Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Práve teraz si tovar pozerá 10 zákazníkov

Unikátní FytoEnzyme Complex obsahuje 7 enzymů: papain a bromelain štěpí bílkoviny, lipáza štěpí tuky, celuláza štěpí rostlinná vlákna a laktáza laktózu.

FytoEnzyme Complex
Balení:
Cena:
569 Kč

Základní popis produktu

FytoEnzyme Complex obsahuje komplex rostlinných trávicích enzymů, extraktů, olejů a bakterie mléčného kvašení Lactobacillus sporogenes

Co jsou to enzymy?

Enzymy jsou proteinové katalyzátory, které se tvoří v buňkách živých tvorů. Účastní se činností důležitých k udržení života, jako je syntéza, rozklad, přeprava, vylučování, detoxikace a tvorba zásob energie. V buňkách našeho těla vzniká více než 5000 druhů životně důležitých enzymů. Enzymy produkujeme také pomocí enzymů v potravinách, které denně konzumujeme. Důvodem existence tolika typů enzymů je jejich jedno-účelovost, skutečnost, že každý má speciální vlastnosti a jedinečnou funkci. 

Enzymy ve funkci trávení zajišťují rozklad potravy a to bílkovin, cukrů a tuků na základní složky, které se vstřebávají do krve a jsou použity v procesu tvorby energie, stavby buněčných struktur a metabolických dějů. Redukují nadýmání, nadměrnou tvorbu kyseliny v žaludku a rychlejší a efektivnější průchod potravy přes trávicí trakt.

Rostlinné složení enzymů je aktivní při různých hladinách pH na rozdíl od živočišných. Každý enzym působí na určitý specifický druh potravy a proto se nemohou navzájem zastupovat. Ničí se zvýšenou teplotou a degradují se nevhodným pH prostředím. 

FYTOENZYME COMPLEX obsahuje: 

 • Papaín – jde o rostlinný proteolytický enzym izolovaný z rostliny papája, štěpí bílkoviny.
 • Bromelaín – je rostlinný proteolytický enzym získávaný z ananasu, štěpí bílkoviny.
 • Lipáza – je lipolytický enzym, který štěpí lipidy (tuky) na glycerol a volné mastné kyseliny, které dále pronikají střevní stěnou do krve a jater, kde se odbourávají.
 • Celuláza – enzym, který štěpí rostlinná vlákna na glukózu (jednoduchý cukr) při pH 3-7.
 • Laktáza – enzym, který je potřebný pro trávení laktózy. Štěpí laktózu (dvojcukr) na jednoduchý cukr galaktózu a glukózu při pH 4-8.
 • Pepermintový a spearmintový olej.
 • Feniklový olej.
 • Zázvorový extrakt.

Pro koho je produkt určen

 • Pro děti od 14 let a dospělí.

Doporučené dávkování

 • Dospělí 1 - 2 kapsle denně s jídlem
 • Děti od 14 let 1 kapsli denně s jídlem

Použití

Kapsle je třeba zapít dostatečným množstvím vody.

Nutriční hodnoty

Jedna dávka: 1-2 kapsle

Enzymy (papain, digezym (komplex rostlinných enzymů), alfa galaktosidáza, pankreatin, bromelain, celuláza, lipáza, laktáza), zázvorový prášek, peprmintový, spearmintový, aiowanový a fenyklový olej, Laktobacillus sporogenes, sulfát vápenatý , stearan hořečnatý, silice, betain hydrochlorid, kyselina glutamová hydrochlorid, rostlinná kapsle (hypromelóza, uhličitan vápenatý)

UPOZORNĚNÍ

Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do 14 let. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy a zdravého životního stylu.

Rozhodnutí ÚVZSR OHVBPKV / 6727/2006 / Ht

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu. Výrobek neobsahuje konzervační látky, syntetická barviva, ani geneticky modifikované suroviny.

FytoEnzyme Complex

Recenze produktu

 • 5 hvězdiček
  27 x
 • 4 hvězdičky
  3 x
 • 3 hvězdičky
  0 x
 • 2 hvězdičky
  1 x
 • 1 hvězdička
  0 x

Často kladené otázky

Komplex rostlinných a trávicích enzymů papain, digezym (komplex rostlinných enzymů), alfa galaktosidáza, pankreatin, bromelain, celuláza, lipáza, laktáza.

Jde o bakterie mléčného kvašení podobná laktobacilom a jiným probiotickým bakteriím, zlepšuje trávení a má preventivní vliv na vznik onemocnění.

Fytoenzyme účinkuje ihned při užití. S jídlem se využije energie enzymů na trávení, pokud nám chybí některý enzym a způsobuje nám to zažívací potíže můžeme Fytoenzyme užívat dlouhodobě. V případě prevence nebo enzymoterapie doporučujeme užívat FytoEnzyme maximálně dva měsíce.

Ano, FytoEnzyme pomáhá zmírňovat negativní účinek intolerancí.

Pokud se enzymy užívají před jídlem nebo s jídlem, energie enzymu se využije na trávení potravy, pokud se enzymy užívají nalačno, pomáhají organismu zbavit se odpadních látek, zánětů či hlenů.