Získejte nyní balení Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balení. Více na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Výživový doplněk s obsahem zinku, selenu a Cordyceps sinesis. Významně přispívá ke správnému fungování imunitního systému, také chrání organismus před působením oxidačního stresu. Zajišťuje zdraví pokožky, nehtů a vlasů.

Zinek a Selen
Balení:
Cena:
275 Kč

Základní popis produktu Zinek a Selen

Všechny živiny ve stravě hrají klíčovou roli při udržování optimální imunitní reakce. Jejich nedostatečný příjem může mít negativní důsledky na imunitní stav a citlivost organismu na různé patogeny. Přestože se některé živiny, jako minerální látky, nacházejí v potravě častokrát jen ve stopovém množství, je jejich význam v organismu velmi podstatný.

Minerální látky jsou anorganické látky přítomné ve všech tělesných tkáních a tekutinách. Tvoří 4% lidské hmotnosti, z toho 8% se nachází v kostech. Všechny buňky organismu, od buněk kůže až po buňky imunity, musí být dostatečně chráněny, aby nedošlo jejich poškození, které bývá způsobeno oxidačním stresem. Ten je vyvolán toxickými látkami, které buňce škodí a mohou snížit její funkci, poškodit tkáně i orgány. Oxidační stres vzniká při dlouhodobém a intenzivním vyčerpání organismu (vysoká fyzická zátěž, užívání léků, drog, alkoholu ...), a když tělu chybí antioxidanty. Asi nejznámější antioxidant je vitamin C, který svým účinkem zároveň podporuje imunitu. Existují však mnohé další antioxidanty, které buňky chrání a jejich účinek se znásobuje, když "pracují" spolu. Příkladem jsou minerální látky - zinek a selen.

IMUNITA

Imunitní systém představuje významnou složku organismu. Eliminuje cizorodé látky, infekční mikroorganismy jakož i vlastní odumřelé buňky. Imunitní odpověď je zajištěna prostřednictvím nespecifické (vrozené) a specifické (získané) imunity, které jsou řízeny celou řadou speciálních buněk. Ty potřebují pro svou správnou funkci přítomnost dostatečného množství minerálních látek jako zinek, selen, železo, měď a jiné. Nedostatek zinku či selenu snižuje funkci některých imunitních buněk, přičemž jejich dostatečný příjem aktivitu imunity zlepší. Proto pokud pociťujete neustálou únavu nebo jste často nemocní, může jít o nedostatek těchto látek.

KRÁSA

Stav pokožky, vlasů a nehtů do značné míry závisí na celkovém zdravotním stavu jednotlivce. Na základě toho ví nutriční terapeut či lékař snadno odhalit nedostatek některých důležitých živin. Zinek a selen jsou typické minerály, jejichž nedostatek se projevuje především navenek. Pokud pozorujete zvýšené vypadávání vlasů, zhoršenou kvalitu vlasů a nehtů, vznik bílých skvrn na nehtech a kožní problémy jako jsou vyrážky, může jít právě o deficit zinku nebo selenu. Suplementace zinkem se v této oblasti využívá na regeneraci a hojení pokožky. Ženy ale i muži vyhledávají zinek, pokud mají například problémy s častými vyrážkou. Zinek je také látka, kterou najdete v receptuře opalovacích krémů, protože chrání kůži před škodlivým UV zářením. Selen jako antioxidant stejně chrání kůži před předčasným stárnutím.

POTENCE

Dalšími typickými příznaky nedostatku zinku a selenu jsou snížená reprodukční schopnost, či problémy s početím. Přes množství spermií může početí mnohým párům se zdravými pohlavními buňkami trvat až rok. Když je kvalita spermií snížena, například když jsou spermie nehybné nebo mají abnormální tvar, početí může trvat podstatně déle. Oxidační stres je v současné době považován za hlavní příčinu mužské neplodnosti. Mužské spermie jsou velmi citlivé na nedostatek selenu v organismu. Selen brání poškození nezralé spermie a pomáhá udržet neporušenost zralé spermie. Kombinace antioxidantů jako je selen a zinek snižuje poškození buněčné membrány spermií volnými radikály a zlepšuje jejich pohyblivost.

NEDOSTATEK MINERÁLŮ

Nedostatek minerálních látek v organismu může být způsoben mnoha faktory. Nejčastější příčinou je konzumace potravin, které obsahují nedostatek zinku a selenu, protože naše tělo si je neumí vytvořit samo a je odkázáno na jejich příjem ve stravě. Problémem je však i současná situace, která poukazuje na vysoký nedostatek zejména selenu v půdě a jeho následný nedostatek v potravinách. Dalšími příčinami deficitu je neschopnost organismu vstřebat v trávicím traktu minerály, které přijme v potravě. V neposlední řadě je to životní styl. Příkladem může být konzumace alkoholických nápojů, které obecně ochuzují organismus o minerální látky.

CO OBSAHUJE PRODUKT

 • Selen - jeho organická forma má antioxidační aktivitu a chrání buňky před oxidačním stresem. Přispívá ke správnému fungování imunitního systému a k udržení zdravých nehtů a vlasů a navíc přispívá ke správné spermatogenezi.
 • Zinek - organická forma ve formě laktátu pro lepší vstřebatelnost v organismu. Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému, pomáhá udržet zdraví pokožky, vlasů a nehtů, chrání buňky před oxidačním stresem a přispívá k plodnosti, správné reprodukční funkci a k ​​udržení normální hladiny testosteronu v krvi.
 • Cordyceps sinensis - jde o exotickou hubu, která je součástí tradiční čínské medicíny staré několik tisíc let. Cordyceps působí jako silný antioxidant, díky čemuž se mu připisuje jeho Antiage efekt. Cordyceps sinensis navíc přispívá k rychlejší regeneraci a lepšímu prokysličení srdce, plic, pohlavních orgánů a kůže.

Pro koho je produkt Zinek a Selen určen

 • Pro lidi s oslabenou imunitou
 • V období bakteriálních a virových infekci jako podpora ochrany organismu
 • Pokud cítíte, že na vás něco "leze"
 • Pokud vašemu tělu chybí antioxidanty
 • Pokud máte problémy s pokožkou, zhoršenou kvalitu vlasů a nehtů
 • Pokud máte problémy s potencí

Doporučené dávkování

1 x denně 1 kapsle s jídlem.

Základem správného užívání produktů obsahujících zinek je neužívat jejich nalačno. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají "citlivý žaludek" můžete pociťovat zatížení trávicího systému. Proto doporučujeme výrobek užívat přibližně 1 hodinu po jídle. Pro lepší vstřebatelnost se produkt nedoporučuje bezprostředně s mlékem, luštěninami či celozrnnými výrobky, které mohou jeho využitelnost v organismu snížit. Naopak absorpce zinku se zvyšuje při konzumaci živočišných proteinů.

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

Obsah v 1 kapsli*%RVH na dávku
Cordyceps sinesis extrakt288 mg 
Mliečnan zinočnatý87 mg 
z toho zinok20 mg200 %
Kvasničný selén75 mg 
z toho selén150 µg272 %

* RVH - Referenční výživová hodnota. Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal).
** RVH není stanoveno

Extrakt z houby Housenky čínské (Cordyceps sinensis), mléčnan zinečnatý, kvasničný selen, rostlinná kapsle (hypromelosa, uhličitan vápenatý).

UPOZORNĚNÍ

Výrobek neobsahuje žádné alergeny a konzervační látky.

Není vhodný pro děti do 14 let, těhotné a kojící ženy. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí překročit. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchém prostředí, při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OBPV / 4717/2006 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

 • Cordyceps sinensis extrakt

  288 mg
 • Mliečnan zinočnatý

  87 mg
 • z toho zinok

  20 mg
 • Kvasničný selén

  75 mg
 • z toho selén

  150 μg
Zinek a Selen

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  7 x
 • 4 hvězdičky
  2 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x