ECA Freestyle kayaking Eurocup Čunovo

V sobotu a nedeľu  28-29. 9.2013 sa konal pretek  ECA Freestyle Kayakining Eurocup v areáli Divoká voda v Čunove. V sobotu prebiehala  kvalifikácia všetkých kategórií a semifinále mužov. Juniorská kategória mužov bola zastúpená silnými pretekármi, ako Yannic Munchov, Max Karlson, Jan Havelka. V ženách, v kvalifikácií dominovala švédka Mária Lindgren a v tesnom závese za ňou domáca kajakárka Nina Csonková. V mužskej kategórií sa o skvelé jazdy postarali Peter Csonka a Tomasz Czaplicki.

Finále K1JW vyhrala Emma Schuck. V kategórí C1 obsadil 1.miesto Lukáš Červinka . V K1W už od prvej jazdy viedla naša obľúbenkyňa Nina Csonková so svojou 426 bodovou jazdou. Druhé miesto obsadila Nicola Beeby a tretie Anne Huebner. V mužskej kategórií predviedol Tomasz Czaplicki perfektnú jazdu, no v druhom kole mu Peter Csonka ukázal, že Čunovský válec je jeho domáci playspot a zajazdil vyše 1200 bodovú jazdu čím si zabezpečil prvé miesto. Druhé miesto zaujal Czaplicki a tretie miesto Martin Koll.