrum - podpora imunitního systému

Kolostrum - podpora imunitního systému

Kolostrum - podpora imunitního systému

Medicína v súčasnosti v značnej miere používa antibiotiká na záchranu ľudských životov a zdravia. Dôsledkom ich nadmerného užívania, a často užívania pri menej závažných ochoreniach, je znížená odolnosť voči baktériám, ktoré sú rezistentné na pôsobenie antibiotík. Celková imunita človeka sa v dôsledku tejto skutočnosti znižuje. Prevenciou v takomto prípade je obnova prirodzenej obranyschopnosti organizmu proti pôsobeniu baktérií, vírusov a choroboplodných húb.

Obsah

Medicína v současnosti ve značné míře používá antibiotika na záchranu lidských životů a zdraví. Důsledkem jejich nadměrného užívání, a často krát užívání při méně závažných onemocněních, je snížená odolnost vůči bakteriím, které jsou rezistentní na působení antibiotik. Celková imunita člověka se v důsledku této skutečnosti snižuje. Prevencí v takovém případě je obnova přirozené obranyschopnosti organismu proti působení bakterií, virů a choroboplodných hub.

Výzkumy ukazují, že po období puberty naše těla produkují méně a méně imunitních a růstových faktorů. Se ztrátou těchto důležitých složek postupně stárneme a naše přirozená imunita se snižuje. Jedním z prostředků jak obnovit přirozenou obranyschopnost organismu je užívání prostředků na bázi kolostra, které obsahují velké množství imunoglobulinů. Jsou to proteiny na bázi protilátek. Udržují rovnováhu imunitního systému člověka a chrání jej proti virům, bakteriím, kvasinkám a choroboplodným houbám.

Kolostrum, co to vlastně je?

Pojďme se blíže podívat na to, co vlastně samotné kolostrum je. Jde o tekutinu, kterou produkují mléčné žlázy všech savců krátce před porodem. Pro novorozence všech savců je kolostrum životně důležité. Vysoká koncentrace imunitních faktorů v kolostru pomáhá přežít novorozenci prvních pár dnů na světě. U lidí se některé imunitní faktory nacházejí i v placentě, proto v případě, že lidský novorozenec nepřijímá colostrum, není jeho úmrtí nezbytné. Z důvoduvysokého obsahu imunitních a růstových faktorů se již v minulosti kolostrum používalo jako podpůrný prostředek při léčbě mnoha onemocnění. Bližší informace o kolostru a jeho složkách se dozvíte v článku Colostrum v sekci Info.  

Zázračné účinky kolostra ...

Kolostrumje vynikajícím prostředkem pro posílení imunitního systému, snížení nemocnosti a zmírnění projevů alergií, především v jarním a podzimním období. Pravidelné užívání výrobků na bázi bovinního kolostra obnovuje přirozenou střevní mikroflóru, která bývá u osob vyššího věku velmi často narušena. Velmi efektivně podporuje růst bifidobakterií a laktobacilů v trávicím traktu. Působením kolostra se proto snižuje i případná rezistence (odolnost) bakterií vůči účinkům antibiotik a odstraňuje jejich nežádoucí vliv. Ten spočívá ve vyhubení fyziologické střevní mikroflóry. Mezi další přednosti kolostra patří příznivý účinek na onkologická onemocnění, záněty i pooperační a poúrazové stavy. Nelze opomenout ani fakt, že kolostrum prostřednictvím přirozených růstových faktorů zabraňuje stárnutí kůže ale i ostatních tkání a má tedy omlazující efekt. Růstové faktory mají vliv i na spalování podkožního tuku a zvyšování svalové hmoty. Kromě příznivých vnitřních účinků je mlezivo vhodné i pro venkovní použití. V případě zánětů horních cest dýchacích Vám pomůže kloktání. Kapání kolostra do nosu pomůže při zánětech dutin. Navíc, kolostrum pomáhá při ekzémech a má účinek na regeneraci i omlazení pokožky (může sloužit jako náhrada krému při různých alergiích na kosmetické přípravky).

Je třeba uvést, že kolostrum není vhodné pro lidi s intolerancí na laktózu a při stavech po transplantacích orgánů.

Jak si správně vybrat mlezivo z nabídky na trhu?

V soucasnosti je na trhu Několik výrobců tohoto zázraku z přírody. Kolostrum muzete najit ve formě tobolek, prášku, žvýkacích tabletale iv tekuté formě. Společnost Kompava Nabízí kolostrum ve formě tobolek. Tato forma zajišťuje, že se nesnižuje biologická hodnotatepelným zpracováním. Na druhou stranu, tekutá forma je vhodná pro děti do tří let. Negativem tekutého kolostra je fakt, že se poOTEVŘENO rychle kazí. Při výběru kolostra je však třeba dbát Kroměř vhodné formy i na zemi původu. Výrobky na bázi kolostra, kteréjsou získávaný z mimoevropských zemí (Kanada, USA, Nový Zéland a jiné) nemají takovou vysokou účinnost pro Evropan. Důvodemje fakt, že zvířata z těchto zemí se scházejí ve svém přirozené prostředí s jinými alergeny a patogeny, co se pak odráží ivúčinnostisamotného kolostra na člověka.
 

Kolostrum má opravdu široké spektrum pozitivních účinků na lidský organismus. V současnosti stále více narůstá množství informací o jeho příznivých účincích a výborných výsledcích. Velkou devizou je skutečnost, že jde o čistě přírodní produkt s tak velkou silou. Účinky kolostra můžete pocítit i Vy prostřednictvím produktu Premium Colostrum, které najdete v našem portfoliu produktů v sekci Imunita