Spalovače tuků. Jak vybrat ten správný?
Spalovače tuků. Jak vybrat ten správný?

Spalovače tuků. Jak vybrat ten správný?

Spalovače tuků. Jak vybrat ten správný?

Snažíte se zhubnout, ale nedaří se vám? Na cestě za vaší vytouženou postavou mohou pomoci i spalovače tuku. Důležité je vybrat si správný typ a vědět, kdy jej užívat pro nejlepší efekt.

Obsah

Hubnutí patří mezi nejčastější novoroční předsevzetí. Ať už se do hubnutí jdete pustit z estetických nebo ze zdravotních důvodů, mějte na paměti, že hubnutí není krátkodobá záležitost. Pokud vám stačí zhubnutí do plavek na letní měsíce nebo zhubnutí do šatů na vánoční ples, v pořádku.

Ale pokud toužíte po vysněné postavě, se kterou budete spokojeni a dodá vám zdravé sebevědomí, berte hubnutí jako nový životní styl, který budete praktikovat dlouhodobě.

Pro zdravé hubnutí je nutná racionální strava a úprava jídelníčku, pravidelný pohyb pro rozhýbání metabolismu a dodržovat pitný režim. Na cestě za vytouženou postavou mohou pomoci i spalovače tuku – hubnutí s nimi bude určitě efektivnější.

Pod spalovači tuku rozumíme výživové doplňky s obsahem tak účinných látek, které mají přímý vliv na podporu spalování tuku, a tím pádem podporují hubnutí.

Za jejich účinkem stojí aktivní složky, jako jsou například kofein, l-karnitin, synefrin a další. Ty se nejčastěji spojují se zrychleným metabolismem a efektivnějším využíváním tuku jako zdroje energie. Mají však také povzbuzující účinky, takže vás zároveň nakopnou na cvičení. Mohou tak usnadnit dodržování jídelníčku i tréninkového plánu, což ve výsledku vede ke zefektivnění hubnutí. Ale ne všechny spalovače jsou stejné, každý funguje jinak.

Na cestě za vytouženou postavou mohou pomoci i spalovače tuku. Hubnutí s nimi bude jistě efektivnější.

Který spalovač tuku si vybrat?

Každý organismus funguje jinak a každý máme jiný životní styl. Proto je důležité vědět, který spalovač tuku je pro nás vhodný. To, že jeden fungoval u kamarádky, neznamená, že bude automaticky fungovat i u mě. Základem je složení a zejména množství účinné látky, která nám pomůže s hubnutím.

Nejčastější účinnou látkou ve spalovačích tuku je karnitin nebo L-karnitin. L-karnitin je vlastně levotočivá forma karnitinu. V prodeji je výlučně tato forma, protože má léčebný účinek. Karnitin je látka, která zintenzivňuje přeměnu tuků tím, že na sebe váže mastné kyseliny obsažené v tucích. Kromě toho dodává energii a podporuje fyzický výkon, takže vás nabudí, když se budete cítit unavení a vyčerpaní. Skvělá kombinace – nakopnutí i hubnutí v jednom. Navíc L-karnitin funguje také jako ochrana svalů před kyselinou mléčnou, takže nebudete mít tak silnou svalovici.

L-karnitin je účinný sám o sobě. Pro mnohé ale může být mnohem účinnější v kombinaci s jinými aktivními látkami. Příkladem je ThermoFit, který v sobě spojuje až 10 silných přírodních stimulantů pro podporu metabolismu tuků. Kromě zmíněného L-karnitinu obsahuje i přírodní kofein, extrakt ze zeleného čaje, synefrin z hořkého pomeranče, kůru z vrby bílé, gugul sterony, a také chrom a tyrosin, což jsou látky pozitivně ovlivňující omezení chuti na sladké. Kromě toho je ThermoFit skvělý i v chladném počasí pro zahřátí a prokrvení všech částí těla. A ještě je vhodný i při dlouhodobých cestách autem, protože podporuje mentální bdělost.

Jak je správně užívat?

Stejně důležité je kromě výběru spalovačů tuku vědět také, jak a kdy jej správně užívat. Jen tak docílíme nejlepšího efektu a požadovaného účinku. Doporučujeme začít nejprve s nižší dávkou, zjistit jak budete reagovat a poté postupně dávkování zvyšovat.

Doporučené dávkování:

  • L-karnitin - užívejte 1-3 kapsle denně. Nejvyšší účinnost je 2 až 6 hodin po požití, proto se doporučuje užívat jej nejpozději 2 hodiny před tréninkem. Nedoporučuje se užívat před spaním.
  • ThermoFit – užívejte první 3 dny 1-2 kapsle denně (ráno nebo v poledne), později můžete dávkování zvýšit na 2x2 kapsle denně. Užívejte jej před jídlem a neužívejte jej po 16. hodině. Může způsobit problémy se usnutím, kvůli různým přírodním složkám, které podporují mentální bdělost (kofein, zelený čaj).