Kloubové tyčinky grátis k limitované edici Gelo-3 complex

Více energie, větší a lepší výkon, delší vytrvalost - K4 Power Gel
Více energie, větší a lepší výkon, delší vytrvalost - K4 Power Gel

Více energie, větší a lepší výkon, delší vytrvalost - K4 Power Gel

Více energie, větší a lepší výkon, delší vytrvalost - K4 Power Gel

Více energie, větší a lepší výkon, delší vytrvalost - toto jsou určitě přání každého běžce, který se připravuje na závody, pravidelně trénuje nebo na sobě jednoduše pracuje pro své vlastní potěšení. Konec konců nejdůležitější je cítit se dobře a být sám se sebou spokojený.

Pro mnohé vrcholové sportovce je samozřejmě po zdraví nejvíce důležité pokrok, zlepšování a posouvání svých vlastních hranic. V následujících řádcích bych se ráda zaměřila na mé vlastní zkušenosti s produktem K4 POWER gel od společnosti KOMPAVA, který jsem již měla možnost používat během přípravy a tréninků. Při vytrvalostních aktivitách, výkonu trvajícím více než 2 hodiny, je třeba doplňovat energii, ať už ve formě nápojů, případně právě energetických gelů, které jsou snadno použitelné, stravitelné a nesklízejí nás při výkonu o spoustu času při jejich konzumácii. Ja jsem tyto gely využívala a budu využívat hlavně při delších trénincích (20km a více), kdy v podstatě simulujeme průběžné doplňování energie podle toho, jak to probíhá na samotných závodech. Přibližně každých 5-6km je pro mě vhodné přijmout malou dávku buď nápoje nebo nápoj v kombinaci s gelem. Mně osobně vyhovuje alternativa, kdy gel jím po částech (polovina gelu = jedna dávka) každých 5-6km během tréninku. Další možností je použít jednu dávku i před výkonem, přibližně 30minut před startem. Mně osobně gel nezpůsobuje žádné problémy ani během výkonu, jeho konzumace je snadná díky tubě, která se dá snadno vzít do ruky nebo připnout k dresu či běžeckému tričku.

Gel má v sobě 4 základní složky, a to sacharidy a MCT tuky, aminokyseliny (L - karnitin, taurin), minerály (sodík, draslík, vápník, hořčík) a stimulační látky (taurin, kofein). Díky tomuto složení je jeho hlavní funkcí obnova a zvýšení energie, výkonnosti a koncentrace, stimulace výkonu, zabezpečení a zlepšení hydratace, eliminace křečí a únavy.

Určitě při jejich konzumaci nemůžeme očekávat, že poběžíme sami a bez námahy, ale je to právě ta část doplňků výživy, která může náš výkon zlepšit a průběžně doplňovat zásoby glykogenu během výkonu. S tímto problémem jsem se já osobně setkala během maratonu a přežila jsem pocit, kdy jsem už od poloviny trati v podstatě začala tempový i výkonnostně klesat právě kvůli naprostému vyčerpání glykogenových zásob. Do cíle jsem došla, dokráčela zcela vyčerpaná, měla jsem před očima pouze jakési mlhavé postavy a okolí jsem velmi nevnímala. Možná se nám to mnohdy nezdá být až tak důležité, ale po svých vlastních chybách a zkušenostech už sama vím, že doplňování energie právě takovou formou je při výkonu nezbytné a má to svůj smysl.

Katka Berešová, slovenská atletka a olympioničky

19. duben 2016