Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Trápíte se nad tím, jak zhubnout? Těchto 10 rad vám usnadní cestu k vysněnému tělu
Trápíte se nad tím, jak zhubnout? Těchto 10 rad vám usnadní cestu k vysněnému tělu

Trápíte se nad tím, jak zhubnout? Těchto 10 rad vám usnadní cestu k vysněnému tělu

Trápíte se nad tím, jak zhubnout? Těchto 10 rad vám usnadní cestu k vysněnému tělu

Při hubnutí je snad nejdůležitějším faktorem samotné odhodlání. Zatímco někdo ho má od narození, jiný si ho musí pracovitě vypěstovat. Překonáte-li však prvních pár týdnů nového režimu a změníte své nevhodné návyky, věříme, že viditelných výsledků se dočkáte, co nevidět.

Obsah

Abychom vám náběh na cestu za novým životním stylem usnadnili, přinášíme vám několik efektivních tipů, které vám dopomohou k postavě snů.

1. Buďte aktivnější

Být aktivním je klíčem k hubnutí a udržení hmotnosti. Kromě toho, že cvičení poskytuje řadu zdravotních výhod, může pomoci spálit přebytečné kalorie, které ačkoli můžete ztratit samotnou dietou, ale vaše tělo zůstane v tomto případě nezpevněné. Najděte si aktivitu, která vás baví a dokáže zapadnout do vaší rutiny.

2. Naplánujte si jídelníček

Pokuste se naplánovat si snídani, oběd, večeři a občerstvení na celý týden, přičemž se ujistěte, že dodržíte svůj povolený příjem kalorií. Pokud si nebudete umět s jídelníčkem poradit, kontaktujte zkušeného trenéra, který vás navede na tu správnou cestu a pomůže vám připravit vzorový jídelníček.

3. Zahrňte vhodnou suplementaci

Doplňky výživy jsou dalším z podstatných elementů, které člověk začíná řešit při zařazení aktivního pohybu. Pokud jste ve fitness centru úplným nováčkem a snažíte se o zpevnění těla, postačí vám, pokud na začátek zařadíte po tréninku kvalitní proteinový nápoj, (například syrovátkový na bázi mléka) jelikož se do těla rychleji vstřebává.

Naopak před kardio tréninkem můžete zvolit vhodný spalovač, který vám dopomůže k rychlejšímu odbourání tuku.

4. Pijte hodně vody

Lidé si někdy pletou žízeň s hladem, a tak v mnoha případech končí při konzumaci extra kalorií. Nezapomeňte si proto nosit láhev vody s sebou.

5. Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny

Potraviny obsahující spoustu vlákniny vám mohou pomoci udržet pocit sytosti, což je ideálním faktorem při hubnutí. Vláknina se nachází v potravinách, jako je ovoce a zelenina, oves, celozrnný chléb, hnědá rýže, těstoviny, fazole, hrách či čočka.

6. Čtěte etikety potravin

Porozumět textu na etiketě v kolonce „složení“ vám může v budoucnu dopomoci k vhodnějšímu výběru zdravějších variant potravin. A proto informace o kaloriích použijte k tomu, abyste zjistili, zda konkrétní produkt zapadá do vašeho denního příjmu kalorií ve vašem plánu na hubnutí. Možná zůstanete překvapeni, kolik produktů má v sobě skrytý cukr.

7. Použijte menší talíř

Používání menších talířů a misek vám může dopomoci jíst menší porce. Žaludku trvá asi 20 minut, než řekne mozku, že je plný, takže jezte pomalu a přestaňte jíst dříve, než se budete cítit sytě.

8. Nezakazujte si oblíbená jídla

Neomezujte na trvale žádná jídla, a to zejména ta, která máte rádi. Zakazováním si potravin způsobíte, že po nich budete více toužit. Není důvod, proč byste si příležitostnou pochoutku nemohli užít, pokud dodržíte svůj denní příjem kalorií po celý týden. Co takhle jedno oblíbené jídlo jednou týdně?

9. Neskladujte nezdravé jídlo

Abyste se vyhnuli pokušení, neskladujte doma nezdravé jídlo – jako jsou sušenky, tyčinky, lupínky či sladké šumivé nápoje. Místo toho se rozhodněte pro zdravé pamlsky, jako je ovoce, ovesné koláče, proteinové tyčinky  bez cukru či ovocné šťávy.

10. Omezte alkohol

Pohár destilátu nebo jiného druhu alkoholu může v mnoha případech obsahovat tolik kalorií jako jeden „donut“. Postupem času může nadměrné pití alkoholu snadno přispět ke zvýšení tělesné hmotnosti.