Impotence děsí mnoha mužů různých věkových kategorií: Jaké doplňky byste měli zařadit na podporu erekce?
Impotence děsí mnoha mužů různých věkových kategorií: Jaké doplňky byste měli zařadit na podporu erekce?

Impotence děsí mnoha mužů různých věkových kategorií: Jaké doplňky byste měli zařadit na podporu erekce?

Impotence děsí mnoha mužů různých věkových kategorií: Jaké doplňky byste měli zařadit na podporu erekce?

Problémy s erekcí jsou pro mnohé muže opravdu citlivým tématem, a tak se v první řadě snaží vyřešit svůj problém prostřednictvím článků či diskusních fór na Internetu, než aby zašli ke svému lékaři. Ty většinou slibují zázraky na počkání, avšak víme, že realita bývá mnohdy úplně jiná.

Obsah

Mnoho pánů, tak pod vlivem reklamy koupí různé „zázračné“ pilulky, které v závěru skončí stejně v odpadkovém koši. Dnes se tedy díváme na to, co skutečně umí podpořit sexuální zdraví pánů.

V dnešní hektické době má stále více mužů problémy s erekcí a časem se z toho stal jakýsi novodobý „fenomén“, se kterým bojuje už nejen starší generace. Bohužel většina mužů problémy s erekcí dříve či později zažije. Pokud surfujete na webu a hledáte odpovědi na nejlepší léky na problémy s erekcí, případně erektilní dysfunkcí (ED), určitě jste narazili na množství informací o různých léčivech a procedurách ao jejich údajných přínosech pro zlepšení sexuální výdrže. Faktem zůstává, že erektilní dysfunkce patří mezi nejčastější sexuální problémy, se kterými se momentálně muži setkávají. Stojí za tím řada různých příčin, jako například nedostatek živin nebo psychická nerovnováha.

Co je erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce je název, pod kterým můžeme rozumět opravdu leccos. V zásadě se může jednat o přechodný jev, který souvisí s únavou, stresem, léky či dokonce i se vztahem. Může to být problém na úrovni cév, ale může jít io symptom něčeho mnohem vážnějšího. Proto je důležité, aby muž zašel za lékařem, pokud mu erekce opakovaně selhává. Odhady udávají, že jí trpí až polovina všech mužů po překročení čtyřicátého roku života, avšak zasažena je i mladší generace. S přibývajícími léty se tyto počty zvyšují.

Které přírodní alternativy, suplementy a vitamíny byste měli zařadit při problémech s erekcí?

Přestože některé farmaceutické léky mohou být mužům při dosažení erekce nápomocné, mnozí se však stále více uchylují k přírodním alternativám, které jsou snadno dostupné, diskrétní a mají méně vedlejších účinků. Časem se dokonce ukázalo, že i výživové doplňky mohou být při zlepšení erekce u mužů opravdu nápomocné. Faktem zůstává, že erektilní dysfunkce (ED) je často léčitelná léky na předpis nebo lékařskými procedurami, avšak zdravým cílem každého člověka je získat dostatek nutričních látek ať už ze stravy, nebo pomocí výživových doplňků.

Mnohé výzkumy ukázaly, že pár výživových doplňků může pomoci zvýšit libido a pomáhat s erektilní dysfunkcí (ED). I proto uvádíme několik inspirací, které vám mohou pomoci podnítit váš sexuální apetit a vyřešit problémy s erekcí. Zároveň vám tato doporučení mohou usnadnit rozhodování při jejich koupi.

1. Arginin

Jedním z nejběžnějších doplňků prodávaných na pomoc s erektilní dysfunkcí je L-arginin A-AKG . Arginin umíte čerpat i z běžné stravy. Přirozeně se nachází v mase, drůbeži, v rybách, v ořechách, čokoládě, hnědé rýži, hroznech, zeleném hrachu či ve slunečnicových a sezamových semenech. Jedná se o doplněk, který je oblíbený zejména u sportovců jako předtréninkový suplement. Zabezpečuje zvýšení a prodloužení sportovního výkonu, ale rovněž pozitivně působí i na stav cév, což zvyšuje prokrvení pohlavní soustavy a pohlavních orgánů, čímž zlepšuje potenci a zvýšení libida.

  • L-arginin rozšiřuje krevní cévy

L-arginin je aminokyselina, která pomáhá při tvorbě bílkovin a napomáhá rozšířit krevní cévy, takže přes vaše krevní řečiště může cirkulovat více krve bohatší na kyslík. Zdravý průtok krve do penisu je nezbytný pro normální erektilní funkci.

2. Zinek a Selén

Zinek je populární minerál, který je prokazatelně životně důležitý pro správné fyziologické fungování a ačkoli je potřebný v malých množstvích, hraje významnou roli v mnoha aspektech fungování lidského těla, a to od regulace imunitního systému až po sexuální výkonnost. U některých mužů právě zinek v kombinaci se selenem pomáhá regulovat hladiny testosteronu, což může pomoci při příznacích (ED).

  • Příznaky nedostatku zinku a selenu

Typickými znaky nedostatku zinku a selenu, které se u vás mohou objevit, je právě snížená reprodukční schopnost či problémy s početím. Oxidační stres je v současné době považován za hlavní příčinu mužské neplodnosti. Mužské spermie jsou velmi citlivé na nedostatek selenu v organismu a právě ten brání poškození nezralé spermie a pomáhá udržet neporušenost zralé spermie.     

  • Zinek napomáhá zvýšit produkci testosteronu

Zinek je příkladem látky, která se v poslední době dostává do centra pozornosti, a to zejména díky své schopnosti pomoci zvýšit produkci testosteronu, prolaktinu i prostatických tekutin, které výrazně ovlivňují sexuální aktivity.

  • Napomáhá při problémech s erekcí

Zinek si tělo nevytváří, proto je nezbytné jeho dostatečné množství přijímat prostřednictvím stravy a doplňků. Tento článek věnuje významnou pozornost úloze zinku v sexuálním kontextu a jeho důležitosti při zvyšování testosteronu a produkci prolaktinu – dvou velmi klíčových pohlavních hormonů. Zdravá hladina testosteronu je životně důležitá pro zdravý sexuální život, neboť pomáhá při výkonnosti a erektilní dysfunkci. Kromě toho, že pomáhá při normalizování hladiny testosteronu, také zlepšuje zvládání zánětů v těle a prospívá regulaci léčby zvětšené prostaty. Kromě toho zinek ovlivňuje kvalitu spermií, vitalitu a také jak jsme zmínili zvyšuje mužskou plodnost.

3. Tribulus

Tribulus (Tribulus terrestris) je malá listnatá rostlina, jejíž kořeny a plody jsou oblíbené v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. Je také široce dostupná, jako doplněk stravy a běžně se prodává k regulaci hladiny testosteronu a zlepšení sexuální touhy.

4. Senovka řecká

Senovka řecká je populární bylina v alternativní medicíně, která může pomoci zvýšit libido a zlepšit sexuální funkce. Obsahuje sloučeniny, které může vaše tělo použít k produkci pohlavních hormonů, jako je estrogen a testosteron.

5. Ginkgo biloba

Ginkgo biloba je populární bylinný doplněk tradiční čínské medicíny. Podle některých starších výzkumů a studií může léčit různé problémy včetně sexuálních poruch, jako je „ED“ a nízké libido. Je to, proto, že může zvýšit hladinu oxidu dusnatého v krvi, který napomáhá průtoku krve podporou expanze krevních cév. V kombinaci s jinými sloučeninami, jako je L-arginin, zinek a Tribulus terrestris, se ukázalo, že doplňky obsahující ginkgo biloba zlepšují libido a sexuální funkce.