Osvěžení a protein? Určitě zkuste nový JUICY PROTEIN Více na...

Střevní bakterie Helicobacter pylori opět útočí
Střevní bakterie Helicobacter pylori opět útočí

Střevní bakterie Helicobacter pylori opět útočí

Střevní bakterie Helicobacter pylori opět útočí

S jarem přichází nejen slunečné počasí, ale také bakterie, které ve výrazné míře umí potrápit lidský organismus. Helicobacter pylori je jednou z nejčastěších infekcí lidského těla v aktuálním období, a proto pokud jste zatím neslyšeli o vitaminu U, věnujte mu nyní dostatečnou pozornost. Rozhodně patří k méně skloňovaným vitamínům, ale má schopnost zlepšit několik problémů souvisejících se žaludkem, jako je zánět, překyselení, nadýmání či špatné trávení.

Obsah

Helicobacter pylori (dále jen H. Pylori) je stále jednou z nejběžnějších bakteriálních infekcí na celém světě, která oslabuje přirozenou obranyschopnost žaludku. Jedná se o rozšířený spirálovitý hůlkový mikroorganismus, který se usídluje ve sliznici žaludku a dvanáctníku u dospělých i dětí. H. Pylori je, tedy původcem mnoha žaludečních onemocnění. U některých infikovaných jedinců se může dokonce vyvinout symptomatická gastritida, vředy žaludku nebo dvanáctníku či adenokarcinom žaludku (rakovina) a mnohé jiné. H. Pylori se také spojuje s anémií z nedostatku železa či s nedostatkem vitamínu B12.

Rovněž je důležité podotknout, že infekce je velmi běžná ve východní Evropě, ale i v Africe či ve většině asijských zemí, a proto, pokud cestujete, prevence a vhodná strava hraje důležitou roli tak jako následná léčba, pokud už se bakterie usídlí ve vašem těle .

Příznaky


Příznaky nežádoucí bakterie v organismu je obtížné rozpoznat hned v začátcích, protože jsou nepatrné a mnozí si je zaměňují s běžnými trávicími obtížemi. V úvodních fázích expanze se můžete setkat se sníženou chutí k jídlu, tlakem v horní části žaludku, rovněž vás může potrápit nadýmání či zápach z úst nebo horší trávení. Odhalení bakterie je důležité zejména v počátečním stadiu, protože tehdy je infekce nejlépe léčitelná.

Helicobacter a probiotika

Probiotika jsou skupinou prospěšných bakterií, které zvyšují rychlost vyléčení infekcí H. Pylori různými mechanismy, jelikož stabilizují a posilují přirozenou střevní slizniční mikrobiální bariéru. Kvalitní probiotika H. Pylori postupně ničí tak, že snižují kolonizaci trávicího traktu touto bakterií a, ačkoli H. Pylori zcela nezničí, růst infekce a vzniklý zánět žaludku však dokonale utlumí. Přispívají k ochraně sliznice žaludku a prospěšnost probiotik byla dokonce prokázána iu dětí, a to zejména během trávicích obtíží, při rotaviru, infekcích, průjmech, po užívání antibiotik, syndromu dráždivého tračníku a pod. K normální funkci trávení může naopak přispět vitamín U.

Vitamin U - benefity

Když se v padesátých letech minulého století začal zkoumat vitamín U, některé studie naznačovaly, že pití 1 litru (945 ml) zelné šťávy denně pomáhalo hojit střevní vředy 4 až 5krát rychleji než standardní protivředová terapie, která byla tehdy běžně dostupná. Již v té době vědci potvrdili, že tyto účinky byly částečně způsobeny více živinami, ale také dostatečným přísunem vitamínu U.

Vitamin U je již léta nejčastěji spojován s léčbou žaludečních vředů, přestože plní svou funkci i při zlepšení trávení, posiluje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů, urychluje hojení ran a v jistém směru chrání i před potravinovými alergiemi. Rovněž může ochránit vaše plíce, játra a ledviny před poškozením a také má příznivý vliv na enzymatické funkce a podpoření funkce trávicího traktu, především žaludku. Jeho hlavním úkolem je regulovat vylučování žaludečních šťáv, čímž pomáhá udržovat optimální pH v žaludku. Přispívá k ochraně sliznice žaludku a příznivě ovlivňuje celkovou funkci trávicího systému.

Pro koho je produkt určen

  • Pro osoby s citlivým žaludkem
  • Při podráždění žaludku a střev a rozličných nepříjemných pocitech s trávením
  • Pro lidi náchylné ke vzniku žaludečních vředů
  • Pro lidi užívající léky, které ovlivňují tvorbu žaludeční kyseliny
  • Po onemocněních, která způsobují poškození sliznice žaludku
  • Při nadměrné produkci žaludeční kyseliny a refluxu

Strava

Konzumací některých druhů zeleniny si můžete rovněž zajistit přísun vitamínu U, jelikož se jedná o přírodní látku, která se přirozeně vyskytuje v potravinách. Co byste tedy měli zahrnout do svého jídelníčku, abyste zvýšili příjem této sloučeniny?

  • Zelí,
  • Brokolice,
  • Růžičková kapusta, Kapusta
  • Chřest
  • Listová zelenina
  • Hrách
  • Špenát