"převlékáme" produkty  nový dizajn nové etikety

Úspěchy Štefana Karaka pokračují!
Úspěchy Štefana Karaka pokračují!

Úspěchy Štefana Karaka pokračují!

Úspěchy Štefana Karaka pokračují!

27.května jsem běžel nově vytvořený běh "Krížna křížem krážem ultra" ve Velké Fatře s délkou 52km a s převýšením až 3400m. Měla to být generálka na běh tohoto roku a mohu konstatovat, že se vydařila.

Tím hlavním byl závod GGUT - Grossglockner Ultra Trail se startem i cílem v rakouském Kaprunu. Je to běh dlouhý 110km s převýšením až 6500m, nesmírně náročný. Slíbil jsem svému 29. ročnému synovci, který se dal také cestou ultra běhů, že mu budu partnerem a že ho připravím na všechny okolnosti a potíže. Také jsem mu slíbil, že budu celý závod s ním. Bohužel okolnosti byly proti nám. Tomáš závod i navzdory všemu nezvládl a po absolvování té těžší části na 62km / 4500m vzdal. Já jsem musel vzdát také, protože nebylo jiného východiska.

Dokladem náročnosti závodu je i to, že nikdo v kategorii nad 60 let nedokončil! Je to pro mě slabá útěcha ale věřím, že ještě budu mít příležitost se tam vrátit a doběhnout až do cíle.

V sobotu 29. července jsem absolvoval asi nejtěžší závod ve střední Evropě ve své kategorii závodů - Tatranská šelma vertikal. Běží se ze Starého Smokovce od stanice pozemní lanovky až na vrchol Slavkovského štítu! Je to 7km s převýšením více než 1400m! s časovým limitem 1:58 hodiny.

Dost závodníků nestihlo časový limit. Já jsem byl absolutně nejstarším účastníkem ve věku 66 let. Ještě dokončili dva mladší ve věku 53 a 54 let. pak už jen mladší, než 50 let. Spokojený jsem byl také s časem 1: 45: 50h.

Od března, kdy jsem přešel na tukovou stravu, jsem značně pokročil a dost podstatně změnil i stravování před a během závodu, stejně i při trénování.

 

Fantastický je výrobek od Kompavy SPORT PREMIUM ENERGY! Při trénování a při účasti na závodech do 50km se mi osvědčila taktika:

 

Večer před tím jím sytou mastnou večeři, obvykle míchaná vejce na osmažené slanině. Ráno už nesnídám, těsně před tréninkem nebo závodem užiji jednu dávku Sport Premium Energy. Do dvou hodin zátěže to plně stačí, při více hodinové zátěží mám ještě připravenou další dávku.

 

I Slavkovský štít jsem běžel bez snídaně, pouze s jednou dávkou půl hodinu před závodem. Pil jsem pouze vodu, plný síly zběhl dolů do Smokovce a ještě 3,5 km do Nové Lesné, kde bylo vyhodnocení. Vůbec jsem nepociťoval hlad a až po umytí a převlečení jsem se odhodlal jít obědvat.

 

Podobné to je i při trénování. Nyní v době velkých veder plnohodnotně večeřím. Ráno vstávám po páté hodině a absolvuji intenzivní dvouhodinový trénink. Až po osprchování, někdy až kolem deváté hodiny snídám a vůbec nemám pocit hladu, jaký jsem míval při obvyklé sacharidové stravě. Věřím, že přechod metabolismu na tuky se osvědčí a budu moci v příštím roce dosahovat ještě lepších výsledků. A to i díky Vám a firmě Kompava.

 

Stefan Karak, 8. 8. 2017