S vitamínem C od Kompava doma i na cestách
S vitamínem C od Kompava doma i na cestách

S vitamínem C od Kompava doma i na cestách

S vitamínem C od Kompava doma i na cestách Vitamín C Mezi vitamíny, jejichž každodenní doplňování je u mě běžné a nezbytné patří bez pochyb Vitamin C, který slouží především k posílení imunitního systému. Má však i mnoho jiných pozitiv, které jsou pro aktivního sportovce důležité : • Tvorba kolagenu , která umožňuje správnou funkci kostí , vazů a kloubů ; • Správná látková přeměna : zabezpečí se tvorba energie a snížení únavy ; • Detoxikace organismu ; • Správné fungování psychiky a nervového systému   Kromě těchto funkcí je pro mě důležitá ještě jedna a to fakt , že vitamin C je vhodné přijímat spolu s železem , protože podporuje jeho vstřebávání . Tento přípravek používám pravidelně , jedno rázové či náhodné užívání je bezpředmětné , protože tento vitamín je rozpustný ve vodě a tedy jeho vylučování v organismu probíhá již několik hodin po přijetí . Náš imunitní systém je při zvýšené psychické nebo fyzické zátěži více oslabený proto je vitamin často používán sportovci a osobami pohybujícími se v této oblasti . Já osobně ho přijímám v době náročných tréninků ve vyšších dávkách , resp. pokud někam cestuji a vím , že tento přesun bude zdlouhavý a náročný . U tohoto produktu je pro mě pozitivem postupné vstřebávání v průběhu 8 - 12 hodin . Jednorázové vysoké dávky vitamínu tělo zpracovat nedokáže. Fit C od Kompava jsem měla s sebou i na soustředění v Jihoafrické republice - Johannesburgu, kde celkový přesun trval přibližně 24 hodin. Na takových cestách je to můj neoddělitelný společník. V Během prvních dnů soustředění jsem Fit C brala 2x denně a následně jsem dávku ponechala na běžném dávkování - 1 tableta denně. Před koncem přípravy - 3 dny před odletem domů jsem dávku znovu preventivní zvýšila. I takové detaily jsou nezbytné v přípravě sportovce , protože jednoduché nachlazení a nemoc mohou ovlivnit důležité závody, vrcholnou fázi přípravy či samotné soustředění. Vitamíny jako Fit C jsou důležité během zimních měsíců a soustředění i proto, že teplotní rozdíly v domácích podmínkách a podmínkách na soustředění jsou někdy i 20 stupňů a více, na co náš organismus prostě nemůže být připraven ze dne na den. Tímto jednoduchým způsobem mu můžeme dopomoci k posílení imunity.   Katka Berešová- Slovesnká atlétka    

Obsah

Vitamín C

Mezi vitamíny, jejichž každodenní doplňování je u mě běžné a nezbytné patří bez pochyb Vitamin C, který slouží především k posílení imunitního systému. Má však i mnoho jiných pozitiv, které jsou pro aktivního sportovce důležité :

• Tvorba kolagenu , která umožňuje správnou funkci kostí , vazů a kloubů ;


• Správná látková přeměna : zabezpečí se tvorba energie a snížení únavy ;


• Detoxikace organismu ;


• Správné fungování psychiky a nervového systému 
 

Kromě těchto funkcí je pro mě důležitá ještě jedna a to fakt , že vitamin C je vhodné přijímat spolu s železem , protože podporuje jeho vstřebávání . Tento přípravek používám pravidelně , jedno rázové či náhodné užívání je bezpředmětné , protože tento vitamín je rozpustný ve vodě a tedy jeho vylučování v organismu probíhá již několik hodin po přijetí . Náš imunitní systém je při zvýšené psychické nebo fyzické zátěži více oslabený proto je vitamin často používán sportovci a osobami pohybujícími se v této oblasti . Já osobně ho přijímám v době náročných tréninků ve vyšších dávkách , resp. pokud někam cestuji a vím , že tento přesun bude zdlouhavý a náročný . U tohoto produktu je pro mě pozitivem postupné vstřebávání v průběhu 8 - 12 hodin . Jednorázové vysoké dávky vitamínu tělo zpracovat nedokáže.


Fit C od Kompava jsem měla s sebou i na soustředění v Jihoafrické republice - Johannesburgu, kde celkový přesun trval přibližně 24 hodin. Na takových cestách je to můj neoddělitelný společník. V Během prvních dnů soustředění jsem Fit C brala 2x denně a následně jsem dávku ponechala na běžném dávkování - 1 tableta denně. Před koncem přípravy - 3 dny před odletem domů jsem dávku znovu preventivní zvýšila. I takové detaily jsou nezbytné v přípravě sportovce , protože jednoduché nachlazení a nemoc mohou ovlivnit důležité závody, vrcholnou fázi přípravy či samotné soustředění. Vitamíny jako Fit C jsou důležité během zimních měsíců a soustředění i proto, že teplotní rozdíly v domácích podmínkách a podmínkách na soustředění jsou někdy i 20 stupňů a více, na co náš organismus prostě nemůže být připraven ze dne na den. Tímto jednoduchým způsobem mu můžeme dopomoci k posílení imunity.

 

Katka Berešová- Slovesnká atlétka