Jarní soustředění Tomáše Jurkoviče v Chorvatsku
Jarní soustředění Tomáše Jurkoviče v Chorvatsku

Jarní soustředění Tomáše Jurkoviče v Chorvatsku

Jarní soustředění Tomáše Jurkoviče v Chorvatsku

Na jarním soustředění v Chorvatsku jsem vyzkoušel kombinaci čtyř produktů ARGINODRINK + K4 POWER BCAA + THERMOFIT + TAURIN. Tyto produkty již dlouho běžně používám, ale až teď jsem je vyzkoušel najednou v této kombinaci. Účinek této "megakombinace" opravdu předčil všechna moje očekávání.

V chorvatskou jsme trénovali hlavně bike a běh, tréninkový objem činil 6-7 hodin tréninku denně. Čtvrtý den soustředění jsem už cítil únavu po předchozích dnech. Absolvoval jsem ranní lehký běh, pak 5-hodinový náročný kolo v kopcovitém terénu. Na závěr jsem měl naplánovaný ještě 15-kilometrový běh. Před během jsem měl čas si chvíli odpočinout, ale cítil jsem se tak, že místo běhu bych raději ležel až do večeře v posteli nebo šel do welness. Udělal jsem si tuto 4-kombinaci a řekl jsem si, že to vyzkouším a když to nepůjde, tak skončím trénink i kdyby to mělo být po prvním kilometru. A skoro tak i bylo, první kilometr jsem měl nohy úplně dřevěné, vůbec jsem se neuměl rozběhnout a měl jsem chuť hned ukončit trénink. Podobně to bylo ještě i druhý a třetí kilometr (dávku jsem si udělal asi 10min. před tréninkem). Pak v průběhu dalších dvou kilometrů doplňky začaly účinkovat, nohy se mi jakoby úplně vyměnili, začal jsem běžet s lehkostí, necítil jsem žádnou únavu z předchozích tréninků a celých 15km jsem odběhl a měl jsem chuť běžet dál. Opravdu jsem se cítil jako vyměněný a přetrvávalo to i po tréninku, a co jsem byl překvapen, tak i na druhý den jsem se cítil normálně, jak po průměrném tréninku a ne po těžkých 4 tréninkových dnech. Některé stimulanty umí nabudit tělo na kvalitní trénink nebo závod, ale člověk se na druhý den cítí velmi unavený, při této kombinaci to, ale neplatí, naopak, ještě to pomáhá i v regeneraci.

Doporučuji opravdu vyzkoušet každému. Není třeba dávat si to před každým tréninkem, ale před náročnějším tréninkem vyšší intenzitou nebo v případě, že se potřebujete nastartovat na trénink a vůbec se Vám nechce :) Ideální je si udělat tuto kombinaci cca 30min. před tréninkem.

Tomáš Jurkovič, vícenásobný mistr SR v triatlonu, v crosstriatlone a zimním triatlonu.