Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Nebezpečná střevní bakterie Helicobacter pylori
Nebezpečná střevní bakterie Helicobacter pylori

Nebezpečná střevní bakterie Helicobacter pylori

Nebezpečná střevní bakterie Helicobacter pylori
Helicobacter pylori - velmi rozšířený spirálovitý hůlkový mikroorganismus. S oblibou se usídluje ve sliznici žaludku a dvanáctníku, kde vyvolává zánět a peptické vředy u dospělých i dětí.

Obsah

Helicobacter pylori je bakterie, která se nejčastěji vyskytuje v žaludku. Může způsobovat vážná onemocnění, pokud není léčena včas. Tyto střevní bakterie se přenášejí nejčastěji orálně, ale i přes nekvalitní stravu a vodu.

Příznaky helicobacter pylori jsou často zaměňovány s příznaky jiných onemocnění, jako jsou například vředy, reflux nebo gastritida. Mezi nejčastější helicobacter příznaky patří bolesti žaludku, nevolnost, zvracení a pálení žáhy. Máte-li podezření na infekci helicobacter pylori, měli byste podstoupit helicobacter pylori test, který vám určí, zda máte tuto bakterii v těle.

Pokud se potvrdí přítomnost helicobacter pylori, léčba by měla být zahájena co nejdříve. Existuje několik způsobů, jak se můžete zbavit těchto střevních bakterií, včetně užívání antibiotik a probiotik. Některé "přírodní léky", jako například Vitamin U, mohou také pomoci. Vitamin U je přírodním látka nacházející se v některých potravinách, zejména v zelenině jako jsou například zelí, špenát a brokolice. V případě, že neumíte sníst dostatek zmíněných potravin je možnost užívání vitamínu U i ve formě výživového doplňku.

Tento vitamín byl objeven v 50. letech minulého století a má protizánětlivé vlastnosti a pomáhá při hojení trávicího traktu, proto se mu připisuje účinek na zmírnění symptomů onemocnění trávicího systému jako jsou vředy, gastritida, ale také infekce helicobacter pylori.

Jak léčit helicobakteru?

Kromě léčby antibiotiky a probiotiky byste měli věnovat pozornost také své stravě. Existuje určitá helicobacter pylori strava, která může pomoci v boji proti této bakterii. Patří sem konzumace potravin bohatých na vlákninu, jako jsou například celozrnné obiloviny, ovoce a zelenina. Vyhnout byste se měli potravinám, které podporují růst helicobacter pylori, jako jsou například mastná a příliš sladká jídla.

Při léčbě helicobacter pylori byste měli mít na paměti také to, že často trvá delší dobu, než se bakterie zcela odstraní z těla. Proto je důležité dodržovat správnou helicobacter pylori dietu a užívat antibiotika a probiotika podle doporučení lékaře.

Máte-li příznaky helicobacter v žaludku, neváhejte navštívit lékaře a podstoupit helicobacter pylori test. Se včasnou léčbou a správnou stravou a léky se můžete úspěšně zbavit této nepříjemné bakterie.