Mezinárodní maratón míru

První říjnový víkend se v Košicích konal 90. ročník Mezinárodního maratonu míru. Zúčastnilo se ho 10 199 závodníků, kteří soutěžili v kategoriích maratón, půlmaratón, inline, handbikeri, vozíčkáři, minimaratón, firemní běh, štafeta, univerzitní běh a junior štafeta.

Vítězem maratonu se stal Gilbert Kiptoo Chepkwony z Keni s časem 2:08:26. Nejrychlejší ženou byla Lydia Jerotich Rutte s časem 2:28:48. Ze Slovenské závodníků byl nejrychleji Boris Csiba s výsledným časem 2:29:03 a nejrychlejší ženou ze Slovenska byla Ingrid Petnuchová za 2:51:15. Výborný čas dosáhla i Tvář Kompava - Adriana Vitková, která s časem 2:58:00 získala 5. místo v kategorii žen.

Od pátku do neděle bylo pro sportovce, ale i návštěvníky akce připraveno Expo, kde si mohli prohlédnout nabídku více firem z oblasti sportovního oblečení, obuvi, či sportovní výživy. Samozřejmě, že nechyběla ani Kompava. V stánku mohli návštěvníci ochutnat iontový nápoj HypoFit, získat odborné rady od našich zástupců, případně si odnést vzorek produktu.

Doprovodný program byl v pátek kvůli nepříznivému počasí zrušen. V sobotu bylo počasí lepší a tak odpoledne předvedl Ján Kočiš svou trial show, při které se dalo napětí doslova krájet smile V neděli proběhly soutěže ve všech kategoriích. Doprovodný program byl zaměřen na dance marathon, ve kterém si soutěžící mohli zacvičit a vyhrát zajímavé ceny. Už teď se těšíme na další ročník maratonu wink