Superpotraviny a suplementy, které nejlépe zregenerují vaše svaly po tréninku
Superpotraviny a suplementy, které nejlépe zregenerují vaše svaly po tréninku

Superpotraviny a suplementy, které nejlépe zregenerují vaše svaly po tréninku

Superpotraviny a suplementy, které nejlépe zregenerují vaše svaly po tréninku

Ať už se cvičením právě začínáte nebo jste aktivní sportovec, měli byste vědět, že to, co zkonzumuje po tréninku může pozitivně nebo negativně ovlivnit výsledky, kterých chcete tréninkem dosáhnout.

Obsah

Mnoho lidí se domnívá, že po skončení tréninku je ta nejdůležitější práce už za nimi. Realita je však jiná, a to, co sníte po cvičení, má skutečný vliv na vaše výsledky. Výhody ze cvičení se nedostaví, dokud se vaše tělo pořádně nezotaví a nezregeneruje.

Vhodná kombinace jídel a suplementů po tréninku je tedy klíčová.

I proto byste po tréninku měli dbát na přijetí zdravého poměru bílkovin a sacharidů, které vám pomohou zvýšit syntézu svalových bílkovin a obnovit zásoby glykogenu.

Správné načasování

Ti, kdo trénují na vysoké úrovni by měli přibližně do hodiny po tréninku sníst jídlo bohaté na bílkoviny a sacharidy. Podle výzkumů by měl aktivní sportovec denně přijmout 1,5 g bílkovin na kilogram hmotnosti.

Příklady potravin a suplementů po tréninku

Ryba, kuřecí nebo krůtí maso

Libové bílkoviny jako ryby, fazole a vykostěná drůbež bez kůže, vám umožňují získat všechny benefity pro obnovu svalů, a to s minimem kalorií. Ryby a kuřecí maso obsahují všechny základní bílkoviny - leucin, isoleucin a valin. Podporují regeneraci svalů, ale také růst.

Quinoa

Quinoa je pseudoobilnina, která obsahuje dvě základní látky: sacharidy a bílkoviny. Kromě toho je bezlepková, a proto je zároveň ideální volbou pro ty, kteří mají intoleranci na lepek nebo celiakii.

Vajíčka

Jejich konzumace vede k větší syntéze bílkovin, jelikož obsahují 9 esenciálních aminokyselin.

Mléčné výrobky

Podporují růst a regeneraci svalové hmoty a obsahují všechny esenciální aminokyseliny. I proto je vhodné do jídelníčku zařadit bílé jogurty, tvaroh, cottage cheese či nízkotučné sýry.

Zdravé tuky

Avokádo má vysoký obsah zdravých tuků a je dobrou volbou zejména pro sportovce na nízkosacharidové nebo ketogenní dietě. Doporučujeme ho smíchat s cizrnou a vajíčkem.

Suplementy

Protein

Proteinové koktejly jsou oblíbené, protože představují rychlý a snadný způsob, jak získat bílkoviny po tréninku. Je však důležité, abyste se ujistili, že pijete kvalitní proteinový koktejl, který není naplněn cukrem.

Aminokyseliny a BCAA

BCAA urychlují regeneraci po tréninku a podporují tvorbu svalové hmoty. Obsahují pro svaly všechny potřebné aminokyseliny leucin, isoleucin a valin. Doporučujeme zařadit produkt Amino BCAA Forte, který je obohacený io vitamin B6.

Glutamin

Zajišťuje antikatabolický účinek a podporuje regeneraci a svalů po každém tréninku. Mimo jiné glutamin posiluje imunitní systém.

Sportovní energetické nápoje

Izotonické nápoje zvyšují výkon, zlepšují vytrvalost a dodají okamžitou energii. Vhodným suplementem z naší nabídky je osvěžující nápoj EnergoFit, který přispívá k regeneraci organismu ihned po sportovním výkonu.