Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Proč je důležitá detoxikace?
Proč je důležitá detoxikace?

Proč je důležitá detoxikace?

Proč je důležitá detoxikace?

Obsah

Setkáváme se s tím každý jeden den. Zátěž v podobě jídla, stresů, ovzduší či jiných faktorů. Přestože je naše tělo téměř dokonalý výtvor, není nesmrtelné. Snese hodně, ale ne všechno. V současnosti je nemožné vyhýbat se všem škodlivinám, které na nás číhají na každém kroku. Co ovšem dělat můžeme, je pravidelné čištění organismu, které opět zajistí plynulý chod.

Podle čeho zjistíme, že musíme své tělo detoxikovat?

Jedním ze znaků, v jakém stavu je náš organismus, je kvalita nočního spánku, respektive ranní probuzení. Pokud se ráno budíte neodpočatí, bez energie a vitality, zbystřete pozornost. Vaše tělo s největší pravděpodobností ovládají toxiny.

V noci mezi 1:00 – 3:00 jsou podle biologických hodin nejaktivnější játra.

Je to orgán, který je neodmyslitelně spojen s procesem detoxikace. Z tohoto důvodu je nejintenzivnější proces očisty právě v noci.

Kdy je třeba zbystřit?

Dalším znakem, že je nejvyšší čas k detoxikaci organismu, je stav psychiky nebo kůže.

Často se cítíte podráždění a nervózní? Míváte časté bolesti hlavy, alergie nebo zažívací problémy? Tyto příznaky mohou být způsobeny právě zvýšenou mírou toxinů v těle, se kterou si už organismus sám neví rady.

Podle čínské medicíny je kůže výsledkem vnitřního stavu organismu – zejména jater a tlustého střeva. Stav tlustého střeva také ovlivňuje náš imunitní systém.

Negativním prvkem je také stres. Ten může zvýšit toxickou zátěž. Díky vysoké hladině stresových hormonů (např. adrenalin, kortizol) se mohou prospěšné detoxikační procesy změnit na škodlivé, čímž se v těle zvýší množení toxinů.

Jak a s čím začít?

Existuje mnoho druhů detoxu. Pro někoho to znamená hladovka, jiný preferuje zeleninové či ovocné dny a další zase přírodní pilulky, případně čaje. Organismus každého jedince je individuální, proto by člověk sám měl přijít na to, co mu nejvíc vyhovuje. Někteří si hladovku pochvalují, jiní zase upřednostňují méně drastický způsob, a to dělené zeleninové dny.

Tak co onak je nepopiratelným faktem, že přírodní pilulky patří k formě detoxikace, která je opravdu téměř pro každého. Nádherně čistí střeva a lymfatický systém, rozproudí metabolismus a vy se budete opět cítit o několik let mladší.

Co myslíte nestojí to zato?

Přesto se najdou jedinci, kteří pilulky jaksi špatně snášejí. Právě pro ně jsou stvořeny čaje nebo speciální nápoje. Acidofit je nápoj k odkyselení organismu, který zároveň doplňuje všechny potřebné živiny a zmírňuje svalové křeče. Jelikož běžný člověk konzumuje převážně kyselinotvorné potraviny, tento nápoj s osvěžujícími příchutěmi působí blahodárně a tělo ozdravuje.

Nezanedbejte péči vašeho nitra! Nechte se přemluvit na detoxikační program a pociťte ten rozdíl!