Ztrácíte energii? Nedovolte pracovnímu stresu, aby ovládl váš život
Ztrácíte energii? Nedovolte pracovnímu stresu, aby ovládl váš život

Ztrácíte energii? Nedovolte pracovnímu stresu, aby ovládl váš život

Ztrácíte energii? Nedovolte pracovnímu stresu, aby ovládl váš život

V dnešní hektické době je nesmírně důležité, abychom si udržovali fyzickou a duševní pohodu, a to zejména v práci. Úzkost a stres se mohou zdát zanedbatelné, ale časem mohou přerůst k vážným rizikům, která ve výsledku ovlivní vaše fyzické a emocionální zdraví.

Obsah

Cítit určité napětí je normální, zvláště pokud čelíte blížícímu se termínu nebo náročnému úkolu. Pokud se však pracovní stres stane chronickým, může značně ovlivnit váš život.

I proto byste měli dodržovat zásady zdravého životního stylu a ve stresujícím období spojeném s mentálním vypětím volit ty správné doplňky výživy, které vám pomohou snížit stres a vypětí na minimum.

Při chronickém stresu se může v těle narušit imunitní, trávicí, kardiovaskulární a reprodukční systém či spánek. Někteří lidé mohou pociťovat zejména trávicí symptomy, zatímco jiní mohou mít bolesti hlavy, nespavost, pociťovat smutek, hněv nebo podrážděnost.

Neustálé namáhání vašeho těla v důsledku stresu může časem přispět k vážným zdravotním problémům, jako jsou srdeční choroby, vysoký krevní tlak, cukrovka a jiná onemocnění včetně duševních poruch, jako je deprese nebo úzkost.

Karnosin – dodá tělu tu správnou energii

Při nedostatku soustředěnosti, koncentrace či úbytku vitality doporučujeme doplněk výživy Premium L-Carnosine, který obsahuje karnosin, koenzym Q10 a vitamin E. Obsahuje čistě přírodní látky jako aminokyselinu L-karnosin, která se přirozeně vyskytuje v kosterním svalstvu, srdci a mozku obohacenou o Q10, který zvyšuje její energetický účinek a vitamín E, který podporuje ochranu buněk před oxidačním stresem.

Věkem se množství karnosinu v organismu snižuje. Nedostatek způsobuje stárnutí, nedostatečnou ochranu buněk a s tím následně různá onemocnění.

Díky němu doplníte buňkám tu správnou energii a navrátíte tělu vitalitu. Rovněž má příznivé účinky na různé depresivní poruchy.

Stresové hormony zapříčiňují vyčerpání

Stres je způsob, jakým mozek a tělo reagují na jakýkoli požadavek, jakýkoli typ výzvy – například výkon v práci nebo ve škole či významnou životní změnu, či traumatickou událost. Problémem většiny z nás však je, že zůstáváme v nepřetržitém „zapnutém“ stavu, kdy adrenalin a také kortizol (další stresový hormon) jsou často pumpovány ve dne i v noci, a tak tělo nemá dostatečné období k tomu, aby se zregenerovalo a zotavilo. Tento intenzivní stav je často obrovským odebíračem naší energie a způsobuje únavu, vyčerpání a často i vyhoření.

Jak snížíte úroveň stresu v práci?

Důležitou roli hraje „time management“, a proto si pravidelně vytvářejte seznamy úloh a stanovte si priority v práci. Nezapomeňte si vyhradit dostatek času na dokončení každého úkolu nebo projektu. Mezi prací si udělejte přestávky. Procházka na čerstvém vzduchu vám může pomoci k pročištění hlavy.

Zdravý životní styl je klíčový

Jezte zdravě, dopřejte si dostatek spánku a aktivní pohyb, ale především omezte kofein a alkohol na minimum. Když stres zasáhne vaše tělo, uvolní hormony kortizol, inzulín a ghrelin, které mohou zapříčinit zvýšení hladu a touhy po nezdravých potravinách.

Pokud stresová událost pokračuje, tyto hormony zůstanou zvýšeny, čímž se zároveň zvýší hladiny dalšího hormonu zvaného leptin, který patří mezi tzv. adipokiny. Mezi jeho hlavní funkce patří hlídání našeho apetitu. Rovněž do našeho mozku vysílá signál o tom, kdy je vhodné ukončit konzumaci jídla.

Aplikujte relaxační praktiky

Relaxační praktiky jako jóga, meditace a hluboké dýchání přepnou tělo do stavu klidu včetně spánku. Pocit únavy může zvýšit stres, díky čemuž můžete myslet iracionálně. Pokud se vám stává, že večer nemůžete usnout, sáhněte po konopném CBD oleji.

Jedná se o rostlinný extrakt v MCT tucích získaný z rostliny Cannabis sativa známé jako konopí. Kromě mnoha benefitů je určen pro lidi s neklidným spánkem a v častých stresujících situacích. Uklidní vaše tělo i mysl a zvýší přirozenou obranyschopnost vašeho organismu, a tedy i imunitní systém.

Doporučené dávkování 1 kapka = 11, 1 mg CBD

Eliminujte stres vhodnými potravinami

Vaše strava ovlivňuje každý aspekt vašeho zdraví, včetně duševního. Chronický stres vás může navést k přejídání a sahání po nezdravých potravinách, což může poškodit vaše celkové zdraví i náladu. Navíc, nekonzumování dostatečného množství potravin, které jsou bohaté na živiny, může zvýšit riziko nedostatku živin, které jsou nezbytné pro regulaci stresu a nálady, jako je hořčík a vitamíny B.

I proto doporučujeme zařadit doplněk „Magnesium chelát“, který je nejúčinnější formou hořčíku na trhu. Je tvořen hořčíkem a aminokyselinou glycin, která má nízkou molekulovou hmotnost, což umožňuje snazší transport přes střevní stěny. Při nedostatku hořčíku můžeme mít potíže se spánkem, pociťovat únavu, svalovou slabost či křeče.

Právě tento doplněk stravy je také obohacen o vitamín B6, který zesílí pozitivní účinky hořčíku a jeho absorbce v organismu. Magnézium chelát celkově napomáhá tvorbě energie v buňkách a následně přispívá ke snížení vyčerpání a únavy. Je důležitý pro správné fungování nervového systému a psychiky.

Dávkování: 2 kapsle/1x denně.