Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Může mít Whey Protein zásadní význam pro hubnutí u žen?
Může mít Whey Protein zásadní význam pro hubnutí u žen?

Může mít Whey Protein zásadní význam pro hubnutí u žen?

Může mít Whey Protein zásadní význam pro hubnutí u žen?

Co si myslíte vy o proteinech pro ženy?

V souvislosti s proteinovými doplňky přijde mnohým na mysl bodybuilding, nárůst svalové hmoty, či svalnatí chlapi. Pamatuji si, že i já jsem smýšlela podobně, když jsem poprvé začínala s cvičením. Nicméně, ve snaze najít novou cestu jak vylepšit můj jídelníček spolu s cvičením, jsem si jednoho dne řekla - pokud jsou proteiny dobré pro muže, proč by totéž nemohlo platit i u žen? Tak jsem udělala průzkum - a tím myslím opravdu důsledný průzkum - a výsledky, ke kterým jsem se dostala, byly velmi zajímavé a také překvapující. 

Co je Whey Protein - proteín na chudnutie? 

Whey nebo syrovátkový protein je vyroben z mléka, které se zpracuje do práškové formy. Obvykle se do surového prášku přidávají příchutě a obohacuje se minerály, vitaminy, a některými dalšími přísadami. Po dokončení a zpracování, je možné ho přidat do jakékoliv tekutiny, obvykle vody nebo odtučněného mléka. Prášek by neměl obsahovat žádné, případně jen velmi málo cukrů, a také nízký podíl sacharidů. V dnešní době je na trhu mnoho různých značek a typů proteinů. Tak jak víte, jaký druh je pro vás nejvhodnější? 

"Méně je někdy více" - čím méně přísad v proteinu, tím lépe pro vás. Vše co opravdu potřebujete, je protein sám o sobě. Produkty, které obsahují izolát, jsou nejlepší, protože obsahují méně laktózy a vaše tělo jej vstřebává rychleji. Co znamená, že po náročném tréninku začne vaše tělo obnovovat a přestavovat novou tkáň rychleji. 

Před tím, než s proteinem začnete, je třeba vyhodnotit vaše cíle a následně vybrat vhodný protein. Pokud se snažíte zhubnout, pak si budete muset vybrat protein, který má méně kalorií, sacharidů a cukrů. Pokud se naopak snažíte nabrat svalovou hmotu (což je u žen méně časté než u mužů), pak je vhodné vybírat proteiny s vyšším obsahem sacharidů. Ideální proteinový doplněk by měl také napomáhat spalování tuků. Proto je třeba věnovat pozornost složení výrobků. Čím více bílkovin tím méně "plniva". To platí i pro proteinové tyčinky. 

Takže zpět k otázce, je Whey (syrovátkový) protein prospěšný i pro ženy? 

Odpověď: Ano! A tady je proč: 

Whey protein jako součást vyvážené stravy napomáhá v prevenci ztráty kostní hmoty. Studie také zjistili, že může podpořit růst nových buněk pokožky po chirurgickém zákroku. Obsahuje všechny aminokyseliny potřebné pro vaše každodenní fungování. Proteinový prášek ve vašem těle zvyšuje hladinu glutationu, antioxidantu, který je nezbytný pro udržení zdravého imunitního systému a detoxikaci. Navíc má jen malý nebo nulový obsah tuku a sacharidů.

Jaké jsou tedy přínosy proteinu v rámci stravování, fitness a hubnutí?

I my ženy potřebujeme do naší stravy zařadit větší množství bílkovin. Pravdou však je, že Whey protein a obecně proteinové doplňky nejsou jedinou cestou jak toho dosáhnout. Dostatek bílkovin je možné získat ze správných potravin, jako jsou kuřecí prsa, vejce, libové krůtí maso, ryby a tak dále. Proteinové šejky jsou však jednoduché na přípravu a rychle dostupné. Tím nechci říci, že by měly sloužit jako náhrada jídla. Vyvážená strava je zdrojem důležitých vitamínů a minerálů, které protein sám o sobě nemůže nahradit.

 

Důležitý fakt: proteinové doplňky nezpůsobuje nárůst vašich svalů. Posilování (s těžkými činkami) naopak ano. Muži mají odlišnou genetiku a testosteron, takže posilováním u nich dochází k nárůstu svalové hmoty a "svalnatýmu“ vzhledu. Ženy mají hladiny testosteronu značně nižší a proto při posilování a pití proteinů nedochází k dramatickému nárůstu svalů, ale naopak spíše k tvarovaní nášho těla. Protein může pomoci při odbourávání tuků, samozřejmě pokud je kombinován s vyváženou stravou a cvičením. Vysoce kvalitní syrovátkový protein je bohatý na leucin, a aminokyseliny, které pomáhají zachovat sval, zatímco podporují odbourávání tuků. Navíc lze protein zakomponovat do mnoha receptů, a dodat tak vašemu zdravému jídelníčku potřebnou rozmanitost. 

                     Tipy na vynikající proteinové šejky 

                            Recepty z proteinu 

Je tedy možné z pití proteinových koktejlů přibrat? Je to stejné jako s ostatními potravinami, tuk je výsledkem přebytku kalorií, a proto bychom neměli přijímat více, než vydáváme. Pokud budeme pít obrovské množství proteinů, sedět a nic nedělat, pak ano, budeme přibírat. Pokud naopak zvolíme správné množství ve správnou dobu, mohou se proteinové doplňky stát palivem na cestě k našemu vysněnému tělu.

 Chci koupit teď!

Zdroj:http://healthbooklet.hubpages.com/hub/does-whey-protein-make-you-fat-when-you-dont-work-out