"Faraónova pomsta" - na dovolenkove bakterie jedině probiotika
"Faraónova pomsta" - na dovolenkove bakterie jedině probiotika

"Faraónova pomsta" - na dovolenkove bakterie jedině probiotika

"Faraónova pomsta" - na dovolenkove bakterie jedině probiotika

>>10% zľava aj na výrobky v tomto článku - kód "BLGZK10"<<

Každý z nás už o nej počul. I keď ste nenavštívili ešte krajinu faraónov, určite viete, čo termín „Faraónova pomsta“ v našom laickom slovníku znamená. Viacerí z nás ju už aj zažili. 

Každý z nás už o ní slyšel. I když jste nenavštívili ještě zemi faraónů, určitě víte, co termín " Faraonova pomsta " v našem laickém slovníku znamená. Mnozí z nás ji už i zažili. Mám na mysli dovolenou v přímořské oblasti, slunce, moře, čas odpočinku a zasloužené relaxace a vy si ji nemůžete vychutnat, protože půl dovolené prosedíte s křečemi v břiše na WC. Ani ranní " vypálení červíka " různými silnými alkoholy nepomáhá. Proč je to tak? A co vlastně způsobuje tyto průjmy a břišní chřipky rekreačních destinacích?

K hlavním škůdcům můžeme zařadit bakterie jako salmonela a Shigella, nejnebezpečnější však je E coli. Těmto bakteriím se v teplých klimatických pásmech přímo daří. V jídle se nacházejí v důsledku špatné tepelné úpravy nebo po nedostatečném očištění zeleniny a ovoce. A ne jen to. Některé se přenášejí z člověka na člověka jednodušedotykem a slabou hygienou. Ale dost o negativech. Ty všichni známe a čteme je v letním období v každém článku v novinách, na internetu nebo slyšíme v televizi.

Raději se zaměřme na informace jako trávicím problémům, jako průjem, zvracení nebo bolesti břicha předejít. Vše se točí kolem naší prvotní bariéry proti virům a bakteriím, kterým je trávicí trakt a jeho sliznice. V normálním stavu je sliznice trávicího traktu obydlena dobrými bakteriemi, tzv.  mikroflórou, která tvoří prvotní obrannou linii a chrání sliznici před usazením cizorodé a škodlivé bakterie. Pokud je mikroflóra narušena ( vlivem stresu, léků, nesprávným stravováním, či pitím alkoholu ) odkrývá se místo pro uchycení škodlivých bakterií na sliznici a jejich následné rozmnožování. Bakterie vylučují do okolí toxiny, které dráždí sliznici , tělo je identifikuje jako cizí a snaží se je jakýmkoliv způsobem dostat z těla ven a to tou nejrychlejší cestou. Proto tolik behačk . Jednoduše se tělo snaží chránit.

Pokud se chcete tomuto nepříjemnému stavu vyhnout, postarejte se o to, aby ve vašem trávicím traktu taková trhlinka pro škodlivé bakterie nevznikla. Užíváním probiotických kultur je možné toho dosáhnout, avšak ne, když už je pozdě. Vhodné kultury si nasaďte minimálně 2 týdny před dovolenou.

Jak se v nich vyznat když je jich tak mnoho? Zvolte ty, které obsahují různé druhy dobrých bakterií a prebiotika , na kterých se bakterie v kapsle živí, aby neuhynula před užitím. Na E. coli je vhodné Enterococcus faecium, ktoré nájdete spolu s dalšími prospěšnými probiotickými kulturami v našem výrobku PROBIODOM.

Celkově obsahuje 8 účinných bakteriálních kmenů, které žijí v kapsli na směsi prebiotik ( fruktooligosacharidy a inulin) aby byl účinek maximální . 60 kapslí v jednom balení může pomoci předejít " Faraónově pomstě " nejen vám, ale celé vaší rodině. Nechoďte na dovolenou s obavami, co bude když ... Začněte s užíváním Probiodomu již 2 týdny před a také během celé dovolené a užijte si relax tak, jak jste si ho vysnili. Na pláži, s rodinou či přáteli, s úsměvem na rtech a šťastní, bez odbíhání z lehátka kvůli trávicím problémům.