Mistrovství světa v naturální kulturistice a fitness

28. června 2014 se v Městské sportovní hale v Nitra konaly Mistrovství světa v naturální kulturistice a fitness. Akce bylo velkolepou akcí a byla to pocta nejen pro federaci Sáňky a jejího ředitele Viléma Riga jako organizátora akce, ale i pro celé Slovensko. Akce se zúčastnilo 179 soutěžících v 22-ti kategoriích z 22 zemí.

Registrace závodníků probíhala již v pátek 27. června 2014 a samotná soutěž začala následující den v časných ranních hodinách, kdy probíhaly semifinálová kola. O 15:00 byl oficiální nástup všech závodníků na pódium, i když jejich kvůli vysokému počtu museli rozdělit na dvě skupiny. Pódium se hemžilo krásnými barvami plavek žen, sexy postavami a svalnatými postavami mužů. Během oficiálního ceremoniálu dostal každý zúčastněný závodník pamětní medaili a pak už šlo do tuhého. Začali se prohlašovat postupující závodníci do finálových kol.

Kompava byla hrdá na všechny sportovce, kteří patří mezi Obličeje KOMPAVA a postoupili do finále - ať už Viliam Hečko, Agáta Hlaváčková, Laura Takácsová av neposlední řadě Vladimír játra. Samozřejmě, ještě větší radost jsme měli, když se naši sportovci umístili na předních příčkách a odnesli si zlaté a stříbrné medaile.