Vánoční pečení - Muffiny s chia semínky
Vánoční pečení - Muffiny s chia semínky

Vánoční pečení - Muffiny s chia semínky

Vánoční pečení - Muffiny s chia semínky

Zdravé muffiny s chia semínky a proteinem, který nastartuje váš imunitní systém. Vyzkoušejte je například na snídani, jako zdravou svačinu či vánoční dezert.

Obsah

Přidaný protein Lady Fit muffiny nejen výborně dochutí, ale také jejich obohatí o obsah různých zdraví prospěšných látek, ale zejména o aminokyselinu L-lysin, která slouží k posílení imunity.

Slunečnicová, chia a sezamová semínka obsahují vysoké koncentrace vitamínů, minerálů, proteinů, esenciálních olejů a enzymů. Známé chia semínka jsou kompletním zdrojem proteinů rostlinného původu, obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které naše tělo potřebuje.

Javorový sirup je výborným sladidlem, které obsahuje množství antioxidantů, čímž působí blahodárně na zdraví vaší pokožky, ale také pomáhá bojovat proti zánětlivým onemocněním.

V receptu použijeme namísto mouky ovesné vločky. Jsou bohatým zdrojem komplexních sacharidů, díky kterým dochází k postupnému uvolňování energie.

Potřebujeme

 • 2 PL javorového sirupu
 • 2 vejce
 • 50 g ovesných vloček
 • 1/2 prášku do pečiva
 • 2 dávky (2 x 30 g) Lady Fit proteínu - čokoláda
 • 2 lžíce kakaa
  1 PL sezamových semínek
  1 PL slunečnicových semínek
  1 PL chia semínek
  džem nebo sušené ovoce

Postup

Všechny suroviny vymícháme, dokud se dostatečně spojí a vznikne řídké těsto. Vzniklé těsto dáme do formiček a pečeme při 180 ° C.

Po dopečení můžete muffiny posypat různými semínky nebo čerstvému či lyofilizovaným ovocem.

Tip

Pokud máte rádi muffiny s náplní uvnitř, můžete naplnit formy na muffiny jen do 1/4, přidat džem a doplnit znovu těstem.

Dobrou chuť!