NOVINKA: oblíbený bezlaktózový protein nyní v novém cenově výhodnějším balení

"Faraónova pomsta" - na dovolenkové bakterie jedině probiotika
"Faraónova pomsta" - na dovolenkové bakterie jedině probiotika

"Faraónova pomsta" - na dovolenkové bakterie jedině probiotika

"Faraónova pomsta" - na dovolenkové bakterie jedině probiotika

Každý z nás už o ní slyšel. I když jste nenavštívili ještě zemi faraonů, určitě víte, co termín „Faraonova pomsta“ v našem laickém slovníku znamená. Mnozí z nás ji už i zažili.

Dovolenkové problémy

Máme na mysli dovolenou v přímořské oblasti, slunce, moře, čas odpočinku a zasloužené relaxace a vy si ji nemůžete vychutnat, protože půl dovolené přesedíte s křečemi v břiše na WC. Ani ranní „vypálení červíka“ různými silnými alkoholy nepomáhá. Proč tomu tak je? A co vlastně způsobuje tyto průjmy a břišní chřipky v prázdninových destinacích?

K hlavním škůdcům můžeme zařadit bakterie jako salmonela a šigely, nejnebezpečnější však je E. coli. Těmto bakteriím se v teplých klimatických pásmech přímo daří. V jídle se nacházejí v důsledku špatné tepelné úpravy nebo po nedostatečném očištění zeleniny a ovoce. A ne jen to. Některé se přenášejí z člověka na člověka jednoduše dotykem a slabou hygienou. Ale dost o negativech. Ty všichni známe a čteme je v letním období v každém článku v novinách, na internetu nebo slyšíme v televizi.

Jak se vyhnout dovolenkovým nepříjemnostem

Raději se zaměřme na informace jako trávicím problémem, jako průjem, zvracení nebo bolesti břicha předejít. Všechno se točí kolem naší prvotní bariéry proti virům a bakteriím, kterým je trávicí trakt a jeho sliznice. V normálním stavu je sliznice trávicího traktu obydlena dobrými bakteriemi, tzn. mikroflórou, která tvoří prvotní obrannou linii a chrání sliznici před usazením cizorodé a škodlivé bakterie. Pokud je mikroflóra narušena (vlivem stresu, léků, nesprávným stravováním, či pitím alkoholu) odkrývá se místo pro uchycení škodlivých bakterií na sliznici a jejich následné rozmnožování. Bakterie vylučují do okolí toxiny, které sliznici dráždí, tělo je identifikuje jako cizí a snaží se je jakýmkoli způsobem dostat z těla ven a tou nejrychlejší cestou. Proto tolik běhačky. Jednoduše se tělo snaží chránit.

Pokud se chcete tomuto nepříjemnému stavu vyhnout, postarejte se o to, aby ve vašem trávicím traktu taková trhlinka pro škodlivé bakterie nevznikla. Užíváním probiotických kultur lze toho dosáhnout, avšak ne, když už je pozdě. Vhodné kultury si nasaďte minimálně 2 týdny před dovolenou.

Které jsou ty správné?

Jak se v nich vyznat když je jich tak mnoho? Zvolte ty, které obsahují různé druhy dobrých bakterií a prebiotika, na kterých se bakterie v kapsli živí, aby neuhynuly ještě před užitím. Na E. coli je vhodné Enterococcus faecium, které najdete spolu s dalšími prospěšnými probiotickými kulturami v našem výrobku Probiodom, nebo vyzkoušejte i nás doporučený balíček na dovolenou.

Dokonalý relax na dovolenke

Celkově obsahuje 8 účinných bakteriálních kmenů, které žijí v kapsli na směsi prebiotik (fruktooligosacharidy a inulinu), aby byl účinek maximální. 60 kapslí v jednom balení může pomoci předejít „Faraonově pomstě“ nejen vám, ale celé vaší rodině. Nechoďte na dovolenou s obavami, co bude... Začněte s užíváním Probiodomu již 2 týdny před a také během celé dovolené a užijte si relax tak, jak jste si ho vysnili. Na pláži, s rodinou či přáteli, s úsměvem na rtech a šťastní, bez odbíhání z lehátka kvůli trávicím problémům.