Skvělé rostlinné pomazánky s Wellness Daily proteinem
Skvělé rostlinné pomazánky s Wellness Daily proteinem

Skvělé rostlinné pomazánky s Wellness Daily proteinem

Skvělé rostlinné pomazánky s Wellness Daily proteinem

Pomazánky jsou rychle na stole, jsou chutné a výživné zároveň. Do každé pomazánky přidáme Wellness Daily protein, který je bez příchutě, je naturální, takže je ideální pro použití ve slaných receptech. Obsahuje až 65% bílkovin, takže v pomazánkách doplní potřebné bílkoviny a pomazánky nás tak zasytí na delší dobu. Obsažené bílkoviny a MCT tuky se do krve vylučují pomalu, napomáhají dlouhodobé regeneraci organismu.

Obsah

Mrkvová pomazánka

Zdravá mrkvová pomazánka, která je díky své jednoduché přípravě hotova během pár minut a pochutná si na ní celá rodina. Mrkev je bohatým zdrojem minerálů a cizrna v kombinaci s Wellness Daily proteinem zajistí přísun zdravých bílkovin.

Cizrna patří do rodiny luštěnin. Má vysoký obsah bílkovin a je vynikající náhražkou masa ve vegetariánské a veganské stravě. Neobsahuje žádný lepek, takže je ideální pro celiatiky.

Mrkev patří mezi nejznámější druhy zeleniny. Obsahuje betakaroten, vitamíny B, C, D a E, které se však efektivně vstřebávají pouze za přítomnosti tuků, proto je v pomazánce použit Wellness Daily protein, který obsahuje zdravé MCT tuky. Je bohatým zdrojem hořčíku, vápníku i železa. Pravidelná konzumace mrkve napomáhá k udržování zdravého zraku, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje trávení i peristaltiku střev vzhledem k vyššímu obsahu vlákniny.

Potřebujeme

Na ozdobení:

  • klíčky
  • černý sezam
  • jarní cibulka
  • jedlé květiny

Postup

Nejprve si připravíme základní surovinu pomazánky – mrkev. Oloupeme, nastrouháme na jemno. Přidáme vymixovanou cizrnu, prolisovaný česnek, majonézu, hořčici a protein. Dochutíme solí a pepřem, podle potřeby přidáme olivový olej. Podáváme s celozrnným pečivem ozdobené klíčky, jarní cibulkou, černým sezamem, jedlými květy.

Avokádová pomazánka

Avokádo je ovoce s nejvyšším obsahem bílkovin a zdraví prospěšných tuků. Příznivě ovlivňují hladinu cholesterolu a triglyceridů, podobné tuky najdeme také v olivovém oleji. Obsahuje vysoké množství vitamínu E a vitamínu C - významné antioxidanty. Je bohaté i na vitamín B6, který je důležitý pro správné fungování nervové soustavy, také na draslík, železo a hořčík. Vzhledem ke svým vyživovacím kvalitám se doporučuje osobám s kardiovaskulárními problémy a nemocemi nervového systému.

K dozdobení jsme použili semínka sezamu černého, ​​která jsou složena z: 20% bílkovin, 50% rostlinných olejů, 16% sacharidů a 9% vlákniny. Černý sezam obsahuje také mnohé vitamíny ze skupiny B, dále vitamíny A, D, C a podíl vitamínu E obsaženého v černém sezamu se považuje za nejvyšší ze všech potravin rostlinného původu. Vitamin E podporuje správné dělení buněk a jeho dlouhodobé užívání neutralizuje hromadění radikálů v buněčných stěnách a zpomaluje tak proces stárnutí.

Potřebujeme

Na ozdobení:

  • černý sezam
  • klíčky

Postup

Ve větší misce rozmačkáme vidličkou avokádo a přimícháme. Přidáme prolisovaný stroužek česneku a nadrobno nakrájenou cibulku a cherry rajčata. Na závěr přidáme jednu odměrku Wellness Daily Proteinu natural, špetku soli, mletý pepř a citronovou šťávu podle chuti. Pořádně směs utřeme, aby se suroviny dostatečně spojily. Podáváme ozdobené klíčky a černým sezamem.

Řepová pomazánka

Červená řepa je bohatá na vitamíny skupiny B, vitamín C a E, obsahuje velké množství minerálních látek jako jsou železo, draslík, vápník, hořčík, jód, mangan, zinek, minerály důležité především pro ženy (zdravé vlasy, nehty a pleť). Obsahuje také velké množství kyseliny listové, která se doporučuje především budoucím maminkám, ale také těhotným ženám pro lepší vývoj plodu. Dále je to betain, který brání rozvoji kornatění tepen a podporuje činnost jater.

Potřebujeme

Na ozdobení:

  • avokádo nakrájené na plátky
  • klíčky
  • černý sezam
  • jedlé květiny

Postup

Smícháme vařenou červenou řepu, Lučinu, protein a prolisovaný česnek. Ochutíme solí a mletým pepřem. Podáváme s celozrnným pečivem, dozdobíme avokádem nakrájeným na plátky, klíčky, černým sezamem a jedlými květy.