Vánoční tipy na dárky

Tomáš Tomčík - BCAA jsou pro mě nedílnou součástí před a po tréninkové přípravě
Tomáš Tomčík - BCAA jsou pro mě nedílnou součástí před a po tréninkové přípravě

Tomáš Tomčík - BCAA jsou pro mě nedílnou součástí před a po tréninkové přípravě

Tomáš Tomčík - BCAA jsou pro mě nedílnou součástí před a po tréninkové přípravě

Na začátek se musím přiznat, že jsem nebyl zastáncem suplementů a teď jsem se přistihl jak o o nich píšu článek. Samozřejmě jako každý člověk, v triatlonu a sportu jako takovém poslouchám rady zkušenějších. Musím uznat, že dnes si neumím představit tréningové a předtréningové a hlavně i potréningové týdny bez sumplementů. Efektivita tréningů jakož i výsledky na závodech jsou jasným důkazem toho, že suplementy dokáží tělo zregenerovat, připravit na závod, udržovat ve formě ale i vytěžit a využít jeho potenciál na maximum.              

Instantní aminokyseliny K4 Power BCAA jsou pro mě nedílnou součástí před a po tréningové přípravě. V rámci předzávodního týdne představují K4 Power BCAA skvělou alternativu jak se udržovat ve formě neztrácet svalovou hmotu během tréninku a také po něm.

 

Používám je i při nedělních dlouhých bězích, i když máme delší výjezd na kole. BCAA byly mými prvními suplementy, které jsem začal používat a staly se nedílnou součástí mé přípravy na triatlon a běžecké závody.

Jelikož je pro každého správného sportovce důležité nejen svaly uchovávat ale také nabírat a zvětšovat na svou všestrannou sílu tak 2-3x týdně používám protein Protein Premium Energy hlavně po silových / kondičních trénincích, aby z nich mé tělo využilo maximum a abych z trénování postupně nabíral potřebný silový základ a přeměňoval odtrénované úsilí na svalovou hmotu.

Jednou z důležitých součástí fungování celého organismu je správné fungování kloubů a jejich pravidelná podpora, jelikož při tréningové zátěži dlouhými běhy a cyklistikou se opotřebovávají a dostávají opravdu zabrat. Jedním z neméně důležitých doplňků pravidelného užívání je tedy v mém repertoáru i GELO-3 Complex.

Během závodů, triatlonů a delších soutěžních běhů (půlmaratón) patří k neodmyslitelné 
součásti závodního vybavení energetický gel K4 Power Gel. Je dobré užívat ho půl hodiny před závodem a zapít vodou. Samozřejmě mám vždy jeden ve sportovním pásu u sebe kdyby došlo ke ,, krizi ,,. A musím se přiznat, že bez něj bych se neodvážil nastoupit na triatlon.
 
Nejnovější pro mě novinkou je Sport Premium Energy, které momentálně zkouším při delších jízdách na kole a delších bězích v principu a logice užívání jako u klasických BCAA čili jednak na uchování svalového potenciálu a doplňování energie před i během tréninku.

Tomáš Tomčík, 3. júl 2017