Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Lahodný protein, který dodá tělu potřebné bílkoviny a zároveň jej dobije energií. Je vhodný pro sportovce, kteří se věnují vytrvalostním sportům a pro děti od 8 let, které mají vysoký energetický výdej. Protein je lehce stravitelný a tak nezatěžuje žaludek. Je obohacený o vitamíny, minerály a BCAA.

ENERGY Protein
Balení:
Příchuť:
Cena:
1 325 Kč

Základní popis produktu

Energy Protein byl vyvinut pro potřeby sportovců a sportující mládeže, kteří při svých sportovních výkonech spotřebují spoustu energie. Pokud už se vy nebo vaše dítě věnujete např. cyklistice, běhu, fotbalu či jinému vytrvalostnímu sportu, je důležité, abyste ztracenou energii a živiny přijali do těla co nejdříve.

Obsahuje 50% bílkovin a 38% sacharidů, čímž zajišťuje tělu bohatý zdroj stavebních látek a energie.

Je obohacený o anabolizující látky jako L-glutamin a BCAA, které jsou potřebné při růstu svalové hmoty, ochraně svalstva a při regeneraci po náročném tréninku, kromě toho dodají sportovci potřebnou energii. Enzymový komplex obsažený v ENERGY Protein zlepšuje jeho vstřebávání, využitelnost všech nutričních látek v něm obsažených a zabraňuje nadýmání.

Bílkoviny jsou jedním z klíčových živin, které byste měli po fyzické aktivitě přijmout:

 • bílkoviny regenerují svalstvo po fyzickém výkonu,
 • bílkoviny jsou potřebné pro tvorbu různých enzymů a hormonů, které řídí metabolické procesy v těle,
 • bílkoviny obnovují energetické rezervy v organismu,
 • konzumace bílkovin může pomoci udržet pocit sytosti a zabránit pozdějšímu přejídání.

Význam sacharidů

Sacharidy mají klíčový význam pro sportovní výkon a fyzickou aktivitu. Jsou důležitým zdrojem energie pro svaly a mozek, a jejich dostatečný příjem může výrazně ovlivnit vaši schopnost provádět intenzivní trénink a dosahovat optimálních výsledků.

ENERGY Protein obsahuje

 • Syrovátkový proteinový koncentrát
  Syrovátkový koncentrát obsahuje vysoké množství kvalitních bílkovin a esenciálních aminokyselin. Přispívá k růstu a udržení svalové hmoty a celkové obnově organismu po fyzické
  aktivitě.
 • Sušené odtučněné mléko
  Sušené odtučněné mléko je zdrojem bílkovin. Proteinovému nápoji BodyFit dodává delikátní mléčnou chuť.
 • Maltodextrin
  Maltodextrin poskytuje dlouhodobý a stabilní přísun energie během delšího trvajícího tréninku nebo soutěže. Po sportovním výkonu se maltodextrin používá k rychlému obnovení zásob glykogenu, čímž se podpoří rychlejší regenerace a připravenost na další trénink.
 • Glukóza
  Glukóza (hroznový cukr) představuje primární zdroj energie pro tělo, a to i pro mozek. Je důležitá pro celkovou funkci těla, včetně sportovního výkonu – rychle se absorbuje do krve a poskytuje tak tělu okamžitou dodávku energie. Mozek je velmi energeticky náročný orgán, a proto potřebuje spolehlivý zásobník cukru k tomu, aby mohl fungovat správně. Glukóza je pro mozek téměř jediným zdrojem energie, na rozdíl od jiných částí těla, které mohou čerpat energii iz tukových zásob.
 • Glutamin
  L-glutamin je aminokyselina, která má důležité úkoly v organismu, zejména ve svalové tkáni a imunitním systému. L-glutamin se často označuje jako "aminokyselina regenerace" kvůli své roli při opravě a regeneraci svalových tkání. Dále pomáhá minimalizovat katabolismus svalů (rozklad svalových tkání na energii), čímž se udržuje svalová hmota a sportovní výkon. Glutamin je důležitým hráčem také pro udržení zdravé funkce tenkého střeva, integrity sliznice a imunitní odpovědi. Jeho dostatečný přísun z potravy je důležitý pro udržení celkového zdraví trávicího systému.
 • BCAA
  BCAA (v jedné dávce až 5,18g) je skupina tří esenciálních aminokyselin: valin, leucin a isoleucin. Tyto aminokyseliny mají důležité úkoly v organismu, zejména ve svalové tkáni:
  - Podpora svalové regenerace: BCAA pomáhají k rychlejší regeneraci svalových tkání po tréninku.
  - Ochrana svalové hmoty: Během tréninku na vytrvalost nebo svalové aktivity dochází ke katabolismu svalů, tedy k rozkladu svalů na energii.
  Právě BCAA chrání svaly před rozkladem a tím i jejich přetrénování (svalové horečce) a poškození.
 • Vitamíny skupiny B
  Vitamíny B skupiny (B6, B2, B1, B12, B9) obsažené v proteinu hrají důležitou roli v mnoha biochemických procesech v těle, včetně metabolismu sacharidů, tuků a bílkovin. Tyto vitamíny mají také významný vliv na energetický metabolismus, nervový systém a tvorbu červených krvinek. Jelikož sportovní výkon je často spojen s náročnými fyziologickými požadavky na tělo, vitamíny skupiny B mohou mít pozitivní vliv na sportovní výkon.
 • Komplex trávicích enzymů
  Trávicí enzymy jsou biologicky aktivní molekuly, které hrají klíčovou roli při procesu trávení potravy.
  - Redukce trávicích potíží: Trávicí enzymu zabraňují vzniku trávicích potíží, jako je například pocitu potíže po jídle, plynatost nebo křeče.
  - Lepší vstřebávání živin: Trávicí enzymy mohou přispívají k lepšímu vstřebávání živin, včetně bílkovin, vitamínů a minerálů. Tím se zajistí, že tělo efektivněji využívalo přicházející živiny k podpoře různých tělesných funkcí.

Pro koho je produkt určen

ENERGY Protein je vhodný pro celiatiky a děti od 8 let.

 • Vytrvalostní sportovci: Aktivní sportovci s vysokým energetickým výdejem potřebují k podpoře regenerace a růstu svalů vyšší množství bílkovin ak doplnění energie dávku sacharidů.
 • Fitness nadšenci: Často potřebují větší množství proteinu, aby podpořili nárůst svalové hmoty a energii k rychlejšímu obnovení glykogenu.
 • Děti od 8 let: Protein je vhodný pro mladé sportovce ale i pro děti s vysokým energetickým výdejem. Bílkoviny jsou důležité pro správný růst a vývoj dětí a dospívajících. Zajišťují tvorbu nových buněk a tkání.
 • Začátečníci: Chutný protein pro lidi, kteří začínají se sportem, kteří chtějí podpořit růst svalové hmoty a doplnit energii.
 • Starší lidé: S věkem může docházet ke ztrátě svalové hmoty a oslabení svalové funkce. Energy Protein pomáhá udržovat svalovou hmotu a doplňuje energii.

Doporučené dávkování

Denní dávka 35 g = 3 odměrky ENERGY Protein.

Na podporu růstu svalové hmoty (užívat v den silového tréninku)

 • 2 – 3 dávky (1 dávka = 3 odměrky = 35g)
 • užívat mezi jídly
 • vhodné užívat před tréninkem, 1 hodinu po tréninku nebo před spaním
 • maximální doporučené množství pro rozvoj svalové hmoty jsou 2g proteinu na 1 kg tělesné hmotnosti

Pro celkovou regeneraci a ochranu svalové hmoty

 • 1 – 2 dávky denně (1 dávka = 3 odměrky)
 • užívat mezi jídly nebo před spaním

Pro děti

 • od 8 do 11 let: 1 – 2 dávky denně (1 dávka = 1 odměrka)
 • od 11 do 18 let: 2 – 3 dávky denně (1 dávka = 1 odměrka)

Použití

Tipy:

 • Vodu můžete nahradit rostlinným či nízkotučným mlékem, nicméně pro lepší využitelnost živin doporučujeme proteiny vydělávat vždy s vodou.
 • Voda může být studená nebo pokojové teploty, podle vašich preferencí, avšak studená voda může způsobit horší rozpustnost.
 • Po vyšíkování proteinu počkejte s konzumací alespoň 5 minut. Za tuto dobu se dokonale spojí všechny jeho složky a dosáhnete tak maximálního účinku a chuti.

Nezapomeňte dodržovat doporučené dávkování, které je uvedeno na obalu našeho produktu. Správné dávkování je klíčem k optimálním výsledkům. V případě, že máte jakékoli dotazy ohledně správného užívání našich produktů nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Vaše zdraví je pro nás na prvním místě a jsme tady, abychom vám poskytli podporu a potřebné informace.

Nutriční hodnoty

100g1 dávka (35 g)*%RVH na dávku
Energetická hodnota 1628 kJ/384 kcal570 kJ/134,4 kcal6,7 %
Tuky3,24 g1,13 g1,62 %
z toho nasycené mastné kyseliny2,16 g0,76 g3,78 %
Sacharidy39,03 g13,66 g5,25 %
z toho cukry20,34 g7,91 g 
Bílkoviny50 g17,27 g35 %
Soľ1,15 g0,40 g6,69 %

* RVH - referenční výživová hodnota
Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

Základ: syrovátkový proteinový koncentrát, maltodextrin, sušené odstředěné mléko, glukóza, L-glutamin, směs BCAA aminokyselin (L-leucin, L-isoleucin, L-valin), zahušťovadla: guarová guma a xantan, kuchyňská sůl, vitaminový premix (C (kyselina L-askorbová), niacin (nikotinamid), E (D–α–tokoferylacetát), kyselina pantotenová (D-pantotenát vápenatý), B6 (pyridoxinhydrochlorid), B2 (riboflavin), B1 (thiaminhydrochlorid), kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová), biotin (D-biotin), B12 (kyanokobalamin)); sladidlá (glykosidy steviolu, sukralóza); enzymový komplex (papain, amyláza, proteáza, laktáza, lipáza, celuláza, bromelain).

PŘÍCHUTE

Čokoláda: základ + kakaový prášek 22-ní %, aroma: čokoláda.

Vanilka: základ + aroma: vanilka.

Banán: základ + ovocný prášek banánový, přírodní barvivo: rostlinný extrakt ze Světlice barvířské (Carthamus tinctorius), aroma: vanilka, banán.

Jahoda: základ + ovocný prášek jahodový, přírodní barvivo: extrakt z Řepy červené, aroma: jahoda, vanilka.

Ananás-kokos: základ + aromata.

UPOZORNĚNÍ

Nevhodné pro děti do 7 let, těhotné a kojící ženy. Ustanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Skladujte v suchém prostředí, při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Nepoužívejte jako náhradu pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva, ani geneticky modifikované suroviny.

100g1 dávka (35 g)*%RVH na dávku
Vitamin C38 mg13,3 mg16,7
Niacin11,5 mg4,04 mg25,3
Vitamin E6,4 mg2,24 mg18,7
Kyselina pantotenová4,3 mg1,5 mg25
Vitamin B21,3 mg0,47 mg33,6
Vitamin B61,3 mg0,46 mg32,8
Vitamin B10,9 mg0,33 mg30
Vitamin B120,57 μg0,2 g8
Kyselina listová125μg43,9 μg22
Biotin98 μg34,4 μg68,8

* RVH - referenční výživová hodnota
Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

100g1 dávka (35 g)
Alanin2,4 g840 mg
Arginin1,27 g444 mg
Asparagin 6,0 g2,1 g 
Cystein1,1 g385 mg 
Glutamin12,95 g4,53 g 
Glycin0,9 g315 mg 
Histidin0,8 g280 mg 
isoleucin*3,5 g1,23 g 
leucin*5,8 g2,03 g 
Lyzin*4,5 g1,58 g 
Metionin*1,17 g409 mg 
FenylAlanin*1,5 g525 mg 
Prolin3,3 g1,15 g 
Serín2,2 g770 mg 
Treonín*3,98 g1,39 g 
Tryptofan*1,2 g420 mg 
Tyrozín1,3 g455 mg 
valin*3,1 g1,09 g
EAK24,75 g8,66 g 
z toho BCAA12,4 g4,34 g

* EAK - esenciální aminokyseliny

 • KALORIE

  134,4 kcal
 • Tuky

  1,13 g
 • Sacharidy

  13,66 g
 • Bílkoviny

  17,27 g
ENERGY Protein

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  0 x
 • 4 hvězdičky
  0 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  0 x
 • 1 hvězdička
  0 x