Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Bývají i vaše děti často nemocné? Odhalili jsme nejlepší způsob, jak posílit imunitu dětí
Bývají i vaše děti často nemocné? Odhalili jsme nejlepší způsob, jak posílit imunitu dětí

Bývají i vaše děti často nemocné? Odhalili jsme nejlepší způsob, jak posílit imunitu dětí

Bývají i vaše děti často nemocné? Odhalili jsme nejlepší způsob, jak posílit imunitu dětí

Co je naprostou prioritou každého rodiče? Přesně tak. Je to zdraví jeho dětí. Proto posílení imunitního systému hraje klíčovou roli v boji před různými onemocněními. V článku vám poskytneme užitečné rady, které vám jako rodičům mohou pomoci přispět ke zlepšení imunity dětí a udržení jejich optimálního zdravotního stavu. Slyšeli jste už mnohokrát o imunitě, ale víte, jak přesně funguje imunitní systém dětí? Existuje nějaký rozdíl mezi imunitou dospělých a imunitou dětí? Co se týče imunity dětí, je třeba ji podporovat co nejvíce.

Obsah

Co je imunitní systém?

Představte si seskupení různorodých buněk, které chrání organismus před vnějšími hrozbami, které testují imunitu vašich dětí na každém kroku. Různé druhy patogenů, jako jsou bakterie, viry, kvasinky, houby a toxiny, představují potenciální hrozbu pro imunitní systém a zdraví dětí.

Co tvoří základ pro pevnou imunitu dětí?

Přece látky obsažené v mateřském mléce. Jistě už vám někdo ve vašem okolí řekl větu: „jen ho dlouho kojí, ať má silnou imunitu“. Také jste již jistě slyšeli i o tom, že dětský imunitní systém se vyvíjí již v těle matky během těhotenství, stejně jako ostatní orgány. Imunita se přenáší na děťátko v bříšku matky během prenatálního vývoje přes placentu a později prostřednictvím mateřského mléka během kojení.

Mateřské mléko poskytuje dětem aktivní imunitu, neboť obsahuje bohatou směs biologicky aktivních látek včetně protilátek, enzymů a dalších imunitních složek bojujících za zdraví dětí.

Látky přirozeně obsažené v mateřském mléce disponují výraznými imunostimulačními vlastnostmi. Mezi nejúčinnější z nich patří:

Proč je důležité podpořit dětskou imunitu?

Mateřské mléko je jedinečné. Podporuje rozvoj mikrobiomu a imunitního systému dítěte, který není při narození plně vyvinut. Jeho vývoj probíhá postupně, když se dítě adaptuje na okolní prostředí. Proto, a není to žádná novinka, bývají dětičky často nemocné zejména, když se dostanou do kolektivu. Setkávají se s novými lidmi, dětmi, paní učitelkami ve školce a pravidelně navštěvují nové prostředí. Imunitní systém potřebuje čas na adaptaci na nové výzvy a prostředí, se kterým se dříve nesetkal. Proto hlavně na podzim a v zimních měsících bývá zvýšená nemocnost dětí v předškolním věku. Přirozeně krátce po nástupu do školky.

Pokud imunitní buňky správně fungují, na další krát už patogen rozpoznají a dítě tak neonemocní. Dětské imunitě je proto třeba věnovat zvýšenou pozornost.

Co je laktoferin?

Laktoferin = speciální protein zastoupený v mateřském mléce, který hraje důležitou roli v budování dětské imunity. Můžeme jednoznačně říci, že je to ta nejpřirozenější podpora imunity malých hrdinů. Je známý svými antivirovými, antimikrobiálními a imunomodulačními vlastnostmi. Má schopnost vázat se na železo, čímž omezuje jeho dostupnost pro bakterie a jiné mikroorganismy, které potřebují železo pro svůj růst a množení.

Laktoferin se dostává do organismu dítěte během kojení. Jedná se o nejpřirozenější látku, jakou může dětský organismus přijmout.

Víte co je bovinný laktoferin?

Jedná se v podstatě o laktoferin získaný z kravského mléka. Svým složením se velmi podobá lidskému. Proto se používá jako účinná složka do doplňků na podporu imunity dětí, ale zároveň má i mnohé další benefity, které přispívají k celkové pohodě a zdraví těch nejmenších.

Laktoferin = ochranný štít před vstupem viru do buňky

Věděli jste, že laktoferin se označuje také za přírodní antibiotikum? Je to pro jeho antibakteriální a antivirotické působení. Pro buňky dítěte totiž představuje jako opravdový ochranný štít, který zabraňuje vstupu viru do buňky, a tak znemožňuje rozvoji virové infekce.

Klinický výzkum potvrdil další pozitivní účinky laktoferinu na dětský organismus

Kromě vlivu na imunitní systém se na základě klinického výzkumu z roku 2022 potvrdilo, že laktoferin má řadu dalších biologických funkcí. Pravidelné užívání laktoferinu u dětí pozitivně ovlivňuje:

- cerebrální vývoj a správný růst

- mikrobiom trávicího traktu

- metabolismus železa.

Vzhledem k tomu, že laktoferin přispívá ke správnému metabolismu železa se jeho užívání doporučuje také u dětí, které trpí nedostatkem železa. Jednou z nejvíce ohrožených skupin trpících anémií jsou právě děti, jejichž počet se podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v současnosti odhaduje až na 40 %. Typickými příznaky anémie jsou bledá pokožka, časté a opakující se infekce, únava, slabost či špatná soustředěnost.

Komplexní imunitní formule vytvořená podle potřeb dětského organismu

Dopřejte svým dětem komplexní doplněk stravy, vyvinutý speciálně podle potřeb dětského organismu, s obsahem účinných přírodních látek pro intenzivní podporu imunitního systému dětí, kterými jsou zejména:

  • laktoferin
  • l-lysin
  • vitamín B6.

Tito tři kamarádi a bojovníci představují komplexní podporu pro buňky imunitního systému dětí, které jsou často nemocné a déle jim trvá zotavení z infekce. Při nemoci se v těle snižuje množství živin, protože organismus je využívá k boji s daným patogenem. Při oslabení organismu se také rychle snižuje množství l-lysinu v organismu, což může vést k propuknutí onemocnění či prodloužení jeho trvání. Typickým příznakem oslabené imunity bývá často herpes. Pravidelné doplňování l-lysinu může proto organismu pomoci bránit se před vznikem nepříjemných herpesů.

Nemocné děti se také odmítají pravidelně stravovat, což jejich imunitu ještě více oslabuje, jsou více podrážděné a unavené. Vitamin B6 hraje klíčovou roli v mnoha aspektech zdraví včetně imunitního systému. Zajišťuje správné fungování nervového systému a psychiky, pomáhá při tvorbě energie, a tak přispívá ke snížení vyčerpání a únavy.

Kdy je třeba sáhnout po výživovém doplňku na podporu dětské imunity?

- při oslabeném imunitním systému

- pro rychlejší zotavení po nemoci

- před nástupem do školky/školy k posílení imunity

- pokud se dítě nacházelo v kolektivu nemocných dětí

- během chřipkové sezóny

- bývá-li dítě často nemocné

- ke snížení vyčerpání a únavy.

Pokud má vaše dítě dlouhodobě zvýšenou opakující se nemocnost, vnímáte, že něco není v pořádku a má pravděpodobně oslabenou imunitu, neváhejte kontaktovat dětského lékaře a poradit se o možnosti podpory imunity vašeho dítěte formou efektivního výživového doplňku bojujícího za zdraví.