Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Co jste se vždy chtěli zeptat na téma imunita: Jak zabránit propuknutí rýmy či chřipky?
Co jste se vždy chtěli zeptat na téma imunita: Jak zabránit propuknutí rýmy či chřipky?

Co jste se vždy chtěli zeptat na téma imunita: Jak zabránit propuknutí rýmy či chřipky?

Co jste se vždy chtěli zeptat na téma imunita: Jak zabránit propuknutí rýmy či chřipky?

Kašel, rýma a kýchání. Tři nerozluční kamarádi, kteří už navštívili organismus úplně každého. Jsou totiž součástí virózy zvané nachlazení. Příznaky jako ucpaný nos, kýchání či bolest v krku nejsou sice závažné, bývají však nepříjemné.

Vzhledem k předchozím událostem spojeným s pandemií změnili mnozí z nás priority v oblasti péče o své zdraví. I když jsme se kdysi zaměřovali převážně na vnější vzhled a krásu, v současnosti se stále více soustředíme na budování odolnosti vůči vnějším negativním vlivům. A namísto toho, abychom hledali ty nejlepší potraviny pro zářivou pleť, přemýšlíme, co můžeme konzumovat na podporu našeho imunitního systému.

Dobrou zprávou je, že mnohé elementy jsou propojeny. Silné tělo pomáhá vytvářet odolnost a stejné doplňky mají v moci podpořit celkově vaše tělo, pleť, vlasy či imunitní systém. Nejlepší způsoby, jak zlepšíte své zdraví, jsou jednoduché, intuitivní a snadno dostupné. V následujících řádcích vám odpovíme na několik nejčastějších otázek spojených s posílením imunitního systému, abyste se včas vyhnuli například rýmám případně jiným onemocněním.

Jakým způsobem získáváme nejčastější nachlazení?

Nejčastěji se přenáší kýcháním či kašláním. Stačí, když při někom s těmito příznaky sedíme či stojíme v autobuse, v tramvaji, v práci nebo jsme prostě byli v kontaktu s někým nemocným. Problémem však je, že to, že jsme prochladli, nepoznáme ihned. První symptomy se objeví až po několika hodinách. Nachlazení na rozdíl od chřipky není tak intenzivní.

Co bývá nejčastější problém nachlazení, respektive jeho opakování?

Oslabená imunita. Imunita je vlastně schopnost našeho organismu úspěšně reagovat proti původci nemoci. To, že to náš organismus nezvládne, je důvodem sníženého příjmu vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny. V zimních měsících je to i nedostatek slunce či nízké teploty, a proto musíme tělu pomoci jinak. Ideální konzumací vhodných výživových doplňků či zdravým životním stylem a sportem.

Kdo a proč je nejvíce ohrožen?

Oslabenou imunitu mívají především děti, jejichž imunitní systém ještě není plně rozvinutý. Stejně „problémoví“ jsou i starší lidé, u kterých je tento systém do jisté míry opotřebován.

Je možné nachlazení předcházet?

Ano, posilováním imunitního systému.

Co může posílit imunitu a pomoci při nachlazení?

Nezastupitelné místo při posilování imunity a prevenci při nachlazení mají látky, jako jsou vitaminy nebo například esenciální aminokyseliny. Vitamíny jsou látky, které musí náš organismus přijímat pravidelně, avšak ve velmi malých množstvích. Esenciální aminokyseliny jsou látky, které si náš organismus nedokáže vytvořit sám, a proto je musí získat potravou nebo jednoduše z vitamínových doplňků.

Všeobecná doporučení

Sáhněte po vitamínových doplňcích s postupným vylučováním. Ocení to váš organismus i peněženka. To, že je třeba doplňovat vitamíny jako „céčko“ či ostatní látky a minerály, je známý fakt. Pokud však sáhnete po vitaminových doplňcích, je výhodnější, abyste si pořídili ty s efektem postupného uvolňování vitaminu C (například během 12 hodin). Když totiž zkonzumujeme příliš velké množství vitamínů najednou, tělo si vezme jen tolik, kolik v daný čas dokáže zpracovat. Ostatní bez užitku z těla vyloučí.

Doplňte do svého organismu vitamíny, minerály, aminokyseliny či enzymy, které si náš organismus neumí vytvořit sám. Zajímavé jsou i vitaminově minerální nápoje na překyselený organismus a podporu detoxikace. Nebo jednoduše sáhněte po přípravcích s obsahem kolostra (meziva), což je látka, která slouží jako první potrava pro novorozence, která začíná budovat imunitu od prvopočátku. Většina z nás však na svou imunitu myslí, až když je už příliš pozdě a nachlazení propukne v plné síle. Vitamíny a ostatní doplňky vám pomohou rychleji se zotavit, avšak nevyléčí. Je vhodné tělu dodávat to, co potřebuje, a to na pravidelné bázi, ale ideální v předstihu.