Oravaman 4. ročník
Oravaman 4. ročník

Oravaman 4. ročník

Oravaman 4. ročník

Oravaman Triatlon je jeden z těch nejtěžších jaké se vůbec dají absolvovat má za sebou úspěšné tři ročníky. V pořadí čtvrté vydání tohoto již legendárního akce v lůně oravské přírody je naplánováno na 12. července 2014. Organizátoři během uplynuvších měsíců nezaháleli a připravovali nové tratě, které závodníkům zprostředkují více nádherných výhledů, výjimečných zážitků z trati, více endorfinů, více námahy, více zábavy ... Jak to docílili?

Oproti minulým ročníkům prodloužili tratě na takzvané půl-ironmanské vzdálenosti. Aby se každý závodník dostal až do cíle, musí absolvovat 2000m plavání v Liptovské mare, absolvovat cyklistickou časovku v prodloužené verzi na 90km na trase Liptovská Mara - Huty - Zuberec - Oravice - Suchá hora - kde bude obrátka. Následně se vrátí přes Oravice znovu do Zuberce a odtud už budou stoupat na Zverovku a pak v nekonečném stoupání až na Ťatliakova Chata v Roháčích. Na závěr stačí už jen odběhnout polmaratón 21km, přes Rakona, Luční, Lata dolinu, Zverovku až do areálu penzionu Pribiskô v Zuberci.Polmaratón je zajímavý tím, že závodníci překonají převýšení 600 m.
 
Závody to budou krásné ale i náročné, protože se konají ve velmi členitém terénu v prostředí Západních Tater s celkovým převýšením 2600 m.
Po vytouženém cíli však závodníků bude čekat opravdu jen to nejlepší. Nekonečná a oblíbená after párty, kde se setkávají závodníci z mnoha zemí, sportů, ročníků narození, zkrátka jako jedna rodina. Připravena bude bohatá tombola a samozřejmě rockový koncert a neomezená zábava až do rána bílého!
 
Tato událost po třech letech již patří mezi špičku svého druhu v Evropě o čemž svědčí i množství národních vlaječek, které budou muset organizátoři připravit pro zahajovací ceremoniál. Ale nikdo nepochybuje, že se znovu naplní již známé motto akce - BUDE JAK NEBYLO.

Nové náročné tratě přilákají více závodníků i z okolních zemí. Dnes už můžeme říci, že Oravaman se díky své náročné trati bude moci zařadit mezi nejtěžší poloviční Ironman v Evropě.
 
Regitrácia je pro obrovský zájem otevřena již od 1.listopadu 2013 od 8.00. / 3. ročník byl vyprodán za 94minút / -co svědčí o mimořádné oblíbenosti akce.

Více informací naleznete na www.oravaman.sk nebo na Facebooku pod heslem Oravaman.