Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží
Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží

Ľubomín Redaj - Oravaman 2017- triatlonová akce s extrémní zátěží

Sobota 15. července 2017 patřila na Oravě jednomu z nejkultivovanějších a zároveň nejnáročnějších závodů v mém kalendáři. Už sedmý ročník Oravamanu představoval 2km plavání v Liptovské Mare, 90km cyklistiky a 21km terénního běhu spolu s převýšením 3300m. Jednalo se o vůbec můj první triatlon na takových vzdálenostech, proto kromě fyzické přípravy jsem se musel zaměřit i na čtvrtou disciplínu- stravování během závodu. O sportovcích, kteří chytili takzvaný "hlaďák" jsem slyšel už dost. Cílem bylo přijmout dostatečné množství energie a vyhnout se tak křečím a únavě. Zajistit mi to měly přípravky od Kompava, které jsem měl dlouhodoběji vyzkoušené z předchozích tréninků.

Předsoutěžní ráno začalo kvalitní, lehkou snídaní a vypitím 750ml HypoFitu na hydrataci organismu a 300ml nápoje K4 Power BCAA, který používám pravidelně před a po každé extrémní zátěži. Zároveň jsem si připravil 1l nápoje HypoFit a 750 ml nápoje EnergoFit do cyklistických lahví.

Během závodu jsem plánoval přijmout 50 g sacharidů za hodinu formou gelu K4 power, pevné stravy (banán, tyčinka) a samozřejmě formou nápoje EnergoFit. Předpokládal jsem, že na trati strávím 6 až 7 hodin, což představovalo 7-8x K4 Power gel (jeden obsahuje cca 35g sacharidů). Po vyplutí z vody padl hned první gel, následně jsem se snažil každou půl hodinu přijmout alespoň polovinu gelu, zapíjet to nápojem HypoFit a EnergoFit. Druhé polovině cyklistické části jsem přidal kofeinové tabletky pro povzbuzení organismu. Do běžecké části jsem vcházel v celkové pohodě, preventivně jsem sebral 3 magnéziové tabletky. V depu na Ťatliakova chata jsem měl připravené v rezervě 2x K4 Power gel. Ačkoli mě čekal ještě řádný kus cesty, o příjem kalorií jsem se díky četným občerstvovacích stanovištím bát nemusel. Do cíle se doběhl po téměř 7 hodinách. Na trati jsem sice strávil téměř jednu směnu, ale přesto jsem ani jednou nepocítil hlad ani únavu a nedostatek energie. Po doběhnutí jsem ihned vypil 300ml nápoje K4 úpwer BCAA na doplnění esenciálních aminokyselin a na zlepšení regenerace svalů. Nepodcenil jsem ani rehydrataci a doplnění energie, minerálních látek a vitamínů. Ještě hodinu po doběhnutí jsem popíjel nápoj EnergoFit.

Díky produktům společnosti Kompava jsem přežil závod bez problémů a mohl jsem si naplno užít toto krásné akci.

 

Ľubomír Redaj - Pro-body triatlon team Košice, 26. červenec 2017