Mistrovství světa juniorů v hokejbalu
Mistrovství světa juniorů v hokejbalu

Mistrovství světa juniorů v hokejbalu

Mistrovství světa juniorů v hokejbalu

Mistrovství světa juniorů v hokejbalu jsou nejvyšší mezinárodní akci v hokejbalu juniorů. Jejich organizátorem je Mezinárodní Hokejbalové federace, která je pořádá od roku 2000 (kategorie U20). Konají se s 2-letou periodicitou. Od roku 2008 se pořádají ve třech kategoriích: do 20 let, do 18 let a do 16 let. Podobně jako na seniorských mistrovství, i v nich dominují 3 hokejbalové velmoci - Kanada, Slovensko a Česko.

Naši reprezentanti vyhrávali jeden zápas za druhým. Jak pitný režim samozřejmě HypoFit nemohl chybět, energii jim zase dodali naše energetické tyčinky 3Energy Bar a energetické gely K-4 power gely. Chlapci si produkty nevěděli vynachválit. smile Slovenský hokejbal se zapsal do historie hokejbalu zlatými písmeny. Na domácím šampionátu získal všechny tři tituly mistrů světa.

Součástí mistrovství byl i galavečer, který byl zároveň oslavou 30. výročí založení hokejbalu na Slovensku. Prezident Mezinárodní Hokejbalové federace George Gortsosa na něm předal ceny pro nejlepšího hráče světa za rok 2013, kterým se stal brankář České Hokejbalové reprezentace Stanislav Petrík, cenu za nejlepší hokejbalové hráčku světa za rok 2013 dostala brankářka České Hokejbalové reprezentace Zuzana Tomčíková, dále cenu za rozvoj mezinárodního hokejbalu dostal senior viceprezident ISBHF a viceprezident ČMSHb Roman Török a do Síně slávy Mezinárodní Hokejbalové federace ISBHF byl uveden dlouholetý bývalý kapitán České Hokejbalové reprezentace Marián Giba.

Poslední cenu, kterou odevzdal prezident Mezinárodní Hokejbalové federace ISBHF všem organizátorům, který se spolupodíleli na organizování 8. Mistrovství světa v hokejbalu v Bratislavě 2014 pod vedením prezidenta ČMSHb Jozefa Stümpela, generálního sekretáře ČMSHb Roberta Košťála a viceprezidenta ČMSHb a ISBHF Romana Török, zásluhou kterých se povedly zorganizovat největší Mistrovství světa juniorů v hokejbalu v historii za účasti až 20 družstev ze světa z 9 zemí (Kanada, USA, Česka Republika, Švýcarsko, Německo, Rakousko, Polsko, Velká Británie, Slovensko).