Šálek kávy - životabudič a zároveň elixír krásy a mládí
Šálek kávy - životabudič a zároveň elixír krásy a mládí

Šálek kávy - životabudič a zároveň elixír krásy a mládí

Šálek kávy - životabudič a zároveň elixír krásy a mládí

Jste kávičkár s oblibou smetany či mléka v kávě, ale máte problém s trávením mléčného cukru - laktózy? Máme pro Vás řešení a Vy se nemusíte svého rituálu vzdát a vystačit si jen se strohou kávou bez ochucení.

Obsah

Laktózová intolerance. Jde o částečnou nebo úplnou neschopnost trávicího systému zpracovat mléčný cukr, laktózu. Vzniká v důsledku deficitu laktázy - enzymu, který štěpí mléčný cukr. Nedostatek tohoto enzymu může být vrozený nebo získaný.

Nástup příznaků je obvykle po 30 - 120 minutách od zkonzumovaných potravin s obsahem laktózy. Průběh a intenzita symptomů jsou u postižených individuálně. Na jejich zmírnění lze užívat probiotika.

Ať už trpíte laktózovou intolerancí nebo jen plánujete pozměnit svůj životní styl, záměna klasického mléka za jinou, tělu prospěšnější náhradu, Vám může přinést řadu benefitů.

Co je nejlepší ke šálku kávy? Další šálek.

Výrok amerického zpěváka Henryho Rollinse (1961) jistě pozměníte podle sebe ihned po vyzkoušení náhrady mléka či smetany do kávy. Následně pochopíte, co je nejlepší volbou k té Vaší šálku kávy.

Nejen pro jeho lahodnou chuť si kolagen do kávy zamiluje nejeden kávový nadšenec. Obsahovými látkami (kolagenové peptidy, MCT tuky a taurin) Collagen Coffee Cream totiž přináší řadu benefitů pro organismus:

1. MCT tuky

Vyznačují se kratším řetězcem mastných kyselin ve srovnání s klasickými tuky. Stabilizují hladinu krevního cukru tím, že nepodněcují tvorbu inzulínu. V porovnání s běžnými tuky mají nižší kalorickou hodnotu, ale přesto slouží jako okamžitý zdroj energie. Do krevního oběhu se dostávají přibližně stejně rychle jako glukóza, čímž zajišťují ochranu zásob glykogenu v těle. Rychlejší zpracování zabraňuje jejich ukládání ve formě tělesného tuku, ba dokonce jsou nápomocné při jeho odbourávání.

2. Kolagenove peptidy

Účinná výživa kloubů a pohybového aparátu. Podporují produkci vlastního kolagenu v pokožce. Kolagen také významně podporuje růst nehtů, zvyšuje elasticitu pokožky a zpomaluje stárnutí pleti.

3. Taurin

Stimulant mozkové aktivity, taurin, zlepšuje soustředění a psychickou odolnost. Dostává na vyšší úroveň toleranci vůči stresu a zároveň dokáže účinně odstranit únavu. V kombinaci s kávou s přírodním kofeinem nabudí mysl a asistuje jí při efektivní práci.

No není to fantastická možnost? Vychutnat si kávu s chutí skutečné smetany bez laktózy a zároveň tělu dopřát prospěšné látky přinášející množství benefitů? Náhradou mléka kolagenovou smetanou do kávy budete nejen soustředění a plní energie, ale ocení to i Vaše trávení a zároveň zabrzdíte stárnutí vašeho organismu.