Preteky Extrém Motorsportu – motokáry

Akcia Extrém Motorsport sa uskutočnila 20–22.8.2010 v ETO PARK – Győr v Maďarsku. Na pódiu Festivalu Extrém Motorsportu pretekárov čakali prekvapenia. Spoločnosťami Zepter, 4Jet (autosúčiastky) a Kompava (výživové doplnky) venovali do súťaže dary, ktoré tvorili hodnotu vo výške takmer 1 milión forintov. Boli rozdelené medzi víťazmi, teda Minikart 60 a 125 Mini kategóriách. Extra cenu, televízor, ktorú ponúkala spoločnosť Metro, organizátori jednohlasne venovali smoliarovi podujatia Körmöczi Balázsovi. Na tomto podujatí mali zastúpenie i slovenskí pretekári. Na druhom mieste sa v kategórii Minikart 60 umiestnil Jakub Talas, ktorý zaostal za víťazom o 22,431 sekundy. V kategórii 125 Junior sa umiestnil taktiež na druhom mieste Patrik Pastorok, ktorý dosiahol o 1,880 sekundy vyšší čas ako víťaz. Víťazmi v jednotlivých kategóriach sú: Super World Formula Attramini Mirko 16:18.675 Mini­kart60 Kovács Marcell 12:18.914. 125 Junior Akab Sándor 13:38.434 125 Mini Havasi József 11:34.979 125 Mas­ters Bakos András 15:33.369 125 Max Juhász Olivér 15:02.007 KZ2-ICC Tóth Tomás 14:26.160 Výher­covia jednotlivých pretekov mohli divákom poďakovať za podporu prejdením čestného kola, bez prilby s vencom okolo krku. Diváci tak mohli vidieť, kto sa skrýval pod prilbou.