Zahajte jarní očistu organismu. Detox vhodný pro maminky i děti
Zahajte jarní očistu organismu. Detox vhodný pro maminky i děti

Zahajte jarní očistu organismu. Detox vhodný pro maminky i děti

Zahajte jarní očistu organismu. Detox vhodný pro maminky i děti

Jarní detox je užitečný nástroj, který pomáhá posunout zdraví dospělého člověka, ale také dítěte na vyšší úroveň. Pod pojmem „detox“, si tedy představme „jistý“ regenerační program, který pomůže posílit imunitu, zničí toxiny nahromaděné v organismu, reaktivuje tělo a mysl, aby pracovaly na optimální úrovni či nakopne chuťové pohárky směrem ke zdravé stravě. Pojďme si společně rozebrat jednotlivé postupy a benefity jarní očisty.

Obsah

Co znamená detox?

Detoxikace neboli detox či očista je v moderní době oblíbeným procesem. Obvykle si pod tímto pojmem můžeme představit dodržování specifické diety nebo zařazení vybraných produktů, které eliminují nahromaděné toxiny a dopřejí vašemu tělu regeneraci.

Absolvování očisty obzvlášť po zimním období se v mnoha případech ukazuje jako nezbytnost, protože během svátků se ve zvýšené míře konzumovaly ne zcela zdravé produkty a potraviny nabité solí či cukrem. Obecně platí, že správně nastavený detox s výživovými doplňky může eliminovat nežádoucí látky v organismu a nebudete se cítit unavení a bez energie.

Pojem „toxin“ v souvislosti s detoxikačními dietami zahrnuje fluorid obsažený v pitné vodě, znečišťující látky ve vzduchu, každodenní výrobky pro domácnost s obsahem těžkých kovů, syntetické chemikálie a zpracované potraviny, které všechny negativně ovlivňují celkové zdraví.

I proto je vhodné do svého jídelníčku zařadit čistě přírodní produkt Belly Fyto Detox. Produkt je kombinací rozpustné a nerozpustné vlákniny, který na sebe váže škodlivé látky v procesu trávení, přispívá k odstranění nánosů a usadenin z vnitřní sliznice střev, které vznikly v důsledku nezdravého životního stylu.

Detox pouze s vhodnými doplňky

V současné době je tedy zcela běžné, že jsme společně s dětmi vystaveni toxinům na denní bázi. Játra, ledviny, lymfatický systém, tlusté střevo a potní žlázy jsou hlavní orgány zapojené do procesu detoxikace.

Tělo nepřetržitě pracuje na rozkladu a neutralizaci toxinů, aby je odstranilo z těla ve formě potu, moči a výkalů.

Detoxikace zahrnuje komplexní proces, který se většinou odvíjí od správného poměru množství živin, jako jsou minerály, aminokyseliny, enzymy, vitamíny, antioxidanty a další sloučeniny. Nastavení očisty u dospělých či dětí je individuální a může trvat několik dní, ale i měsíc.

Detoxikační dietní plány se totiž navzájem liší. Většina z nich však zahrnuje rychlou verzi, která směřuje k tomu, abyste se na chvíli vzdali pevné stravy, a poté se postupně vrátili k ovoci a zelenině. Některé druhy šťáv, vitamínů a minerálů jsou lehce stravitelné, a proto působí jako účinné „čistící prostředky.“ I, proto je vhodné také zařadit speciální čaje, bylinky a vitaminové doplňky pro usnadnění „očišťovacího“ procesu, které mohou ozdravit vaše těla.

Je detox bezpečný?

Očista v minulosti byla převážně o půstu a odříkání. Nyní můžeme všichni zlepšit své zdraví zejména tím, že svůj jídelníček nastavíme na proces očisty. Navzdory dobrému záměru, bychom však při intenzivní detoxikaci měli být opatrní a nezapomínat na podporu imunitního systému, díky kterému je tělo schopno každodenní detoxikace. Když je střevní flóra zničena, tělo nedokáže zvládnout útoky toxinů, což vede k jejich hromadění.

Dobré probiotikum, proto může pozitivně ovlivnit zdraví vašich střev a celkovou schopnost detoxikace. Do své stravy byste měli zahrnout syrové a fermentované potraviny, abyste podpořili dobrou střevní flóru. Čištění má obvykle velmi nízký obsah kalorií, bílkovin, vitamínů a minerálů, což vede k nutričním nedostatkům, a proto je vhodné zařadit ty správné doplňky výživy.

Důvody, proč může i vaše dítě potřebovat očistu

Nahromadění toxinů může vést k rozvoji hlenu nebo nachlazení. Příliš zpracované potraviny ucpávají lymfatický systém, což vede k alergiím. Překyselený organismus vyvolává problémy se špatným chováním. Akné, přibývání na váze souvisí se zvýšenými hladinami toxinů v těle.

Způsoby, jak bezpečně detoxikovat

  • Vyhýbejte se potravinám bohatým na cukr, které zadržují toxiny,
  • S narůstajícím problémem obezity je vhodné eliminovat mastné a zpracované produkty,
  • Krátkodobým vynecháním pečiva/cestovin nebo živočišných produktů z jídelníčku se můžete zbavit zvyku neustále jíst nezdravé jídlo.

Rodiče, kteří se pustí do vlastních detoxů, mohou zapojit i své děti, aby prozkoumali a ochutnali nové recepty z čerstvých potravin, ovoce a zeleniny. Vhodné je vytvořit jedno menu pro všechny a vychutnat si ho společně jako rodina.

1. Vyhýbejte se toxickým potravinám

Výběr biopotravin je nezbytný pro snížení expozice herbicidům, pesticidům a GMO. Kupujte pouze sezónní potraviny od místních ekologických zemědělců. Můžete si je dokonce vyzkoušet dopěstovat ve své zahradě.

Vyhýbejte se potravinám, které obsahují konzervační látky, potravinářská barviva a umělá sladidla. Pijte a vařte s vodou z dobrého čističe vody. Vařte v netoxických hrncích a pánvích, které nejsou opotřebované nebo ošoupané, aby se minimalizovalo uvolňování toxických sloučenin během vaření.

2. Zaměřte se na výživu

Společně s dětmi jezte kvalitní vyváženou stravu, která obsahuje spoustu čerstvého ovoce, zeleniny, vajec z domácího chovu a masa krmeného trávou, která jim poskytuje správnou výživu.

3. Odšťavňování

Cílená výživa prostřednictvím odšťavňování může být přínosem. Nejenže odšťavňování poskytuje lehce stravitelné vitamíny a minerály, ale specifické ovocné a zeleninové šťávy mohou být zaměřeny na konkrétní detoxikační mechanismy.

4. Podporujte dobrou střevní flóru

Probiotika fungují jako dobrá očista střev. Posilují střeva, aby se vypořádali s přívalem toxinů a rovněž podporují imunitní systém. Pro dospělé a děti od 15 let doporučujeme zařadit přírodní detoxikační přípravek z rostliny Yucca Shidigera, který je vhodný pro silnou očistu organismu a cév.